Tirdzniecība un pakalpojumi

Apvieno Pigu Group un Hobby Hall

Db.lv, 17.06.2021

Jaunākais izdevums

Privātā kapitāla investors “Mid Europa Partners” (Mid Europa) ir noslēdzis “Pigu Group” un “Hobby Hall Group OÜ” (“HHG”) akciju iegādes procesu, izveidojot vienu grupu, tai kļūstot par vadošo tiešsaistes tirdzniecības centru Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Somijā.

Apvienotā grupa ir kļuvusi par lielāko e-komercijas spēlētāju Baltijā.

Grupa ir apvienojusi vairākus miljonus reģistrētu klientu četrās valstīs – Pigu.lt Lietuvā, Kaup24.ee un Hansapost.ee Igaunijā, 220.lv un Xnet.lv Latvijā un Hobbyhall.fi Somijā.

3 tūkstoši Baltijas valstu pārdevēji pārdod vairāk nekā 1.5 miljonu preces jaunā uzņēmuma lielākajā e-platformas daļā – “Pigu Group”, pircējiem platformu apmeklējot vairāk nekā 100 miljonus reižu gadā. Pēc apvienošanās ar lielāko, “Hobby Hall OU” pārvaldīto interneta veikalu, kopīgajā e-platformā tirgoto preču skaits palielināsies par vairāk nekā 2 miljoniem, savukārt apmeklētāju skaits sasniegs gandrīz 145 miljonus gadā.

“Pandēmijas laiks ir paātrinājis izmaiņas pircēju iepirkšanās paradumos, un iepirkšanās e-vidē ir kļuvusi par normu. Līdz ar apvienošanos, nodibinot ievērojamāko e-komercijas un marketplace platformu Baltijā, mēs tiecamies investēt un nākotnē attīstīties, sekmējot arī inovāciju ienākšanu savā ekosistēmā,” informē Kerims Turkmens (Kerim Turkmen), “Mid Europa” partneris.

Saskaņā ar Daiņus Ļuļis (Dainius Liulys), jaunās Grupas un “Pigu” izpildirektora teikto, pēc darījuma veiksmīga noslēguma tiks uzsākts dažādu grupai piederošo e-platformu integrācijas process.

“Mūsu tirdzniecības centra internetā vēsturē šis ir nozīmīgs sasniegums, jo pārejam jaunā līgā. Mēs turpināsim rūpēties par ilgtspējīgu attīstību un strādāsim pie e-komercijas ekosistēmas veidošanas. Mēs nodrošināsim, ka augošais visu e-iepirkšanās centra dalībnieku skaits – gan pircēju, gan pārdevēju – var izmantot visas e-iepirkšanās piedāvātās iespējas vēl raitāk un ērtāk”, uzsver Daiņus Ļuļis.

Viņš norāda, ka dažādu tiešsaistes platformu apvienošana ir laba ziņa visiem tiešsaistes iepirkšanās centru dalībniekiem.

“Līdz ar tirdzniecības centra internetā izaugsmi, ievērojami kāps darbības vēriens, līdz ar to pircējiem būs vēl lielāka preču izvēle. Jāuzsver, ka augs arī ieguldījumi tehniskajā infrastruktūrā, kas būtiski pilnveidos pircēju iepirkšanās pieredzi tiešsaistē,” uzsver D.Luļis.

Saskaņā ar viņa teikto, lielākā pārdevēju priekšrocība ir tirdzniecības ģeogrāfisko robežu paplašināšanās, ņemot vērā dažādu e-platformu apvienošanos. “Tagad preces būs pieejamas arī Somijas tirgū, kas ir četras reizes lielāks par visām Baltijas valstīm kopā. Mēs piedāvāsim preces ievērojami lielākā pircēju plūsmā, kas nenoliedzami ietekmēs arī pārdošanas apjomus,” informē D. Ļuļis.

D. Ļuļis uzsver, ka visu šo faktoru kombinācija nodrošinās citkārt grūti sasniedzamo rezultātu tirdzniecībā – piedāvāt plašāko sortimentu, ātrāko piegādi un labākas cenas. “Tuvāko trīs gadu laikā visas šīs komponentes piedāvāsim saviem klientiem Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Somijā,” piebilst D.Ļuļis.

“Mid Europa” noslēdza līgumu ar “Pigu” un tā akcionāru “MCI Group” (MCI), lai apvienotu “Pigu” ar Igaunijas “HHG” šī gada martā.

“Mid Europa” ir kļuvusi par kopuzņēmuma galveno akcionāru, un “MCI” dibinātāji, “Pigu” un “HHG” ir atlikušie akcionāri, saglabājot nozīmīgas daļas kopuzņēmumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Veidos vadošo e-komercijas platformu Baltijas reģionā

Db.lv, 31.03.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investīciju fonds Mid Europa Partners veicis ieguldījumu Baltijas e-tirdzniecības nozarē, kas nākotnē izveidos vadošo e-komercijas un interneta veikalu platformu ar 220.lv un Xnet.lv Latvijā, pigu.lt Lietuvā, Hansapost un Kaup24 Igaunijā un HobyHall Somijā.

Interneta veikalu zīmolu Xnet.lv un 220.lv tiks saglabāti un turpinās darbību bez izmaiņām.

Mid Europa klūs par grupas vairākuma akcionāru, un plānots, ka darījums tiks pilnībā pabeigts 2021. gada pirmajā pusē.

"Darījums apstiprina Baltijas reģionā esošo un iedzīvotājiem labi pazīstamo interneta veikalu kvalitāti. Kopīga grupas izveidošana palīdzēs turpināt attīstīt un veicināt reģiona e-komercijas konkurētspēju, kā arī pavērs jaunas iespējas mūsu klientiem, darbiniekiem un sadarbības partneriem," stāsta Xnet.lv vadītājs Edgars Ejubs.

"Pigu un HHG apvienošana veido Grupu kā patiesu reģionālo līderi un dod mums unikālu iespēju paātrināt e-komercijas izaugsmi Baltijā un Somijā. Mēs apvienojam kopā divas neticami talantīgas komandas un paredzam izmantot mūsu kopīgo sniegumu un tehnoloģisko infrastruktūru, kā arī ievērojami paplašināt preču sortimentu, un tehnoloģiju infrastruktūras attīstību, lai turpinātu klientiem uzlabotu iepirkšanās pieredzi tiešsaistē," komentē Daiņus Ļuļis, Pigu Grupas izpilddirektors un līdzdibinātājs, kurš darbosies apvienotās Grupas izpilddirektora amatā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltijas Mergers and acquisitions (M&A) jeb uzņēmumu apvienošanas un iegādes tirgus aktivitāte atspoguļo Eiropas un pasaules tendences. Saskaņā ar Mergermarket datubāzes statistiku, Eiropas M&A tirgus 2021. gada pirmajā ceturksnī pieauga par 51,4%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, un veidoja 25,1% no pasaules M&A tirgus.

"Runājot par pērnā gada darījumu tirgu, mēs jokojām, ka 2020. gada beigās mums bija darījumu dubultvilnis. Taču šī gada pirmais ceturksnis radīja īstu darījumu vētru – 20 gadu laikā, kamēr es strādāju M&A jomā, neatceros, ka būtu izziņots tik daudz patiešām nozīmīgu darījumu viena mēneša ietvaros, kā tas notika martā. Un vētra turpinās," komentē Sorainen vadošais partneris Laimonas Skibarka.

Pasaules tirgū šis gads sākās ar vēsturiski augstu aktivitāti apvienošanās un pārņemšanas jomā. Publicēto darījumu vērtības ir augstākās pēdējo 15 gadu laikā (vidēji 518,7 miljoni USD).

Komentāri

Pievienot komentāru