Budžets

Visvairāk atvaļinājumā tērē šveicieši, vismazāk – lietuvieši

Anda Asere, 06.09.2018

Foto:publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vistaupīgāk eiropiešu vidū šovasar ceļojuši lietuvieši, tērējot aptuveni 518 eiro, bet visvairāk – šveicieši, vidēji veltot tam 1114 eiro, liecina finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmuma «Revolut» analītiķu aprēķini.

«Revolut» analītiķi izvērtējuši datus periodā no 1. jūnija līdz 20. augustam par to, cik Eiropas iedzīvotāji šajā vasarā tērējuši lidojumiem, naktsmītnēm, transportam, pārtikai un dzērieniem ārvalstīs. Baltijas valstu starpā visvairāk ceļojumiem tērējuši igauņi, latvieši palikuši otrajā vietā, bet vislētāk ceļojuši lietuvieši.

Igauņi vidēji iztērēja 704 eiro un tie ir lielākie Izdevumi Baltijas valstu starpā. Sasummējot galvenos ceļojumu izdevumus, «Revolut» analītiķi secinājuši, ka viens latviešu ceļotājs vidēji iztērēja 597 eiro. Latvieši arvien biežāk ceļo uz ārvalstīm un tur iztērē arvien vairāk naudas. 2017. gadā latvieši ceļojot iztērēja par 18% vairāk, nekā 2016. gadā, un šī summa sasniedza 930 miljonus eiro, liecina Latvijas centrālā statistikas pārvaldes dati.

Baltijas valstu starpā igauņi šajā vasarā lidojumiem iztērējuši visvairāk naudas. Uz ārvalstīm ceļojušie vidēji lidmašīnas biļetēm šajā vasarā veltīja 402 eiro, taču latvieši – 401 eiro. Lietuvieši lidojumiem tērējuši vidēji 334 eiro. Eiropā vismazāk naudas lidojumiem veltījuši poļi – vidēji 318 eiro, bet visvairāk Eiropā šajā vasarā vidēji iztērēja norvēģi un somi – attiecīgi 484 un 443 eiro.

Brīvdienu laikā visi vēlas sevi palutināt, tādēļ pārtika un dzērieni ir vieni no galvenajiem izdevumiem ārvalstīs. Visvairāk šai šovasar kategorijai tērējuši šveicieši – 283 eiro. No viņiem nedaudz atpaliek briti, kuri ēdieniem un dzērieniem tērējuši 259 eiro. Baltijā šajā kategorijā visvairāk tērējušies igauņi – vidēji 222 eiro, latvieši 136 eiro, bet lietuvieši – 129 eiro. Taupīgākie Eiropā bijuši poļi – viņiem pārtikai un dzērieniem ārvalstīs pietika vidēji ar 100 eiro.

Izvērtējot visu Eiropas valstu datus, tika noskaidrots, ka ceļotāji no Šveices transportam ārvalstīs ir tērējuši visvairāk – vidēji pa 105 eiro cilvēkam. Otrajā vietā atkal ierindojas igauņi, kuri tam veltījuši vidēji pa 90 eiro. Latviešiem ceļošana ārvalstīs vidēji maksāja pa 60 eiro, bet lietuvieši šeit atkal tika cauri ar vismazākajiem izdevumiem Baltijas valstu starpā – pa 55 eiro. Mazāk par lietuviešiem transportam iztērējuši tikai horvāti, tam veltot aptuveni pa 53 eiro.

«Revolut» analītiķi secinājuši, ka eiropiešu starpā šveicieši visvairāk novērtē ērtu dzīvi ceļojumu laikā – naktsmītnēm viens šveicietis šovasar veltījis vidēji 300 eiro. Vistaupīgāk nakšņojuši lietuvieši, izmitināšanai tērēt vidēji tikai 76 eiro. Latvieši tam vidēji veltījuši vidēji 126 eiro, bet igauņi – 151 eiro.

«Revolut» darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi reformēt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursu. Mazāk nekā trīs gadu laikā Londonā dibinātais uzņēmumus visā Eiropā ir sasniedzis 2,5 miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 100 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība sasniedz 16 miljardus ASV dolāru. «Revolut» tiek dēvēts par vienu no visstraujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē un ir piesaistījis 336 miljonus ASV dolāru investīcijas no tādiem investoriem kā «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».

Komentāri

Pievienot komentāru