Start-up

Aicina pieteikt biznesa idejas

Lelde Petrāne, 02.11.2017

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto avots: ALTUM

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akcelerācijas fondu prezentācijas pasākumā šodien pirmo reizi plašākai publikai sevi prezentēja visi trīs Attīstības finanšu institūcijas ALTUM publiskajā iepirkumā atlasītie fondu pārvaldnieki – BuildIt Latvia, Akcelerācijas fonds sadarbībā ar Lattelecom un Accelerace un Komercializācijas reaktora fonds. Jau no šodienas ikviens inovatīvas agrīnas stadijas biznesa idejas īpašnieks aicināts pieteikties akcelerācijas fondiem, lai saņemtu nepieciešamo paātrinājumu biznesa idejas veiksmīgai komercializēšanai. Katram fondam ALTUM piešķirs Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu 5 miljonu eiro apmērā no kopējā 15 miljonu eiro finansējuma.

Juris Vaskāns, ALTUM valdes loceklis, norāda: «Šis ir brīdis, kad jauno un daudzsološo ideju īpašnieki var doties pie akcelerācijas fondiem un pretendēt uz akcelerācijas pakalpojumu saņemšanu. Tādējādi, ir laiks aktīvi strādāt pie idejām un gatavoties to prezentēšanai akcelerācijas fondiem. Plānojam, ka akcelerācijas un investīciju atbalstu fondu darbības laikā saņems aptuveni 120 perspektīvas idejas. Akcelerācijas būtība ir palīdzēt atsperties daudzsološām augstas pievienotās vērtības idejām. Turklāt, akcelerācijas fondi aizpildīs līdz šim iztrūkstošo posmu – valsts atbalstu ideju komercializēšanas stadijā. Jaunie fondi ir fokusēti tieši uz šo etapu, turklāt tieši inovāciju un tehnoloģiski ietilpīgo uzņēmumu segmentā.»

ALTUM informē, ka BuildIt Latvia komandu veido profesionāļi no Latvijas un Igaunijas – Matīss Neimanis, Renē Tonnisons (Rene Tonnisson) un Aleksandrs Tonnisons (Aleksander Tonnisson) – ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi darbā ar start-up jeb jaunuzņēmumiem, investīciju veikšanā tehnoloģiski ietilpīgos uzņēmumos, kā arī zinātnisku izstrādņu komercializācijā. BuildIt Latvia praksē pārbaudītā intensīvā programma ir paredzēta komandām, kuras izstrādā tehnoloģiskus risinājumus industrijas vajadzībām ar potenciāli augstu starptautisko konkurētspēju. BuildItLatvia komandai ir pieredze un vēlme strādāt ar augstvērtīgu ideju realizēšanu Baltijas un Ziemeļvalstu, Centrāleiropas un Austrumeiropas tirgos.

Akcelerācijas fonds, kura darbība tiek īstenota sadarbībā ar Lattelecom un Accelerace, veiks pirms-sēklas investīcijas 40 000 eiro apmērā un sēklas investīcijas apjomā līdz 250 000 eiro. Primāri šī fonda pārvaldītāji veiks investīcijas Centrāleiropas un Austrumeiropas jaunuzņēmumos, kuri darbojas darba vides efektivitātes un automatizācijas jomās, un jau ir guvuši sākotnējos ienākumus tirgū. Fonda vadības komandā startē jaunuzņēmumu vidē plašu pieredzi guvušie Pēteris Marculāns, Dmitrijs Saikovskis un Deivids Vencels (David Ventzel). Viņiem ir pieredze savu uzņēmumu veidošanā un pārdošanā, vadošo akcelerācijas programmu un jaunuzņēmumu investīciju fondu (Techstars un Accelerace) vadīšanā un pārvaldīšanā, kā arī uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas darījumos.

Komercializācijas reaktora (KR) fondam arīdzan ir ilgstoša pieredze jaunuzņēmumu akcelerācijā, proti, septiņu gadu laikā KR ir realizējis vairāk nekā 10 programmas, izveidoti vairāk nekā 70 jaunuzņēmumi, kas spējuši piesaistīt investīcijas vairāk nekā 5 miljonu eiro apmērā. Tā komandu veido Nikolajs Adamovičs, Ella Kalniņa, Lelde Stukle un Voldemārs Brēdiķis. KR orientējas uz augsto tehnoloģiju un zinātnes jaunuzņēmumiem Latvijā un Baltijā, kā arī Austrumeiropā un citās reģiona kaimiņvalstīs. KR ir īpašs ar to, ka ne tikai atlasa jau izveidojušos jaunuzņēmumus, bet veido jaunas komandas, apvienojot zinātniekus, kam ir idejas, un uzņēmējus, kas tic šīs idejas komercializācijai.

Akcelerācijas fondu pārvaldītāji veiks ieguldījumus inovatīvos un agrīnas attīstības stadijas jaunuzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu, un to finansējums tiks sniegts divos posmos – pirmssēklas un sēklasnaudas ieguldījumu veidā. Fondu pārvaldnieki nodrošinās mentorus un sniegs nepieciešamās konsultācijas. Akcelerācijas fondiem vēl jāveic reģistrācija Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.

Komentāri

Pievienot komentāru