Pakalpojumi

Attīsta medicīnas tūrismu

Kristīne Stepiņa, 21.06.2018

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad Siguldas slimnīcā tiks veikta tūkstošā bariatriskās ķirurģijas operācija, bet divarpus gados ar tehnoloģiju CyberKnife ir ārstēti 230 pacienti, ceturtdien, 21.jūnijā raksta laikraksts Dienas Bizness.

90% bariatrisko operāciju ir veiktas Norvēģijas iedzīvotājiem, arī puse onkoloģisko slimnieku bijuši ārvalstnieki. Pērn slimnīcas apgrozījums audzis par vienu miljonu eiro un sasniedzis četrus miljonus eiro. Lielākos ieņēmumus slimnīca gūst no dzemdību pakalpojumiem, kā arī bariatriskās ķirurģijas un steretaktiskās radioķirurģijas operācijām.

Siguldas slimnīcas attīstība notiek četros galvenajos virzienos – bariatriskajā ķirurģijā, dzemdību palīdzībā, rehabilitācijā un steretaktiskajā radioķirurģijā.

«Neliela slimnīca nevar pretendēt uz universālveikala statusu, jādara konkrētas lietas ļoti labā līmenī. Tāpēc attīstām dažādus virzienus. Slimnīcas īpašais piedāvājums ir bariatriskā ķirurģija – radikāla ārstēšanas metode aptaukošanās slimībai, kuras laikā tiek samazināts kuņģa tilpums,» skaidro Siguldas slimnīcas galvenais ārsts, valdes loceklis Valdis Siļķe. Aptaukošanās slimība pasaulē attīstās ļoti strauji, īpaši ASV, arī Lielbritānijā un ziemeļvalstīs. «Arī Latvijā ir cilvēki, kuru svars pārsniedz 200 kilogramus, kurus nākas operēt, jo viņi paši nespēj tikt galā ar savu masu. Viņi nespēj normāli funkcionēt un veikt elementāras lietas, piemēram, nomazgāties, apģērbties vai aiziet uz tualeti. Aptaukošanās samazina dzīves ilgumu un tās kvalitāti,» teic ārsts. Bariatriskās operācijās izmanto divas metodoloģijas.

Pēc šādām operācijām pacients gada laikā var zaudēt aptuveni 75% liekā svara, jo mainās gan uzņemtās barības daudzums, gan arī sāta sajūta izpaužas citādi. Šādas operācijas Siguldas slimnīcā veic kopš 2010. gada. V. Siļķe lēš, ka šogad tiks veikta tūkstošā šāda veida manipulācija. Visvairāk operāciju ir veiktas pacientiem no Norvēģijas – aptuveni 90%, uz Siguldu ceļu ir mērojuši aptaukošanās slimnieki arī no citām valstīm – Zviedrijas, Lielbritānijas, Spānijas, Īrijas u.c. «Norvēģijā ir izveidojušās tādas tradīcijas, ka lielu daļu ķirurģisko pakalpojumu viņi saņem ārpus savas valsts robežām. Savulaik norvēģi aktīvi izmantoja medicīnisko sistēmu bijušajā demokrātiskajā Vācijā, kur pēc apvienošanās palika brīvas jaudas, tagad veikt šādas operācijas brauc uz Siguldu,» zina stāstīt V. Siļķe.

Visu rakstu Attīsta medicīnas tūrismu lasiet 21.jūnija laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru