Aicina atjaunot Latvijas ekonomisko pārstāvniecību ASV 

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) nosūtījusi vēstuli Latvijas Republikas Ministru prezidentei, ārlietu un ekonomikas ministriem, kā arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Ārlietu komisijas priekšsēdētājiem ar aicinājumu atjaunot Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību Amerikas Savienotajās Valstīs, informē palātas pārstāvji.

Žanete Hāka, 07.4.2015

ATPL valdes priekšsēdētājs un prezidents Arnis Kākulis uzsvēra pārstāvniecības atvēršanas nepieciešamību, lai veicinātu Latvijai nozīmīga eksporta tirgus sekmīgu apguvi, palielinātu Latvijas uzņēmumu īpatsvaru ASV, kā arī lai informētu ASV uzņēmumus par investīciju iespējām Latvijā. Viņš teica: «Lai veiksmīgi konkurētu investīciju piesaistes tirgū, paplašinātu tirdzniecības sadarbību un attīstītu Latvijas eksportētāju kapacitāti, nepieciešams nodrošināt pastāvīgu atbalsta punktu, kurā tiktu sniegta pamata informācija par tirgus iespējām un veicināta kontaktu apmaiņa starp Latvijas un ASV uzņēmējiem un to organizācijām».

Pirms pārstāvniecības atvēršanas ATPL vadītājs aicina veikt izpēti, lai noskaidrotu pievilcīgākos ASV reģionus ar lielāko potenciālu un nozīmi Latvijai, kā arī noteikt konkrētus mērķus un uzdevumus, saskaņā ar kuriem vērtēt pārstāvniecības darbības efektivitāti.

Pēdējos gados augošie tirdzniecības apjomi starp abām valstīm liecina, ka ASV ir liels un nozīmīgs tirgus, kura pievilcība ar brīvā tirdzniecības līguma jeb Transatlantiskā Tirdzniecības un partnerības līguma starp ES un ASV (TTIP) noslēgšanu nākotnē tikai pieaugs.

«Esam pārliecināti, ka pastāvīga ekonomiskā pārstāvniecība ASV būtiski palielinās Latvijas eksporta izaugsmes potenciālu, ļaus veiksmīgi piesaistīt ASV investīcijas un stiprinās divpusējās ekonomiskās attiecības, it sevišķi laikā, kad Latvijas uzņēmēji aktīvi meklē diversifikācijas iespējas saistībā ar Krievijas krīzi,» sacīja Kākulis.

 

No šīs sadaļas

Liepājā durvis vēris uzņēmuma Nomo.lv pirmais nomas veikals Latvijā. Uzņēmums piedāvā preču...

Pirmie Polijā ražotie Solaris autobusi Liepājā nonāks aprīļa beigās, pakāpeniski nomainot 17...

Latvijā darbu ir sācis KPMG Zvērinātu advokātu birojs, kas ietilps starptautiskajā KPMG...

Latvijas pilsonis nonācis Īrijas tiesas priekšā par to, ka izmantojis taksometra pakalpojumus,...

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 257 jauni subjekti,...

Šī gada martā, salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri, cenas lielākajai daļai...

Zemo izmaksu lidsabiedrība Wizz Air paziņojusi, ka 2015. gada 14. septembrī ar...

ASV loģistikas un kurjerpasta kompānija FedEx panākusi vienošanos, lai par 4,4 miljardiem...

Degvielas patēriņu ietekmē ne tikai degvielas cena, bet arī virkne citu faktoru,...

Pērn SIA Paroc neto apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējo pārskata gadu, pieauga par...