Drošības eksperti apšauba tūrisma policijas izveidošanas ieceri, kam Rīgas domes plāno tērēt 96 tūkstošus latu.
Tūrisma policijā būs viens priekšnieks un 14 padotie. Desmit no tiem patrulēs Rīgas ielās, savukārt četri nodrošinās diennakts tālruņa līniju, ziņo Latvijas radio.
Bijušais Kriminālpolicijas šefs Valdis Pumpurs ir pārliecināts, ka tūristus var pasargāt arī neiztērējot vairākus desmitus tūkstošus latu. V. Pumpurs uzskata, ka tūrisma policijas izveide ir krietni nokavēta un būtībā lieka. «Problēma ir sasāpējusi un starptautiski zināma. Jaunu neko nevajag veidot, pats par sevi ir skaidrs, ka tās ir municipālās policijas darbības un funkcijas. Jāatrod policijas rindās pietiekami profesionāli cilvēki, kas var ne tikai līmēt uzlīmes uz automašīnām par stāvvietu noteikumu pārkāpšanu, bet arī runāt angliski vai krieviski. Ar to jautājums būtu atrisināts», apgalvoja V.Pumpurs.
Šī gada pirmajos septiņos mēnešos Rīgā 91 ārzemnieks atzīts par cietušo dažādos kriminālprocesos. Tas ir par 11 gadījumiem vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā. Policisti secina, ka mainās noziegumu sastāvs – ja iepriekš ārzemniekus visbiežāk apkrāpa negodīgie krodzinieki, tad tagad problēma ir ar zādzībām.
«Viena no idejām, kādēļ tūrisma policija ir vajadzīga ir tāda, ka būs tiks izveidots tūristu karstais tālrunis. Pie tā diennakts režīmā strādās cilvēks ar angļu valodas zināšanām, kurš nepieciešamības gadījumā sazināsies ar attiecīgo patruļu, vai arī nodrošinās cita dienesta, piemēram, valsts policijas izsaukšanu,» Latvijas radio pastāstīja Rīgas pašvaldības policijas Profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas galvenais speciālists Andrejs Aronovs. Uz 15 vakantajām vietām pretendē vairāk nekā 60 likumsargi ar labām valodu zināšanām. Turpat vai 100 tūkstoši latu, kas šogad piešķirti tūrisma policijas veidošanai, tikšot izlietoti galvenokārt algām un nepieciešamajam inventāram.