Igaunijas uzņēmējs Kaido Peikers, kura firmām parādā ir kompānijas Baltika un Glaskek, ir gatavs pieteikt pat bada streiku, ja vien tas palīdzēs atgūt parādu, ziņo BBN.
Tā kā parādnieki nav atbildējuši uz telefona zvaniem K. Peikers, kuram pieder apģērbu dizaina uzņēmums Fashion Designers, kurā strādā 35 darbinieki, un neliels sauszemes pārvadājumu bizness Baltic Cargoline Pro, nolēma doties pie saviem saistības neizpildījušajiem partneriem personīgi.
Sākumā K. Peikers devās pie Igaunijas lielākās apģērbu kompānijas Baltika. «Mans mērķis ir gūt apstiprinājumu tam, ka viņi izdarīs maksājumu, par kuru mēs šonedēļ vienojāmies,» norāda uzņēmējs, piebilstot, ka Baltika pildījusi savas saistības, pārskaitot naudu tajā pat dienā.
Baltika finanšu direktors Ūle Jārvs gan norādījis, ka šāda prakse, ka uzņēmuma īpašnieki personiskās vizītēs ierodas, lai atprasītu parādu, ir patiešām neierasta.
Tālāk K. Peikers devies pie Glaskek, kas ir viens no lielākajiem logu ražotājiem Igaunijā. Viņš norāda, ka, esot partneruzņēmuma birojā, uzņēmējs bijis gatavs pieteikt bada streiku, lai atgūtu parādu. K. Peikers nolēmis nepamest Glaskek biroju līdz nebūs saņēmis parādu, vai rakstisku vienošanos par pārskaitījuma veikšanu.
Glaskek K. Peikeram, kuram šādu parāda atgūšanas metodi ieteicis viņa advokāts, norādīja, ka 50% no parāda summas tiks pārskaitīta jau nākamajā dienā, savukārt atlikušā daļa pēc nedēļas. Glaskek nav pildījis savus solījumus un ceturtdaļu parāda summas pārskaitījis tikai pēc vairākām nedēļām.
Jautāts, vai šāda parāda atgūšanas prakse tiešām ir labākais veids, kā atgūt naudu, K. Peikers norāda, ka iespējas atgūt parādu šādā veidā tomēr joprojām ir zemas.