Pasaules vadošās attīstības valstis jeb tā saukto BRIC (Brazīlija, Krievija, Indija un Ķīna) pārstāvji piektdien paziņojuši, ka vēlas starptautisko finanšu institūciju reformu, pēc kuras lielāka teikšana būšot attīstības valstīm.
BRIC valstis ziņojušas, ka vēlas lielāku ietekmi tādās organizācijās kā Pasaules Banka un Starptautiskais Valūtas fonds, dodot tām lielākas balsošanas tiesības. Šāda veida reformām vajadzētu būt pabeigtām jau līdz šā gada novembrī gaidāmajai G20 valstu sanāksmei. «Brazīlijai, Krievijai, Indijai un Ķīnai ir fundamentāli svarīga loma, lai izveidotu jaunu starptautisku kārtību,» tā Brazīlijas prezidents Luizs Inacio Lula da Silva.
BRIC kritizē, ka pašreizējā valūtas sistēma pasaulē ir negodīga, jo izdevīga tādām attīstītajām ekonomikām kā ASV, eirozona un Japāna. BRIC paziņojumā teikts, ka apvienība uzstājas pret jebkāda veida protekcionismu un nākotnē cer palielināt tirdzniecību savās lokālajās valūtās, izslēdzot ASV dolāru. BRIC pārstāvji arī uzvēra, ka ir ļoti svarīgi saglabāt pasaules vadošo rezervju valūtu stabilitāti (Diez vai, ka, piemēram, Ķīna, kas ir lielākā ASV obligāciju turētāja, vēlētos, lai tās investīcijas pagaistu).
Neskatoties uz to, ka BRIC valstis ieņem aizvien būtiskāku lomu pasaules ekonomikā un tajās koncentrējušies 40% pasaules iedzīvotāju, to vidū valda atšķirīgi uzskati un mērķi par nākotnes ekonomiku, kas varētu ierobežot grupas ambīcijas, raksta Reuters.