Mazais bizness

Virtuālajā tirgū iepērkas vairāk

Anda Asere, 20.07.2017

Svaigi.lv dibinātājas Diāna Dzindule un Elīna Novada

Foto: svaigi.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pērn virtuālais zemnieku tirgus Svaigi.lv apgrozījis 172 tūkstošus eiro un šogad plānots 250 tūksotšu eiro apgrozījums

«Gada pirmajos divos ceturkšņos esam sasnieguši 25% pieaugumu, salīdzinājumā ar to pašu periodu aizvadītajā gadā. Līdz gada beigām plānojam aptuveni 250 tūkstošus eiro apgrozījumu,» saka Elīna Novada, Svaigi.lv līdzdibinātāja. Viņas biznesa partnere un otra uzņēmuma īpašniece Diāna Dzindule norāda, ka izaugsmes iemesls saistīts ar būtiskiem soļiem dažādos virzienos. Salīdzinot ar pagājušo gadu, uzņēmums ir ieviesis vēl vienu Tirgus dienu. Tāpat ir paplašināts piegādes reģions, kurā tiek nodrošinātas piegādes pircējiem. Uzklausot pircēju vajadzības, ievērojami papildināts sortiments ar citzemju augļiem, dārzeņiem, zaļumiem, kā arī ar produktiem, kas netiek audzēti vai ražoti Latvijā. «Turpinām darbu, lai piedāvātu pircējiem arvien plašākā sortimentā produktus, kas tiem nepieciešami ikdienai un svētkiem,» saka D. Dzindule. Šobrīd uzņēmumā strādā 18 darbinieki.

Virtuālais produktu tirgus Svaigi.lv nesen veica Latvijas ģimeņu eksperimentu, lai noskaidrotu patērētāju pārtikas iegādes paradumus nedēļas ietvaros. Eksperimenta rezultāti liecina, ka katra otrā Latvijas ģimene vismaz reizi nedēļā dodas uz tirgu pēc pārtikas produktiem, kur iztērē vidēji desmit eiro un pavada 45 minūtes laika. Eksperiments liecina, ka vairāk nekā 80% mājsaimniecību dodas iepirkties divatā, pārtikas iegādei nedēļā tērējot vidēji 90 līdz 100 eiro. Visbiežāk produkti tiek iegādāti lielveikalos, iepērkoties vismaz trīs reizes nedēļā, par vienu pirkumu maksājot 10 līdz 20 eiro uz vienu pieaugušo. Savukārt tie, kuri aizmirst kaut ko iegādāties lielveikalā vai tirgū, vismaz divas reizes apmeklē piemājas veikalu, kur nedēļā iztērē līdz 10 eiro.

Aptuveni 70% respondentu minējuši, ka lielveikalā pērk to, kas pietrūkst mājās, pievienojot arī spontānus pirkumus, kas uzrunā veikalu plauktos. Tikai 13% mājsaimniecību dodas pēc produktiem ar sarakstu, neizvēloties spontānus pirkumus. «Lai arī liela daļa Latvijas iedzīvotāju vēl nav gatavi iegādāties produktus internetā, jo cilvēki bažījas par produktu kvalitāti un iespēju tos izvēlēties klātienē, kā arī kā iemeslus minot faktus, ka pirmo reizi jāsaņemas pamēģināt, grūti plānot nepieciešamos produktus trīs četras dienas uz priekšu. Gan mūsu pircēju, gan citu Latvijas interneta veikalu tendences rāda, ka tiem pirkumiem, kuri veikti internetā, piemīt mazāk spontāno izvēļu, jo pircējiem ir iespēja sev ērtā laikā un vietā izvēlēties vēlamos produktus. Iepērkoties internetā, pircēju izvēles ir pārdomātākas,» uzsver E. Novada.

«Iecienītākie produkti, ko izvēlas mūsu pircēji, ir dārzeņi, gaļa un olas, kā arī piena produkti, maize un zivis, kas tikai apstiprina faktu, ka ģimenēm ir svarīga produktu izcelsme, ka aizvien vairāk lūkojamies pēc kvalitatīviem produktiem ikdienas maltītēm,» stāsta D. Dzindule.

Kā rāda Svaigi.lv pircēju profilu informācija, interneta vidē, atšķirībā no tirgus vai lielveikala, kur ierasti dodas divi ģimenes pārstāvji, parasti iepērkas sieviete – līdz pat 94% gadījumu. Vismaz 50% pircēju izvēlas kurjera pakalpojumus.

«Mūsu pieredze rāda, ka pircējiem būtisks ir serviss, ne tikai pirkums. Ērtums, ko sniedz iespēja iegādāties produktus internetā, ietaupot laiku, ko veltīt ģimenei, parāda, ka cena vairs nav galvenais konkurētspējīgas priekšrocības faktors, tā vietā ir svaigi produkti, kvalitāte, klientu serviss, pirkšanas pieredze,» norāda E. Novada.