Pakalpojumi

Biežāk grēko ar darba piederumu apstrādi

Kristīne Stepiņa, 01.11.2018

Foto: Caro/Neumann/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai skaistumkopšanas pakalpojumi būtu veselībai drošāki, veiktas higiēnas prasību izmaiņas un noteikti ierobežojumi pakalpojumu sniedzējiem, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Jaunie Ministru kabineta noteikumi Higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai paredz ievērot noteiktas higiēnas prasības arī tiem pakalpojumu sniedzējiem, kas tos veic savā vai klienta dzīves vietā, kā arī aizliedz izmantot ultravioleto starojumu emitējošas iekārtas instrumentu sterilizācijas procesa nodrošināšanai. Tāpat noteiktas detalizētākas prasības instrumentu apstrādei pirms pakalpojuma sniegšanas, kā arī noteikta kvalifikācija pakalpojumu sniedzējiem.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

No 2014. līdz 2016. gadam vidēji 50% kontrolētajos skaistumkopšanas objektos konstatētas dažādas neatbilstības normatīvo aktu prasībām, savukārt 24% skaistumkopšanas objektu bijuši pārkāpumi saistībā ar dezinfekcijas un sterilizācijas prasību ievērošanu. Ņemot vērā šos Veselības inspekcijas kontroļu rezultātus, starptautisko pieredzi, skaistumkopšanas pakalpojumu standartu Beauty salons services, ko izstrādā Eiropas Tehniskā Komiteja sadarbībā ar līdzatbildīgajām institūcijām un jomas ekspertiem, pārskatītas prasības skaistumkopšanas un frizieru pakalpojumu sniegšanā, ņemot vērā arī jaunākās instrumentu apstrādes metodes un tendences pakalpojumu drošībai.

«Daudzu skaistumkopšanas procedūru laikā var tikt traumēta āda. Tas ir augsta riska faktors, lai, lietojot nepietiekami vai nepareizi apstrādātus instrumentus, notiktu inficēšanās ar cilvēka imūndeficīta vīrusu vai vīrushepatītu B un C. Saslimšana ar šīm infekcijām rada ne tikai nopietnas veselības problēmas, bet arī augstas ārstēšanas izmaksas, tādēļ liela nozīme ir profilakses pasākumiem, it īpaši pievēršot uzmanību prasībām darba piederumiem un to apstrādei pirms pakalpojuma sniegšanas, balstoties uz riska izvērtējumu klientam,» saka Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītāja p.i., vecākais speciālists vides veselības jautājumos Normunds Kadiķis.

Sodi par higiēnas prasību pārkāpumiem skaistumkopšanas jomā tiek piemēroti saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu. Veselības inspekcijai ir tiesības uzlikt naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 700 eiro, savukārt juridiskajām personām – no 140 līdz 2800 eiro. 2016. un 2017. gadā kontrolējošā iestāde sagatavojusi piecus administratīvo pārkāpumu protokolus, pieņemot lēmumus par naudas soda piemērošanu. «Jāuzsver, ka lielākoties inspekcija praktizē «konsultē vispirms» principu, uzdodot salonam novērst konstatētos higiēnas pārkāpumus noteiktā termiņā. Tad atkārtoti tiek veikta kontrole objektā. Naudas sodi tiek piemēroti tikai kā galējs lēmums, ja konstatētie pārkāpumi būtiski ietekmē pakalpojuma drošumu un var radīt riskus klientu veselībai, kā arī tad, ja salons nenovērš pārkāpumus, turpinot sniegt pakalpojumus, kas nav higiēnas prasībām atbilstoši. Pēdējos gados nav bijis gadījuma, ka konstatēto pārkāpumu dēļ ir apturēta kāda skaistumkopšanas salona darbība,» informē N. Kadiķis.

Visu rakstu Biežāk grēko ar darba piederumu apstrādi lasiet 1. novembra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!