Belokoņi ar partneriem Madonas pusē iecerējuši Eko pilsētu 

Valērija un Vilorija Belokoņu uzņēmums a/s Hercogiste kopā ar partneri SIA Terra Libre konkursā kārtībā izvēlējusies konsultāciju biroju Happold Consulting, kam gada laikā jāizstrādā eko pilsētas projekta ģenerālplānu Madonas novadā. Ģenerālplāna izstrādē Hercogiste šogad investēs aptuveni pusmiljonu latu.

Ingrīda Drazdovska, 14.04.2011

Valērijs Belokoņs

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Tādējādi tiekot sperts kārtējais solis, lai 20 gados izveidotu eko pilsētu Madonas novadā, Liezerē. Projekta virzītāji uzsver, ka tas nebūšot kārtējais ciemats, bet projekta virsmērķis ir īstenot vīziju, kā būtu jāattīstās apdzīvotām vietām Latvijā. Hercogiste Eko projektā būs ietverti trīs galvenie virzieni: eko tūrisms, izglītība un zināšanas, kā arī videi draudzīgs dzīvesveids. Ievērojamu teritorijas daļu veidos meži un kopti dabas parki. Precīzāku pilsētas veidolu un zonējumu noteiks ģenerālpāns.

Projekta īpašnieks un iniciators Valērijs Belokoņs norādījis, ka Hercogistes eko projekta mērķis ir veidot kvalitatīvu dzīves, darba un sociālo vidi, kur centrā ir cilvēks, daba un zināšanas, ietverot ilgtspējīgas principus. «Es ticu šai eko projekta idejai, un esmu priecīgs, ka mums ir izdevies iegādāties zemes platības tā īstenošanai tik skaistā Latvijas vietā kā Madonas novads,» viņš sacījis

Projekta aizsākts 2009. gadā, savukārt 2010. gadā projekta realizācijai iegādāti teju 800 hektāri zemes. Pēc rūpīgas izpētes projektam tika izvēlēta teritorija Madonas rajona Liezeres pagastā. Noteicošie faktori šīs vietas izvēlei ir ainava, reljefs, zaļā un neskartā vide, vietējās kultūras tradīcijas un ģeogrāfiskā atrašanās vieta.

Paralēli zemes iegādei tika sākti projekta sagatavošanās un izpētes darbi, izstrādāta projekta stratēģija, izstrādāti projekta ilgtspējīgas attīstības principi un sākotnējais ekonomiskais modelis. 2011. gada martā ar projektu iepazīstināta Madonas novada dome. Ģenerālplāna izstrādes gaitā projekta iniciatori aicina arī sabiedrību iesaistīties, izteikt idejas un priekšlikumus. Līdz šim eko projektā Hercogiste investējusi vairāk nekā miljonu latu.

A/s Hercogiste reģistrēta 2009.gada aprīlī; uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,5 milj. latu; uzņēmuma akcionāri ir Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs. Hercogiste ir eko projekta aktīvu īpašnieks un īpašuma attīstītājs. Tā ir ir iesaistīta arī citos ilgtspējīgos un videi draudzīgos projektos.

SIA Terra Libre ir projektu vadības kompānija, kas nodrošina Hercogiste Eko projekta realizāciju. Terra Libre akcionāri ir Belokon Holdings (72%), Anita Lase (7%), Aivis Ronis (7%), Rūta Raginska-Repše (7%) un Kaspars Vārpiņš (7%).

Kā sociālais partneris projektā uzaicināta arī Madonas novada dome.

Jaunākais izdevums