Jaunākais izdevums

Aizvadītajā nedēļā Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki sadarbībā ar Vācijas tiesībsargājošo institūciju darbiniekiem, aizdomās par vairākām dārgu automašīnu zādzībām Vācijā un Latvijā, aizturēja organizētās noziedzīgās grupas līderi, Db.lv informēja Valsts policija. Pārsvarā zagtas jaunas Mercedes - Benz markas automašīnas.

2007.gada 31.janvarī kopīgu Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ONAP un Vācijas tiesībsargājošo institūciju darbinieku veiksmīgas sadarbības un operatīvās meklēšanas pasākumu kompleksa laikā, pamatojoties uz Štutgartes tiesas izdoto Eiropas apcietinājuma lēmumu, Rīgā tika aizturēts Latvijas pilsonis 1970.gadā dzimis vīrietis, viens no organizētās noziedzīgās grupas dalībniekiem, kurš organizēja dārgu automašīnu zādzības Vācijā laika posmā no 2004.gada beigām līdz 2006.gada beigām. Pēc policijas darbinieku rīcībā esošās informācijas zagtās automašīnas, pārsvarā jaunas Mercedes - Benz markas automašīnas, tika realizētas galvenokārt Krievijas Federācijā.

Tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas aizturētā dzīvesvietā un darba vietā, kur tika izņemtas elektroniskās ierīces un mikroshēmas, kas izmantojamas automašīnu signalizāciju iekārtu bloķēšanai, parametru nolasīšanai, automašīnu motora vadības bloki, mērierīču panei, aizdedzes sistēmas, navigācijas iekārtas un dartortehnika, kurā iespējams atrodas datorprogrammas, ar kuru palīdzību tika veikta automašīnas motoru vadības bloku pārprogrammēšana, kā arī vairākas mapes ar tehnisko literatūru. Tāpat tika izņemts arī plastikāta kredītkaršu printers un jaunas plastikātu karšu sagataves, kas liecina, ka noziedzīgā grupa nodarbojas ne tikai ar automašīnu zādzībām, bet arī ar kredītkaršu viltošanu un izmantošanu.Aizturētā līdzdalībniekus 1974.gadā dzimušu vīrieti, Latvijas pilsoni, Vācijas tiesībsargājošās iestādes aizturēja Vācijā 2005.gada septembrī un šobrīd viņš par automašīnu zādzību izdarīšanu ir notiesāts ar brīvības atņemšanu uz 5 gadiem un 9 mēnešiem, bet otrs Latvijas pilsonis 1973.gadā dzimis vīrietis tika aizturēts 2006.gada novembrī Rīgā, pamatojoties uz Vācijā izdotu Eiropas apcietinājuma lēmumu, un uz doto brīdi atrodas pirmstiesas apcietinājumā Vācijā.

Pamatojoties uz Štutgartes tiesas Vācijā izdoto Eiropas apcietinājuma lēmumu 2007.gada 2.februārī aizturētais 1970.gadā dzimušais vīrietis tika apcietināts. Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā tiek lemts jautājums par viņa izdošanu Vācijas tiesībsargājošajām iestādēm.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Automašīnu zādzību apkarošanas nodaļas priekšnieks Andris Stūrainis Db.lv atklāj, kādas metodes autozagļi Rīgā un tās apkārtnē patlaban izmanto visbiežāk. Vai zināji, ka autozagļu aprīkojums nopērkams pat internetā?

Līdz ar tehnoloģiju attīstību arī autozagļu grupējumi, īpaši organizēti grupējumi, attīsta gan savas prasmes, kā nozagt automašīnu, gan arī tiek izgatavotas dažādas elektroniskas ierīces, ar kuru palīdzību iespējams neitralizēt automašīnas izgatavotāja rūpnīcā uzstādītās drošības sistēmas. Dažādu elektronisku ierīču izmantošana auto zādzībās ir viena no populārākajām metodēm autozagļu vidū, stāstīja A. Stūrainis.

"Šajā sakarā vēlos atzīmēt - neskatoties uz to, ka jau vairākus gadus automašīnu zādzību kopējais skaits Rīgā turpina samazināties, zagto automašīnu izlaiduma gadi ar katru gadu paaugstinās. Ja vēl pirms trim gadiem Rīgā visvairāk zaga automašīnas, kas ražotas līdz 1996.gadam - tas ir līdz brīdim, kad lielākie autoražošanas koncerni sāka uzstādīt elektroniskās drošības ierīces, tad tagad lielākā daļa nozagto automašīnu ir ražotas laika posmā no 1996. līdz 2002.gadam, turklāt lielākā daļa ir VW un Audi marku automašīnas. Veicot pie autozagļu grupējumiem atrasto ierīču pētījumus sadarbībā, piemēram, ar Autonamu, esam secinājuši, ka Audi un VW automašīnām ir diezgan pavāja uzstādītā drošības sistēma, runājot par automašīnām, kas ražotas no 1996. līdz 2002.gadam," skaidroja A. Stūrainis.

Citas ziņas

Aiztur naudas atmazgātāju līderi

,07.04.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par noziedzīgā ceļā iegūtu līdzekļu legalizēšanu septiņu miljonu apmērā aiztur noziedzīga grupējuma līderi.

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes darbinieki, īstenojot operatīvo pasākumu kopumu kriminālprocesa par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas ietvaros, šorīt aizturēja vairākas personas, kas saistītas ar kāda noziedzīga grupējuma darbību. Noziedzīgais grupējums nodarbojās ar pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un pēc VID Finanšu policijas pārvaldes rīcībā esošās informācijas kopš 2008.gada sākuma legalizējušas noziedzīgā ceļā iegūtus līdzekļus vairāk nekā septiņu miljonu latu apmērā.

Operatīvo pasākumu rezultātā VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki šodien aizturējuši šī noziedzīgā grupējuma līderi, kurš grupējuma locekļu vidū pazīstams ar iesauku Moldovāns.

Tirdzniecība un pakalpojumi

Noziedzīgs automašīnu tirgotāju grupējums valstij izkrāpis vairāk nekā 328 000 eiro

Dienas Bizness,03.07.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas, sadarbībā ar Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienestu veicot kriminālprocesuālās un operatīvās darbības, šī gada jūnijā apturēja noziedzīga automašīnu tirgotāju grupējuma darbību, informē VID.

Noziedzīgais grupējums, vairakkārt pārdodot jaunas un lietotas automašīnas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas teritorijā, izvairījās no nodokļu nomaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtus līdzekļus lielā apmērā. Grupējuma organizators līdz šim jau vairakkārt bija nonācis VID Finanšu policijas pārvaldes redzeslokā un ir krimināli sodīts par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu valsts ieņēmumu jomā, kā arī tam jau 2013.gadā tika atņemtas tiesības veikt uzņēmējdarbību divu gadu garumā.

Organizētā noziedzīgā grupējuma darbība galvenokārt bija saistīta ar jaunu vai lietotu transportlīdzekļu vairākkārtēju pārdošanu, izmantojot grupējuma kontrolē esošus uzņēmumus un to rekvizītus (dokumentus, zīmogus, juridisko personu rekvizītus, bankas kontus, fizisko personu datus). Noziedzīgo darbību rezultātā shēmas klienti jeb patiesā labuma guvēji izmantoja tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par fiktīviem vai faktiski nenotikušiem darījumiem, nodarot valstij mantiskus zaudējumus lielā apmērā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Automašīnu zādzību apkarošanas nodaļas priekšnieks Andris Stūrainis sarunā ar Db.lv atklāja, kurās vietās Rīgā automašīnas tiek zagtas visvairāk.

Autozagļu visiecienītākās vietas ir tirdzniecības centri un automašīnu stāvvietas pie mājām nakts stundās, sarunā ar Db.lv pastāstīja Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Automašīnu zādzību apkarošanas nodaļas priekšnieks Andris Stūrainis. Policija panākusi vienošanos ar tirdzniecības centru Spice, ka tiks pilnveidota videonovērošanas sistēma tā automašīnu stāvvietās, jo līdz šim bijušas vietas, kuras videonovērošana nav ķērusi.

No pieredzes varu pateikt, ka autozagļu grupējumiem ir savas iecienītākās vietas Rīgā. Vienlaikus viņi arī rēķinās, ka mēs viņus vērojam. Ja mēs redzam, ka kādā vietā vairāk sākt zagt automašīnas, tad mēs tai pievēršam lielāku uzmanību, stāstīja A. Stūrainis.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vērienīgajā naudas atmazgāšanas (Rēķa – Rozenšteina grupējuma) shēmā pēdas ved uz neskaidras izcelsmes naudas legalizēšanu, izmantojot aizdevumus.

Pagājušajā nedēļā, 2008. gada 7. augustā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes darbinieki, veicot kratīšanas kāda uzņēmuma telpās Valmierā, Rīgas ielā 9, kā arī divās dzīvojamās telpās, ieguva papildus pierādījumus kriminālprocesos, kas tiek izmeklēti par organizētās noziedzības grupējuma darbību – nodokļu izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu 6.5 miljonu latu apmērā laika periodā no 2007. gada septembra līdz decembrim. Minētā organizētās noziedzības grupējuma darbību VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki pārtrauca 2008. gada 6. martā.

Citas ziņas

Aptur šogad jau trīspadsmito noziedzīgā grupējuma darbību

Elīna Pankovska,28.12.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde apturējusi šogad jau trīspadsmitā noziedzīgā grupējuma darbību, kas laika posmā no pērnā gada janvāra līdz šā gada novembrim izvairījās no nodokļu nomaksas teju miljona latu apmērā un nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, izmantojot vairāku gan reāli darbojošos, gan fiktīvu uzņēmumu datus, dokumentus un bankas kontus.

Šā gada decembra sākumā Finanšu policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas. Tā ietvaros veiktas sešpadsmit kratīšanas Rīgā un Aizkrauklē. Vienpadsmit no tām veiktas iesaistīto personu dzīvesvietās un uzņēmumu birojos, piecas – automašīnās un trīs – to uzņēmumu juridiskajās adresēs, kuri izmantoja grupējuma sniegtos «pakalpojumus».

Kratīšanu laikā tika izņemti dažādi pierādījumi – datori, čeki, pavadzīmes, banku debetkartes, parakstu atdarinājumu spiedogi un noziedzīgajā grupējumā iesaistīto personu pieraksti par norēķiniem ar uzņēmumiem, kuri izmantoja grupējuma pakalpojumus.

Citas ziņas

Ievērojami sarucis auto zādzību skaits

Evelīna Brenča, speciāli DB,02.10.2019

Šī gada astoņos mēnešos visvairāk nozagtas BMW markas automašīnas – 63, tām seko Volkswagen – 54 un Audi – 52.

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz ar vairāku starptautisku un vietējas nozīmes autozagļu grupējumu aizturēšanu pēdējos gados ievērojami sarucis arī automašīnu zādzību skaits.

Šā gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā nozagtas 342 automašīnas, liecina Iekšlietu ministrijas Informācijas centra dati. Tas ir gandrīz par trešdaļu mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika posmā, kad garnadži bija iekārojuši 514 automašīnas. Lai gan pēdējos četros gados jau ir novērojama tendence samazināties automašīnu zādzību skaitam, šogad tas ir noticis salīdzinoši straujāk nekā citus gadus. Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes otrās nodaļas priekšnieks Māris Priednieks norāda, ka viens no iemesliem zādzību samazinājumam ir policijas aktivitāte, jo pēdējos gados aizturēti vairāki starptautiskas un vietējas nozīmes autozagļu grupējumi, veikti reidi pierobežā. Veikts arī preventīvais darbs, informējot sabiedrību par riskiem, tādējādi pievēršot automašīnu īpašnieku uzmanību automašīnu drošībai. «Automašīnu saimnieki pievērš lielāku uzmanību papildu signalizāciju uzstādīšanai, jo rūpnīcas nodrošinātās signalizācijas nekādu problēmu zagļiem nesagādās,» norāda M. Priednieks.

Nodokļi

Ar Moldovāna septiņu miljonu latu naudas atmazgātāju grupējumu saistīta arī VID amatpersona

,14.04.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izmeklēšanas gaitā ir iegūta informācija arī par kāda VID galvenā nodokļu inspektora iespējamo saistību ar grupējuma darbību.

VID apturējis ar PVN izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu saistīta grupējuma darbību, kura kodolā darbojās septiņas, tajā skaitā par smagiem noziegumiem iepriekš tiesātas personas, kuras kopš 2008.gada sākuma legalizējušas vismaz septiņus miljonus latu noziedzīgā ceļā iegūtu līdzekļu. Izmeklēšanas gaitā ir iegūta informācija arī par kāda VID galvenā nodokļu inspektora iespējamo saistību ar grupējuma darbību. Šobrīd tiek veikta pārbaude par apstākļiem, kādos pie grupējuma dalībniekiem varēja nonākt ierobežotas pieejamības informāciju saturošas izdrukas no VID informācijas sistēmām, kas tika izņemtas veikto kratīšanu laikā. Kriminālprocesa ietvaros VID amatpersona ir atzīta par aizdomās turēto dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā mantkārīgos nolūkos un neizpaužamu ziņu izpaušanā, un viņa ir atstādināta no darba VID.

Citas ziņas

Apturēts grupējums, kas no valsts budžeta izkrāpis sešus milj. Ls

Gunta Kursiša,03.05.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde ar pretterorisma vienības OMEGA līdzdalību aizturējusi noziedzīgu grupējumu, kas no budžeta izkrāpis rekordlielu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksas summu.

Kopumā tika veiktas 26 kratīšanas dažādos objektos Rīgā, un rezultātā šā gada 23. aprīlī tika apturēta noziedziedzīga grupējuma darbība, kas vairāk nekā trīs gadu laikā – no 2009. gada janvāra līdz šā gada 1. aprīlim – Rīgas teritorijā veica krāpšanu lielā apmērā. Kopumā krāpniecisko darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā sešu milj. Ls apjomā.

Sadarbojoties ar OMEGA, aizturētas 12 personas. Šobrīd diviem grupējuma organizatoriem piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Kratīšanu laikā tika izņemta 300 tūkst. eiro skaidra nauda, kurai patlaban uzlikts arests un tā ieskaitīta VID depozīta kontā, seifi, datori un citi datu nesēji, zīmogi, dokumenti, piezīmju grāmatiņas, USB atmiņas kartes un mobilie telefoni. Kratīšanu laikā VID Finanšu policijas pārvaldes darbiniekiem tika izrādīta pretdarbība un notika mēģinājumi iznīcināt lietiskos pierādījumus - pa logu tika izmesti kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti - telefons, dators, divas somas ar dokumentiem, kurās pamatā bija aplokšņu algu saraksti un cita informācija par skaidras naudas plūsmu. Tāpat attālināti tika mēģināts dzēst datus, kas atrodas serverī, taču, pateicoties Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Infotehnisko ekspertīžu nodaļas ekspertiem, kuri sniedza savu atbalstu kratīšanas laikā, datu dzēšana tika pārtraukta. Persona, kura mēģināja iznīcināt datus, šobrīd ir aizturēta un atzīta par aizdomās turēto, skaidro VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Citas ziņas

Atklāj 3.3 miljonu naudas atmazgāšanas shēmu

Guna Gleizde, Db,23.02.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas un Igaunijas tiesībsargājošās iestādes pagājušajā nedēļā apturējušas šogad otrā noziedzīgā grupējuma darbību. Viens no grupējuma dalībniekiem ir kāds bijušais Finanšu policijas darbinieks.

Saskaņā ar sākotnējo analīzi, šis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas un Igaunijas Nodokļu un muitas dienesta atklātais grupējums 2008. gada laikā legalizējis 3.3 milj. Ls, kas iegūti finanšu noziegumos. Latvijas budžetam grupējums radījis zaudējumus 497 tūkst. Ls apmērā.

Šī grupējuma pakalpojumus pērn izmantojis 51 Latvijas uzņēmums.

Izmeklēšanas gaitā jau veiktas 10 kratīšanas Rīgā, Valmierā, Cēsīs un Limbažos. Shēmā iesaistīto uzņēmumu norēķinu kontos iesaldēti vairāk nekā 90 tūkst. Ls, bet skaidrā naudā izņemti 8 tūkst. Ls un vairāk nekā 10 tūkst. EUR. Viena persona aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, bet vēl trīs cilvēkiem piemērots aizdomās turamo statuss un piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīti rošības līdzekļi.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde šā gada decembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret trim noziedzīgā grupējuma organizatoriem un vienu uzņēmuma amatpersonu, kas izmantoja noziedzīgā grupējuma pakalpojumus.

Uzņēmums, kas izmantoja noziedzīgā grupējuma «pakalpojumus», nodarbojās ar motociklu, to detaļu un piederumu pārdošanu. Minētais kriminālprocess ir ierosināts par šī uzņēmuma veiktajām noziedzīgajām darbībām. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka minētais uzņēmums Latvijā pārdeva preces, apzināti nenoformējot grāmatvedības dokumentus.

Savukārt trīs noziedzīgā grupējuma dalībnieki organizēja fiktīvu darījumu apliecinošu dokumentu noformēšanu par preču fiktīvu atkārtotu pārdošanu vairākiem uzņēmumiem Igaunijā, kas atradās šī grupējuma kontrolē. Attiecīgi Valsts ieņēmumu dienestam apzināti tika iesniegtas nepatiesas ziņas par veiktajiem darījumiem, lai tādējādi samazinātu valsts budžetā maksājamā PVN apmēru. Noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 290 tūkstošu eiro apmērā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Raugoties no likumdošanas viedokļa, ir pilnīgi nepareizi mani dēvēt par Solncevas grupējuma līderi,» laikrakstam Neatkarīgā stāstījis Sergejs Mihailovs.

Februāra sākumā tika publiskota informācija, ka it kā Solncevas noziedzīgajam grupējumam Krievijā pasūtīta KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes slepkavība. Par šīs grupas līderi minēts Mihailovs, kurš bieži vien presē saukts arī par Mihasju.

Laikraksts uzzinājis, ka biznesmenis ir informēts par publikācijām Latvijā un tās vērtē kā pasūtītu apmelošanas kampaņu. Tikšanās ar biznesmeni notikusi Mihailovam daļēji piederošā 33 stāvus augstā viesnīcā Astrus vēlā naktī, jo biznesmenis bieži strādājot līdz pat agram rītam. Intervijas laikā viesnīcas koridoru apsargājusi iespaidīga biznesmeņa personīgā apsardze.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par vairāk nekā 17 tūkstošu viltotu ASV dolāru izplatīšanu policija aizturējusi trīs personas.

Tērbatas ielā Valsts policijas darbinieki operatīvās meklēšanas pasākumu kompleksa laikā par 100 ASV dolāru naudas zīmju ar viltojuma pazīmēm izplatīšanu aizturēja 1951.gadā dzimušu vīrieti, 1947.gadā dzimušu vīrieti un 1953. gadā dzimušu vīrieti. Aizturētie iepriekš nav bijuši sodīti.

Kopumā policisti pie aizturētajām personām atrada un atsavināja 17 400 ASV dolārus ar Aiztur viltotu USD izplatītājusviltojuma pazīmēm.

Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess par viltotas naudas izgatavošanu, izplatīšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos un glabāšanu, ja tas izdarīts atkārtoti vai lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Citas ziņas

VID aptur vērienīga noziedzīga grupējuma darbību

,09.12.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde ir atklājusi un apturējusi organizēta noziedzīga grupējuma darbību, kas izvairījās no nodokļu nomaksas un nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Grupējums divu gadu laikā, iespējams, apgrozīja noziedzīgi iegūtus līdzekļus 10 miljonu latu apmērā. Par iepriekšminēto faktu 3. decembrī uzsākts kriminālprocess.

Organizētais grupējums 2007. un 2008. gadā saskaņā ar sākotnējās analīzes rezultātiem iespējams apgrozīja noziedzīgi iegūtus līdzekļus gandrīz 10 miljonu latu apmērā. Pagaidām izmeklēšanā noskaidrots, ka noziedzīgā grupējuma darbību organizēja vismaz četri Latvijas iedzīvotāji un iepriekš minētais grupējums iespējams sadarbojās ar vēl kādu organizētu noziedzīgu grupu.

Atklātā noziedzīga grupējuma darbībā bija iesaistīta virkne uzņēmumu, kuri noslēdza fiktīvus darījumus ar noziedzīga grupējuma tiešā kontrolē esošiem „bufera” uzņēmumiem, kuru darbības joma galvenokārt bija celtniecība. Pēc sākotnējām aplēsēm grupējuma pakalpojumus izmantoja gandrīz 60 uzņēmumi.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar restorānu tīkla Gan Bei īpašniekiem saistītā organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija vakar aizturējusi septiņus šīs grupas dalībniekus, tostarp Saeimas deputāta Sergeja Potapkina sievu, kura bijusi viena no organizētā noziedzīgā grupējuma vadītājām.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis šodien preses konferencē ne apstiprināja, ne noliedza, ka kratīšanas un aizturēšanas būtu veiktas restorānu Gan Bei īpašnieka Lage Ko birojā un restorānos, taču apstiprināja, ka starp vakar aizturētajiem un apcietinātajiem ir arī Saeimas deputāta Potapkina sieva Gaļina Karmača, kura ir Lage Ko līdzīpašniece.

VID Finanšu policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš informēja, ka kopumā 9.decembrī un 10.decembrī veiktas 30 kratīšanas. Kopumā ir aizturēti septiņi cilvēki, no kuriem pieci cilvēki ir organizētā noziedzīgā grupējuma kodols. Podiņš apstiprināja, ka Potapkina sieva bija viena no organizētā noziedzīgā grupējuma vadītājām. Patlaban no aizturētajām personām apcietinājumā atrodas divas personas. Šodien notiek tiesas sēde, kurā tiek lemts par drošības līdzekli trešajai personai, kurai VID arī rosinājis piemērot apcietinājumu.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde 15. decembrī apturēja šogad jau trīspadsmito ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu jeb «naudas atmazgāšanu» saistītu noziedzīgu grupējumu, kura plānos bija no valsts izkrāpt 2.35 miljonus latu.

VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji nākuši uz pēdām šim grupējumam, turpinot izmeklēt jau šī gada 5. janvārī uzsākto kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un šādā veidā iegūtu noziedzīgu līdzekļu legalizāciju. Izmeklēšanas laikā noskaidrojās, ka daži no grupējuma «klientiem» turpina izdarīt jaunus noziedzīgus nodarījumus valsts ieņēmumu jomā, iesaistoties jau citā noziedzīgā «naudas atmazgāšanas» shēmā ar nolūku izkrāpt no valsts budžeta 2.35 miljonu latu.

2009. gada 15. un 16. decembrī VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros kopumā veica 11 kratīšanas Salaspilī, Smiltenē, Rīgā un Jūrmalā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starptautiskam kibernoziedznieku grupējumam no divām Tuvo Austrumu bankām izdevies nozagt 45 miljonus ASV dolāru, uzlaužot karšu apkalpošanas kompāniju datorsistēmas un izņemot naudu no bankomātiem 27 valstīs. Noziegums atklāts sadarbojoties vairāku valstu, tostarp arī Latvijas, varasiestādēm.

ASV Tieslietu departaments saistībā ar zādzībām arestējis septiņus cilvēkus, kas darbojušies grupējuma Ņujorkas šūniņā. Tās vadītājs aprīlī atrasts noslepkavots Dominikānas republikā. ASV likumsargi uzskata, ka grupējuma līderi atrodas ārvalstīs.

Likumsargus arī pārsteidzis nozieguma apmērs un ātrums, ar kādu tas izdarīts. Aptuveni desmit stundu laikā, noziedzniekiem izdevies no bankomātiem izņemt 40 miljonus ASV dolāru, veicot kopumā 36 tūkstošus transakciju. Noziegums pastrādāts ar «ķirurģisku precizitāti», atzinušas ASV varasiestādes.

Saskaņā ar apsūdzību, grupējumam 2012. gada decembrī izdevies uzlauzt divu karšu kompāniju datorsistēmas Indijā. Grupējuma rīcībā bija nokļuvuši Omānas Bank of Muscat un Apvienoto Arābu Emirātu National Bank of Ras Al Khaimah PSC klientu MasterCard karšu dati. Pēc ielaušanās datubāzēs, noziedznieki noņēmuši karšu īpašnieku ierobežojumus naudas izņemšanai. Tad noziedznieki saviem aģentiem pasaulē izplatījuši viltotas bankas kartes, tālāk tie no bankomātiem pāris stundu laikā izņēmuši naudu.

Finanses

Lietuvas policija piedalījusies liela starptautiska noziedznieku grupējuma atklāšanā

LETA,22.05.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietuvas policija trešdien paziņojusi, ka palīdzējusi atklāt lielu starptautisku bruņotu noziedznieku grupējumu, kas nodarbojies ar ieroču un narkotiku kontrabandu un naudas atmazgāšanu.

Grupējumā bijuši 23 cilvēki.

Noziedznieku bandas atklāšanā piedalījušies arī Polijas, Spānijas, Igaunijas un Lielbritānijas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki.

Kā norāda Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūra Eiropols, tā bijusi lielākā šāda veida operācija Eiropā.

«Personas (..) nelikumīgi glabāja šaujamieročus un narkotiskās vielas, organizēja ieroču un narkotiku kontrabandu, kā arī naudas atmazgāšanu,» žurnālistus informējis policijas ģenerālkomisārs Lins Pernavs.

Liela daļa aizturēto, ieskaitot 48 gadus veco grupējuma līderi, kas aizturēts Spānijā, ir Lietuvas pilsoņi.

Izmeklēšanas laikā veiktas 40 kratīšanas un atrasti aptuveni astoņi miljoni eiro skaidrā naudā, dimanti, zelta stieņi, dārglietas un grezni automobiļi, aptuveni četrarpus tonnas tādu narkotiku kā kokaīns vai hašišs, kā arī cigaretes.

Likumi

Papildināta - Aplokšņu algu maksāšanā aizdomas krīt uz vienu no lielākajiem uzkopšanas uzņēmumiem; Cleanhouse saistību noliedz

Elīna Pankovska,11.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atklājis un likvidējis kādu noziedzīgu grupējumu, kura pakalpojumus izmantojis viens no Latvijā lielākajiem uzkopšanas un apsaimniekošanas nozares uzņēmumiem.

Teksts papildināts ar Cleanhouse komentāru no 7. rindkopas.

Noziedzīgās darbības veiktas divus gadus un valsts budžetam nodarīti zaudējumi vismaz pusmiljona latu apmērā. Noziedzīgi iegūtie līdzekļi izmantoti aplokšņu algu izmaksai. Šobrīd aizturētas sešas personas. VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji noskaidrojuši, ka lielākais patiesā labuma guvējs - grupējuma klients - ir viens no vadošajiem uzkopšanas un apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā. Noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi vismaz 576,98 tūkst. Ls apmērā.

Kriminālprocesa ietvaros, veiktas 30 kratīšanas Rīgā un Rīgas rajonā uzņēmumu juridiskajās adresēs, iesaistīto personu dzīvesvietās un automašīnās. Kratīšanu laikā izņemta skaidra nauda 21 tūkst. Ls un 37 tūkst. eiro apmērā, kas bija paredzēti aplokšņu algu izmaksai.

Citas ziņas

Par naudas atmazgāšanu lūdz sākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām

Guna Gleizde, Db,20.02.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījis kriminālprocesu par naudas atmazgāšanu 2.1 milj. Ls apmērā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1.5 milj. Ls apmērā.

Db jau rakstīja par pērnā gada martā VID Finanšu policijas atklāto vērienīgo naudas legalizācijas shēmu, caur kuru četru mēnešu laikā tikuši apgrozīti 6.5 milj. LS un kurā bija iesaistītas aptuveni 100 reāli eksistējošas kompānijas. Izmeklējot šī noziedzīgā grupējuma darbību, Finanšu policija atklājusi, ka šis pats grupējums līdzīgas darbības veicis arī iepriekš. Pagaidām vēl turpinās izmeklēšana par grupējuma 2007. gada nogalē veiktajām darbībām, bet prokuratūrai tagad nosūtīta krimināllieta par darbībām, kas veiktas no 2006. gada jūlija līdz 2007. gada septembrim.

VID Finanšu policija rosinājusi uzsākt kriminālvajāšanu par viltotu dokumentu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot valstij zaudējumus lielā apmērā, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā pret Valdi Jurago, Uģi Rēķi, Robertu Mīļo, Andi Rozenšteinu un kādu Juri M., kura uzvārdu Db neizdevās noskaidrot. Savukārt par šo noziegumu atbalstīšanu kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret Sarmīti Rēķi un kādu Uldi B.

Citas ziņas

Tēmā - Jurašs, Dana Reizniece-Ozola un Martinsons

Sandris Točs, speciāli DB,18.06.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Bija konkrēts brīdis, kad Juraša kungs pieteicās uz vizīti pie «donnas Danas». Viņš atnāca ar diezgan biezu mapīti. Tas bija tad, kad Finanšu policijā sākās reorganizācija.»

To intervijā DB saka bijusī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes direktora vietniece un Izmeklēšanas daļas priekšniece Ļubova Švecova.

Advokāts Aldis Gobzems intervijā Dienas Biznesam runāja par «vilkačiem», kas tiesībsargājošajās iestādēs piesedz būtībā organizēto noziedzību. Viņš minēja tādu «zelta trijstūri», ko nozarē visi zinot, - Jurašs, Čerņeckis un Bunkus. Juris Jurašs ir bijušais augsta ranga KNAB darbinieks, Kaspars Čerņeckis un Kaspars Bunkus - augstas VID amatpersonas. Jūs ilgus gadus strādājāt VID Finanšu policijā, varat par to kaut ko teikt. Vai jūs lasījāt šo interviju?

Lasīju šo interviju ar interesi un apbrīnu par to, ka cilvēks tik drosmīgi stāsta objektīvi pastāvošas lietas. Varu teikt, ka 99,9% no Gobzema intervijā teiktā ir patiesība. Tikai tas drīzāk nav trijstūris, bet četrstūris vai patiesībā vēl sarežģītāka figūra. Varbūt tā drīzāk ir piramīda, kuras augšgalā ir viena figūra, bet pamatus stiprina vēl dažas. Un notiek aktīvs menedžments šīs trijstūra piramīdas ietvaros starp tajā ietilpstošajiem darboņiem.

Citas ziņas

Mēneša laikā atklāj jau otro noziedzīgi organizētu grupējumu

,18.03.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vakar, 17.martā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde pārtrauca noziedzīgi organizēta grupējuma darbību, kas izvairās no nodokļu nomaksas un nodarbojas ar noziedzīgā ceļā iegūtu līdzekļu legalizēšanu (naudas atmazgāšanu), liecina sniegtā informācija medijiem.

Pēc sākotnējiem aprēķiniem grupējums 2007.gadā no oktobra līdz decembrim ir legalizējis gandrīz trīs miljonus latu, kā rezultātā ir nodarīts būtisks zaudējums valsts budžetam. Šis ir jau otrais mēneša laikā atklātais noziedzīgi organizēts grupējums, kas nodarbojies ar naudas atmazgāšanu un kura darbību pārtraukusi VID Finanšu policijas pārvalde.

Šobrīd VID Finanšu policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Kriminālprocesa ietvaros vakar, 17.martā, Madonas rajonā veiktas kratīšanas sešās adresēs un septiņās automašīnās, kā rezultātā aizturētas trīs personas, kredītiestāžu norēķinu kontos apturēti naudas līdzekļi gandrīz Ls 75 000 apmērā, izņemti dokumenti, kas apliecina noziedzīgu darījumu veikšanu, dažādu uzņēmumu zīmogi, kodu kalkulatori, Latvijas pasta norēķinu kontu atvēršanas kartes, skaidrā nauda Ls 5000 apmērā un citi lietiskie pierādījumi.

Citas ziņas

Noķerti 8 miljonu latu atmazgātāji

Jānis Lasmanis,09.09.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienests apturējis grupējuma darbību, kas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Sākotnējie aprēķina liecina, ka grupējums atmazgājis aptuveni 7.9 miljonus latu.

VID šā gada 2. un 3. septembrī veica vairākas kratīšanas Rīgā un Cēsīs, kuru laikā pie abiem nelegālo shēmu organizatoriem- Pāvela un Ivara, atrada un izņēma 12 uzņēmumu grāmatvedības dokumentus, zīmogus un citus rekvizītus.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas shēmās nereti iesaistās vairāki grupējumi, kas īsteno noteiktus naudas atmazgāšanas posmus, kuros tie ir specializējušies. Jau iepriekš minētais grupējums nodrošināja noteikta posma darbību - darījumu noformēšanu starp naudas atmazgāšanas shēmas klientu un shēmā iesaistītajiem reāli strādājošiem uzņēmumiem, tā saucamajiem «bufera» uzņēmumiem, arī šā gada janvārī atklātajā shēmā.

VID šā gada 15.janvārī apturēja noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas shēmu, kad atklāja fiktīvu uzņēmumu un darījumu ķēdi- shēmas fiktīvo posmu, kuru īstenošanu veica cits, minētajā posmā specializējies, grupējums. Iespējams, tieši tādēļ, ka šomēnes apturētā grupējuma sadarbības partneri gada sākumā tika aizturēti, grupējums nolēma pats turpmāk īstenot arī fiktīvo naudas atmazgāšanas shēmas posmu, lai piesegtu grupējuma kontrolē esošos «bufera» uzņēmumus.

Tirdzniecība un pakalpojumi

Aptur starptautiska noziedzīga grupējuma darbību, kas organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes

Žanete Hāka,13.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Lietuvas Iekšlietu ministrijas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienestu apturējušas starptautiska noziedzīga grupējuma darbību, kas laika posmā no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada maijam izvairījās no nodokļa nomaksas, izkrāpa pievienotās vērtības nodokli un legalizēja noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus.

Kā informē VID, noziedzīgo darbību rezultātā Latvijas valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 3 miljonu eiro apmērā, bet Lietuvas valsts budžetam aptuveni 2,5 miljonu eiro apmērā. Aizturētas 12 personas, sešām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšanas gaitā VID Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas noskaidroja, ka noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus.

Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo PVN apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas klienti (patiesā noziedzīgā labuma guvēji), kuri darbojās alkohola, pārtikas ražošanas un tirdzniecības, kā arī būvmateriālu tirdzniecības jomā, iegādājās sev nepieciešamo preci (tai skaitā, cukuru, eļļu, sieru, būvmateriālus) no ārvalstu uzņēmumiem Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā un citās valstīs, taču PVN atskaitēs uzrādīja, ka prece iegādāta no Latvijā reģistrētiem noziedzīgās grupas kontrolē esošiem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumu apmēru valsts budžetā.

Nodokļi

FOTO: PVN izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju slepenais birojs

Rūta Cinīte,21.09.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību Omega, veicot 27 kratīšanas, pagājušajā nedēļā apturēja pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu, informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Fotoattēli skatāmi raksta galerijā!

Grupējuma noziedzīgās darbības laika periodā no 2016.gada janvāra līdz 2017.gada augustam valsts budžetam radījušas aptuveni 1,7 miljonu eiro lielus zaudējumus. Deviņas personas atzītas par aizdomās turētām, bet nozīmīgākie pierādījumi izņemti, izmeklētājiem atklājot slepenas grupējuma biroja telpas.

VID Sabiedrisko attiecību daļā skaidro, ka šī gada 5.septembrī uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki pagājušajā nedēļā veica 27 kratīšanas Rīgā, Rīgas rajonā un Jelgavā kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automašīnās. Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi aptuveni 95 000 eiro apmērā, kā arī kontrabandas cigaretes un šaujamieroči, kam tiks veikta ekspertīze.