Visvairāk atvaļinājumā tērē šveicieši, vismazāk – lietuvieši 

Vistaupīgāk eiropiešu vidū šovasar ceļojuši lietuvieši, tērējot aptuveni 518 eiro, bet visvairāk – šveicieši, vidēji veltot tam 1114 eiro, liecina finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmuma «Revolut» analītiķu aprēķini.

Anda Asere, 06.9.2018

Foto:publicitātes

«Revolut» analītiķi izvērtējuši datus periodā no 1. jūnija līdz 20. augustam par to, cik Eiropas iedzīvotāji šajā vasarā tērējuši lidojumiem, naktsmītnēm, transportam, pārtikai un dzērieniem ārvalstīs. Baltijas valstu starpā visvairāk ceļojumiem tērējuši igauņi, latvieši palikuši otrajā vietā, bet vislētāk ceļojuši lietuvieši.

Igauņi vidēji iztērēja 704 eiro un tie ir lielākie Izdevumi Baltijas valstu starpā. Sasummējot galvenos ceļojumu izdevumus, «Revolut» analītiķi secinājuši, ka viens latviešu ceļotājs vidēji iztērēja 597 eiro. Latvieši arvien biežāk ceļo uz ārvalstīm un tur iztērē arvien vairāk naudas. 2017. gadā latvieši ceļojot iztērēja par 18% vairāk, nekā 2016. gadā, un šī summa sasniedza 930 miljonus eiro, liecina Latvijas centrālā statistikas pārvaldes dati.

Baltijas valstu starpā igauņi šajā vasarā lidojumiem iztērējuši visvairāk naudas. Uz ārvalstīm ceļojušie vidēji lidmašīnas biļetēm šajā vasarā veltīja 402 eiro, taču latvieši – 401 eiro. Lietuvieši lidojumiem tērējuši vidēji 334 eiro. Eiropā vismazāk naudas lidojumiem veltījuši poļi – vidēji 318 eiro, bet visvairāk Eiropā šajā vasarā vidēji iztērēja norvēģi un somi – attiecīgi 484 un 443 eiro.

Brīvdienu laikā visi vēlas sevi palutināt, tādēļ pārtika un dzērieni ir vieni no galvenajiem izdevumiem ārvalstīs. Visvairāk šai šovasar kategorijai tērējuši šveicieši – 283 eiro. No viņiem nedaudz atpaliek briti, kuri ēdieniem un dzērieniem tērējuši 259 eiro. Baltijā šajā kategorijā visvairāk tērējušies igauņi – vidēji 222 eiro, latvieši 136 eiro, bet lietuvieši – 129 eiro. Taupīgākie Eiropā bijuši poļi – viņiem pārtikai un dzērieniem ārvalstīs pietika vidēji ar 100 eiro.

Izvērtējot visu Eiropas valstu datus, tika noskaidrots, ka ceļotāji no Šveices transportam ārvalstīs ir tērējuši visvairāk – vidēji pa 105 eiro cilvēkam. Otrajā vietā atkal ierindojas igauņi, kuri tam veltījuši vidēji pa 90 eiro. Latviešiem ceļošana ārvalstīs vidēji maksāja pa 60 eiro, bet lietuvieši šeit atkal tika cauri ar vismazākajiem izdevumiem Baltijas valstu starpā – pa 55 eiro. Mazāk par lietuviešiem transportam iztērējuši tikai horvāti, tam veltot aptuveni pa 53 eiro.

«Revolut» analītiķi secinājuši, ka eiropiešu starpā šveicieši visvairāk novērtē ērtu dzīvi ceļojumu laikā – naktsmītnēm viens šveicietis šovasar veltījis vidēji 300 eiro. Vistaupīgāk nakšņojuši lietuvieši, izmitināšanai tērēt vidēji tikai 76 eiro. Latvieši tam vidēji veltījuši vidēji 126 eiro, bet igauņi – 151 eiro.

«Revolut» darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi reformēt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursu. Mazāk nekā trīs gadu laikā Londonā dibinātais uzņēmumus visā Eiropā ir sasniedzis 2,5 miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 100 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība sasniedz 16 miljardus ASV dolāru. «Revolut» tiek dēvēts par vienu no visstraujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē un ir piesaistījis 336 miljonus ASV dolāru investīcijas no tādiem investoriem kā «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».

Tevi varētu interesēt

«Revolut» iepazīstina ar jaunu metāla karti, ar kuru norēķinoties kontā būs iespējams...

Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums «Revolut» iepazīstinājis ar mašīnmācīšanās...

Finanšu tehnoloģiju kompānijai «Revolut» strauji augot, radās nepieciešamība pēc jaunām...

Lielbritānijā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas «Revolut» klientu skaits Eiropā 12...

Finanšu tehnoloģiju kompānija «Revolut» paplašina kriptovalūtu funkciju mobilajā lietotnē...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Sīkāko nominālu ekonomiskā jēga ir strīdīga; Latvijā iedzīvotāji aizvien vairāk nosliecas...

Fiskālās disciplīnas padome secinājusi, ka Ministru kabineta sēdē 28. augustā pieņemtais lēmums...

Personas, kuras neveic sociālās iemaksas, bet vēlas saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes...

Panākta vienošanās, ka no septembra pedagogu minimālā alga par likmi būs par...

Neskatoties uz prognozēto negatīvo fiskālo telpu, ministrijas 2019.gada budžetā prioritārajiem...

Atalgojumam līdz 2021.gadam katru gadu jāaug par 20% - par to vienojusies...

Kopbudžeta ieņēmumi gada pirmajā pusgadā būtiski pārsniedza veikto izdevumu apmēru, veidojot...

Ja Latvijas drošība prasīs jaunus ieguldījumus, tie pilnīgi noteikti tiks veikti, komentējot...

Var gadīties, ka gada beigās Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) būs lielāks par...

Eiropas Savienība (ES) piedzīvo eksistenciālu krīzi un var sabrukt nākamo 12 mēnešu...