Ražošana

Auguši AS Ventspils nafta meitas sabiedrību pārkrauto produktu apjomi

Žanete Hāka, 06.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Ventspils nafta meitas uzņēmums SIA Ventspils nafta termināls (VNT) 2014. gadā pārkrāvis 10,58 miljonus tonnu naftas produktu.

Pārkrauto produktu apjoms ir pieaudzis par gandrīz 10%, salīdzinot ar 2013. gadu, kad tika pārkrauti 9,64 miljoni tonnu kravas. Savukārt SIA LatRosTrans naftas produktu transportēšanas apjoms šajā periodā sasniedza 5,7 miljonus tonnu, kas ir par 5% vairāk nekā 2013. gadā, kad pārkrāva 5,5 miljonus tonnu naftas produktu, liecina AS Ventspils nafta paziņojums Nasdaq Riga.

AS Ventspils nafta grupas uzņēmumu vadība norāda, ka 2014. gada rezultāti atspoguļo biznesa plānā ietverto un attaisno izvirzītās prognozes. Grupas meitas uzņēmumu transportēto naftas un naftas produktu apjoms ir nedaudz palielinājies, kas atbilst vēsturiski vidējam apjoma pieaugumam. Tāpat pagājušajā gadā ir turpināts darbs pie grupas uzņēmējdarbības pārstrukturēšanas un ir realizēti ar pamatdarbību nesaistīti aktīvi, tostarp, nekustamais īpašums, medicīnas klīnika un daļas stratēģiski nesvarīgos uzņēmumos. Tādējādi ir uzlabota uzņēmumu darbības efektivitāte un samazinātas izmaksas.

Lai arī galvenie sadarbības līgumi 2015. gadam ir pagarināti, grupas uzņēmumi paliek neaizsargāti pret ģeopolitisko nestabilitāti un potenciālajiem Krievijas stratēģiskajiem lēmumiem attiecībā uz naftas un naftas produktu eksporta plūsmu pārvirzīšanu caur vietējām ostām. Grupas uzņēmumu vadība norāda, ka, iestājoties sliktākajam scenārijam, transportētie apjomi 2015. gadā varētu samazināties par 2,5 līdz 3 miljoniem tonnu.

«Šajos izaicinājumu pilnajos tirgus apstākļos mēs visu uzmanību veltam tam, lai nodrošinātu drošu un savlaicīgu naftas un naftas produktu piegādi un veiktu to pēc iespējas efektīvāk,» uzsver AS Ventspils nafta valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

Komentāri

Pievienot komentāru