Bankas

Alfa banka neesot vedusi sarunas par Parex iegādi

Anna Novicka, 19.02.2010

Bijušais Alfa bankas direktoru padomes loceklis Aleksandrs Gafins šaubās, ka kādu no Krievijas investoriem tagad varētu interesēt Parex bankas iegāde.

KRISTIANS PUTNIŅŠ, DIENA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Krievijas Alfa Banka nekad nav vedusi sarunas par Parex bankas iegādi, piektdien žurnālā Lietišķā Diena publicētajā intervijā atklāj bijušais Alfa Bankas direktoru padomes loceklis Aleksandrs Gafins, kurš nesen tika iecelts Latvijas Rietumu bankas uzraudzības padomē. To darījušas Alfa bankai tuvu stāvošas struktūras, viņš apgalvo.

Diez vai arī patlaban kādai Krievijas bankai varētu būt interese pat par Parex bankas šķembu iegādi, pārliecināts ir A. Gafins.

Pēc viņa teiktā, Latvijas bankām, kas darbojas Krievijas tirgū, salīdzinot ar citām Eiropas kredītiestādēm, ir vairākas priekšrocības. Tās ir gan krievu valodas zināšanās, gan arī izdevīgāki kredītu nosacījumi, taču Latvijas bankas varētu būtiski uzlabot savas pozīcijas kaimiņvalsts tirgū, ja valsts līmenī tiktu domāts par Latvijas marketingu. Lai Latvija varētu kļūt par konkurētspējīgu finanšu centru, jābūt arī attiecīgai nodokļu politikai. Arī uzturēšanas atļauju piešķiršana ārvalstu investoriem būtu priekšrocība, uzskata A. Gafins.