Investors

Biržu indeksi pieaug pēc ASV plāniem atlikt muitas nodevas automobiļiem

LETA--AFP, 16.05.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaules biržu indeksi trešdien pieauga, ASV nākot klajā ar samiernieciskākiem paziņojumiem par tirdzniecību, kas kompensēja vājus ASV aprīļa mazumtirdzniecības un rūpnieciskās ražošanas datus.

Nozares ziņu avoti pavēstīja, ka ASV prezidents Donalds Tramps plāno atlikt muitas nodevu piemērošanu ārzemēs ražotajiem automobiļiem, kamēr ASV ved sarunas par tirdzniecības līgumiem ar galvenajiem partneriem.

Eiropas un ASV biržās, kur tirdzniecības sesiju sākumā bija kritums, to pēkšņi nomainīja kāpums, un to lielā mērā nodrošināja Vācijas autobūvnieku akciju cenu palielināšanās.

Pieauga arī ASV autobūves milžu «General Motors» un «Ford» akciju cenas.

Volstrīta «ir parādījusi tieksmi uz kāpumu pēc jebkuras pozitīvi skanošas tirdzniecības ziņas, un šodiena nebija citāda», konstatēja Briefing.com.

Tirgus cerības vairoja arī ASV finanšu ministra Stīvena Mnučina Senāta komisijai teiktais, ka Vašingtona ir tuvu domstarpību atrisināšanai ar Meksiku un Kanādu par muitas tarifiem tēraudam un alumīnijam, kas bija radījuši spriedzi starp šiem tirdzniecības partneriem.

Mnučins arī sacīja, ka ASV sarunu delegācija atgriezīsies Pekinā, lai turpinātu sarunas ar mērķi atrisināt ASV-Ķīnas tirdzniecības karu.

«Šī notikumu attīstība palīdzēja pārliecināt investorus, ka ASV nezaudēs uzmanību tirdzniecības sarunās ar Ķīnu, risinot arī citus tarifu strīdus,» vēstīja Briefing.com.

Naftas cenas pieauga pēc ASV benzīna rezervju samazināšanās. Starptautiskā enerģētikas aģentūra (IEA) apstiprināja, ka naftas piedāvājums pasaulē aprīlī krities, ASV pastiprinot sankcijas pret Irānu un OPEC+ valstīm iegūstot mazāk jēlnaftas saskaņā ar to vienošanos.

«Google» māteskompānijas «Alphabet» akcijas cena kāpa par 3,9% pēc iepazīstināšanas ar jauniem reklāmas formātiem, uzņēmumam konkurējot ar «Amazon» un «Facebook» par reklāmas ieņēmumiem.

«Amazon», «Apple» un «Netflix» akciju cenas pieauga par vairāk nekā 1%.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās pieauga.

Eiro vērtība pret ASV dolāru saruka, britu mārciņas kurss pret dolāru kritās, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien pieauga par 0,24 dolāriem līdz 62,02 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,53 dolāriem līdz 71,77 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» trešdien pieauga par 0,5% līdz 25 648,02 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» kāpa par 0,6% līdz 2850,96 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» palielinājās par 1,1% līdz 7822,15 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien pieauga par 0,8% līdz 7296,95 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,9% līdz 12 099,57 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,6% līdz 5374,26 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien kritās no 1,1204 līdz 1,1200 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,2905 līdz 1,2840 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 109,61 līdz 109,58 jenām par dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru