Likumi

Cerības saglabāt mikrouzņēmumu nodokļa režīmu

Māris Ķirsons, 28.10.2016

Pēteris Leiškalns

Foto: Ieva Lūka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Minimālā valsts sociālās apdrošināšanas maksājuma ieviešana būtiski maina mikrouzņēmumu nodokļa režīmu, tādējādi to ar nelielām izmaiņām var sekmīgi saglabāt, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Līdz ar minimālā valsts sociālās apdrošināšanas maksājuma ieviešanu (2017. gadā – 94,6 eiro mēnesī par katru darbinieku) situācija MUN režīmā no nākamā gada būs pilnīgi cita. Pirmā problēma – sociālo garantiju niecīgums – MUN maksātāja darbiniekiem būs atrisināta, turklāt šī summa jāmaksā par katru darbinieku neatkarīgi no tā, vai viņš strādā vēl kādā citā vietā. Vienlaikus ar šo maksājumu būtiski mazināta nodokļu plaisa starp MUN režīmā un parastā nodokļu režīmā strādājošajiem,» uz jautājumu, kāpēc ir pārsteidzīgi jau šobrīd likumā ierakstīt MUN režīma nāves datumu, atbild Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālo un darba lietu eksperts Pēteris Leiškalns.

Viņš uzsver, ka no nākamā gada MUN maksātājiem būs pilnīgi cits nodokļu režīms un tādēļ ar radikāliem soļiem nevajadzētu steigties. «2017. gadā būs iespēja izvērtēt, kas īsti ir noticis ar MUN maksātājiem pēc minimālās valsts sociālās apdrošināšanas maksājuma ieviešanas, un tad arī varēs pieņemtu konkrētu lēmumu,» iesaka P. Leiškalns. Viņaprāt, pašlaik nekā labāka par MUN režīmu arī sīkuzņēmējiem nav.

Visu rakstu Cerības saglabāt mikrouzņēmumu nodokļa režīmu lasiet 28. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru