Būvuzraugs Siguldas sporta kompleksa lietā aizturēts aizdomās par 46 000 eiro izspiešanu 

Saistībā ar Siguldas sporta kompleksa nodošanu ekspluatācijā izspiestā kukuļa apmērs kriminālprocesā, kurā tika aizturēts būvuzraugs, SIA «Jurēvičs un partneri» valdes priekšsēdētājs Māris Jurēvičs, bija 46 000 eiro, svētdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums «De facto», atsaucoties uz KNAB sniegto informāciju.

Kārlis Mīlbergs, 2017. gada 13. marts plkst. 8:06

Foto: monum.lv

Kā informē raidījums, kriminālprocesā aizturēti divi cilvēki. Kukulis - 46 000 eiro - ticis prasīts par būvobjekta nodošanu ekspluatācijā. Jurēviča firma apņēmās veikt visu Siguldas sporta kompleksa būvdarbu uzraudzību par 37 000 eiro. Kukulis, visticamāk, prasīts no uzņēmuma «Bildberg» pārstāvja. Šī kompānija kopā ar SIA «Monum» veido pilnsabiedrību «S.J.U.C.», kas būvē Siguldas sporta kompleksu.

Aizturēto būvuzraugu tur aizdomās par kukuļa izspiešanu lielā apmērā un uzkūdīšanu dokumentu viltošanai. Savukārt otru personu tur aizdomās par dokumentu viltošanu. «De facto» rīcībā esošā informācija liecina, ka iespējami viltotie dokumenti nav tieši saistīti ar būvobjektu. 

Aizdomās turētie neatrodas apcietinājumā. Taču Siguldas domē, kur šonedēļ notika trīspusēja sanāksme ar pašvaldības, būvuzņēmēja un būvuzraudzības uzņēmuma pārstāvjiem, Jurēvičam bija liegts piedalīties. «Bildberg» valdes loceklis Gatis Bērziņš atteicās sniegt komentāru. 

Kā norāda raidījums, pilnsabiedrības vadošā biedra «Monum» valde ar būvuzraugu Jurēviču savstarpēji nav sarunājušies jau kopš pagājušās vasaras. Tas sakrītot ar laiku, kad būvuzraugam radās aizdomas par nekvalitatīvu dzelzsbetona konstrukciju iebūvēšanu ēkā. Ražotāja «Consolis Latvija» piesaistītais eksperts - «Inspecta Latvia», konstatēja, ka labošana vai nomaiņa nepieciešama vairākām pārseguma plātnēm un vienai jumta sijai. To nomainīja. Tiesa - aizvedot uz rūpnīcu un, pārbaudes nolūkos sazāģējot, būtiskus defektus sijā neatklāja. Savukārt pārseguma plātnes virs bērnu baseina nolēma remontēt. Konstrukciju piegādātājs «Consolis Latvija» par ēkas drošību nešaubās. 

Gan pirms, gan pēc remonta veica arī ekspertīzes. Dokumentos nav ziņu, ka Jurēvičs nebūtu remontu akceptējis. 

10.novembrī baseinos ielaida ūdeni un bija plānots, ka Ziemassvētkos sporta komplekss būs pieejams apmeklētājiem. Taču konflikts starp būvuzraugu un celtniekiem ieilga. Jurēvičs, kurš bija par konstrukcijām atbildīgais būvuzraugs, atkal pieļāvis iespēju, ka remontētās plāksnes varbūt tomēr vajadzētu mainīt. Tad Siguldas dome nolēma padomu lūgt Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB). 

Janvārī Siguldas dome pasūtīja vēl vienu, neatkarīgu ekspertīzi. Lai pārliecinātos par konstrukciju izturību, virs tām salika 26 tonnas celtniecības bloku. Siguldiešiem tas pat radījis jautājumus – kas tad īsti notiek jau šķietami pabeigtajā sporta centrā. Jurēvičs jau iepriekš bija paguvis apšaubīt, vai pietiks ar vienu slogošanas pārbaudi. Viņaprāt vajadzētu vismaz divas ar dažu nedēļu intervālu. Te BVKB aizrādījis, ka Jurēvičam nevajadzētu jaukties šajā procesā, jo metodiku nosaka neatkarīgie eksperti. 

«Visām šīm būvuzrauga kaprīzēm «Monum» bija pakļāvies, visas darbības, kas bija pieprasītas, tika veiktas, un visu pārbaužu ekspertīžu un testu rezultāti ir bijuši tādi, ka visu šo mezglu, visu, kas ticis uzbūvēts, ir bijis kārtībā. Visas šīs izklaides uzņēmumam izmaksāja teju 100 000 eiro,» saka «Monum» pārstāvis, advokāts Jānis Rozenbergs.

Kamēr sporta komplekss nav nodots ekspluatācijā, visus izdevumus, ieskaitot komunālos maksājumus, sedz būvnieks. Patlaban kavēšanās esot izmaksājusi ap 70 000 eiro. 

Patlaban ekspertu slēdzieni apliecinot, ka nav pamata apšaubīt objekta drošību un jau tuvākajā laikā Siguldas dome to cer sākt lietot. Eksperti ieteikuši sporta kompleksam veikt papildu uzraudzību arī visā garantijas termiņa laikā, kas šajā gadījumā ir astoņi gadi. Par šiem pakalpojumiem jau izsludināts iepirkums. 

Būvuzraudzības uzņēmums «Jurēvičs un partneri» pērn ieguvis 21 pasūtījumu dažādās Latvijas pašvaldībās.

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2017. gada 01. marts plkst. 8:55

7,14 milj. eiro – tāds bijis lielākā Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā pērn...

2017. gada 23. februāris plkst. 9:40

DB turpina publicēt ekskluzīvus datus – informāciju par pagājušā gada 20 lielākajiem...

2017. gada 22. februāris plkst. 9:17

Lielākais 2016. gada nekustamā īpašuma darījums Rīgā bijis ap 92 milj. eiro,...

2017. gada 22. februāris plkst. 8:02

Grafiskā dizaina aģentūras 3CUBA birojā savienots modernais minimālisms ar seniem priekšmetiem...

2017. gada 15. februāris plkst. 12:24

Nekontrolētu zemes aprobežoto teritoriju palielināšana Latvijā ietekmē ne tikai mežu īpašniekus,...

2017. gada 14. februāris plkst. 11:54

Pagājušajā gadā Latvijas nekustamo īpašumu tirgū tieši vietējais pircējs...

2017. gada 09. februāris plkst. 15:07

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA, apvienojot savu biedru – nekustamo...

2017. gada 25. janvāris plkst. 9:18

Saistītās personas drīkstēs iegūt īpašumā tikai līdz 4000 ha lauksaimniecības zemes,...

2017. gada 17. janvāris plkst. 11:45

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA, apvienojot savu biedru – nekustamo...

2017. gada 16. janvāris plkst. 11:48

Kopējais investīciju apjoms komercīpašumā Latvijā 2016. gadā sasniedzis 341.3 miljonus...