Būve

Binders noslēdz 2015.gada ceļu būves sezonu

Lelde Petrāne, 29.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz ar asfalta ražošanas pārtraukšanu decembra vidū, ceļu būves uzņēmums Binders pabeidzis 2015.gada būvdarbu sezonu. Turpinās darbi, kuru izpilde iespējama, pateicoties atbilstošiem laika apstākļiem. Galvenie būvniecības darbi atsāksies pēc tehnoloģiskā pārtraukuma pavasarī.

Uzņēmumam Binders šī sezona bija zīmīga ar to, ka līdztekus autoceļu rekonstrukcijas projektiem liels darba apjoms izpildīts, lai īstenotu specifiskus infrastruktūras projektus ar sevišķām prasībām darbu organizācijā un tehnoloģiju izmantošanā. Piemēram, augustā noslēdzās Biķernieku sacīkšu trases posmu rekonstrukcija, bet oktobrī ekspluatācijā tika nodota rekonstruētā Liepājas Starptautiskā lidosta.

Apjomīgs un sarežģīts darba process jūnijā noslēdzās Jelgavā - satiksmes terminālim piegulošo ielu rekonstrukcija un izbūve. Šovasar pabeigta vairāku ceļu posmu virskārtu atjaunošana, piemēram, Tallinas šosejas posmā no Svētciema līdz Salacgrīvai un ceļa Valka-Rūjiena posmā no Kārķiem līdz Naukšēniem u.c. Noslēgusies projektā paredzētā darba apjoma izpilde uz valsts galvenā autoceļa A2 jeb Siguldas šosejas posmā no pagrieziena uz Langstiņiem līdz Garkalnei. Kopumā 10 km garā šosejas posmā abos virzienos maijā tika sākta asfalta segas rekonstrukcija, kam atbilstoši līgumsaistībām bija jābūt pabeigtai nākamajā ceļu būves sezonā.

Jau otro sezonu uzņēmums Binders piedalās ceļu būvniecības projektu īstenošanā arī Lietuvā. Šovasar uzsākts Transeiropas tīkla ceļa E 262 Kauņa –Zarasai – Daugavpils attīstības projekta ietvaros īstenotais ceļa segas rekonstrukcijas 3.etaps.

Viena no Binders darbības jomām ir arī ūdenssaimniecības un kanalizācijas sistēmu ierīkošana. Apjomīgākie īstenotie projekti šogad ir: ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu paplašināšana Daugavpilī, kanalizācijas kolektora renovācija Liepājā, lietus ūdens un kanalizācijas sistēmas maģistrālo kolektoru un sūkņu staciju uzturēšana Rīgā, kā arī ūdensvada un sadzīves kanalizācijas tīkla atjaunošana Rīgā, Ventspils ielā.

Īstenojot Norvēģijas līdzfinansētu projektu, šosezon modernizēta Vangažu asfaltbetona rūpnīca, kur uzstādītas vairākas jaunas iekārtas un ieviestas videi draudzīgākas tehnoloģijas, tādējādi ražotnē kopumā ieviešot trīs jaunus asfalta ražošanas tehnoloģiskos veidus.

Kopējais ceļu posmu garums, kādā šosezon veikti būvdarbi, ir 149 km. Asfalts ieklāts mazliet vairāk nekā 1 mlj. kvadrātmetru lielā teritorijā. Vangažu un Daugavpils asfaltbetona rūpnīcās kopā saražotas 214 000 t asfalta, ūdenssaimniecības un kanalizācijas sistēmas ierīkotas 8,5 km garumā. Binders ceļu būvmateriālu testēšanas laboratorija šajā sezonā kopumā veikusi 4597 dažādus materiālu testus, no kuriem 1289 bija asfalta masas testi, 2606 – minerālmateriālu testi un 702 citas pārbaudes, tostarp – urbto asfaltbetona paraugu un bitumena testi.

Šogad aktīvajā ceļu būves sezonā Binders nodarbināja apmēram 430 darbinieku. Operatīvās finanšu aplēses ļauj secināt, ka apgrozījuma ziņā šā gada ceļu būves sezona būs labāka nekā 2014.gadā, kad apgrozījums sasniedza 70,1 milj. eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru