Finanses

BlueOrange banka pērn nopelnījusi 7,6 miljonus eiro

Žanete Hāka, 21.03.2017

Foto: BlueOrange

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

BlueOrange (AS Baltikums Bank) aizvadīto gadu noslēgusi ar 7,8 miljonu eiro lielu peļņu, liecina bankas paziņojums.

Kā liecina auditētie dati, bankas ienākumi pārskata periodā ir palielinājušies par 21%, sasniedzot 44,6 miljonus eiro. Bankas kapitāla (kopā ar subordinēto kapitālu) apjoms ir sasniedzis 84 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Noslēdzot 2016. gadu, bankas kopējais aktīvu apjoms (t.sk. aktīvi pārvaldīšanā) bija 674 miljoni eiro.

Bankas likviditāte pārskata perioda beigās bija 70,03%, kapitāla pietiekamība – 21,04%, kapitāla atdeve (ROE) – 13,7% un aktīvu atdeve (ROA) – 1,1%.

Aizvadītajā gadā ievērojami audzis kreditēšanas apjoms – klientiem ir piešķirti kredīti 63,1 milj. eiro apmērā. Tādējādi bankas kopējais kredītu portfelis un piešķirtās saistības par kredītu izsniegšanu gada beigās sasniedza 170 miljonus eiro, uzrādot 56% pieaugumu. Gandrīz puse no izsniegtā apjoma (46%) ir ieguldīta Latvijas ekonomikā, savukārt 54% ir ieguldīti klientu starptautiskajos projektos.

Pārskata periodā ir veiktas ievērojamas investīcijas bankas tehnoloģiskajos projektos.

Veicinot savu atpazīstamību un kļūstot par starptautisku finanšu platformu, banka pakāpeniski sāk piedāvāt pakalpojumus ievērojami plašākam klientu lokam. Sākot ar 2017. gadu, banka savas finanšu darbības ietvaros sāk lietot jaunu zīmolu – BlueOrange.

Aizvadītajā gadā ievērojami augusi interese par e-komercijas pakalpojumiem. Šajā jomā banka ir aktīvi attīstījusi sadarbību ar vietējiem uzņēmumiem – kopā ar partneriem Latvijas tirgum tika izstrādāti un piedāvāti kompleksi pakalpojumi. Savukārt 2017. gadā ir plānots paplašināt tirdzniecības un servisa uzņēmumu apkalpošanu, uzstādot POS termināļus un piedāvājot iespēju piestādīt elektroniskos rēķinus.

2017. gadam banka prioritāro uzdevumu vidū ir izvirzījusi biznesa procesu automatizāciju, tehnoloģisko platformu izstrādi, mūsdienīgas funkcionālas mobilās aplikācijas ieviešanu, tirdzniecības platformas BlueOrangeFX.com izstrādi. Ir paredzēts ieviest arī API – banku sistēmu interfeisu, kas nodrošinās sadarbību ar augsti tehnoloģiskiem uzņēmumiem. Vienlaikus tiks turpināti ieguldījumi bankas kā finanšu institūcijas izaugsmē un attīstībā.

2016. gadā bankas komandai pievienojušies 50 jauni darbinieki, palielinot kopējo darbinieku skaitu līdz 320.