Start-up

Creative Business Cup nacionālajā atlasē uzvar Gamechanger Audio

Laura Mazbērziņa, 23.10.2018

Foto: Didzis Grodze

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Radošo industriju konferences New Realities. Creative Industries ietvaros aizvadītas arī starptautiskā jauno uzņēmēju konkursa Creative Business Cup fināla sacensības. Šogad sīvā konkurencē par nacionālo uzvarētāju kļuva elektroniskā ģitāras pedāļa autori Gamechanger Audio, kuri novembra beigās dosies uz konkursa lielo finālu Kopenhāgenā, lai pārstāvētu Latviju līdzās vairāk nekā 70 pasaules valstu pārstāvjiem un sacenstos par galveno balvu - 15 000 eiro naudas prēmiju.

Aizvadītā pasākuma ietvaros savus uzņēmumus prezentēt uz skatuves kāpa pieci žūrijas izvēlētie finālisti, kas katrs pārstāv dažādus radošo industriju segmentus. Godpilno otro vietu šogad ieguva virtuālā spēle CheeksUp, kas paaugstina bērnu produktivitāti logopēdiskajā terapijā, savukārt trešajā vietā ierindojās 3D poligrāfijas ģipšu ražotājs CastPrint, kas piedāvā inovatīvu pieeju medicīnisko lūzumu ārstēšanā. Tāpat par ceļazīmi uz konkursa starptautisko finālu līdzās top 3 vietu ieguvējiem cīnījās sociālais uzņēmums BlindArt, kas izstrādā mūsdienīgus un funkcionālus dizaina priekšmetus, iesaistot cilvēkus ar redzes traucējumiem, kā arī studentu radītais zīmols Safe & Stable, kas piedāvā uzlabotu balto spieķi ar ultraskaņas sensoru cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Pirmo vietu ieguva Gamechanger Audio. Šo komandu veido apņēmības pilni jaunieši, kuri savu darbību aizsāka pirms trim gadiem mēģinājumu telpās Pārdaugavā. Tagad uzņēmums ir izveidojis jau divus pasaules līmeņa produktus Plus Pedal un Plasma Pedal, ko pielieto, lai izmainītu ģitāras un citu mūzikas instrumentu skanējumu. Elektroniskos pedāļus jau šobrīd izmanto grupas The Rolling Stones, Roger Waters, U2, Ramstein un citi pasaulē slaveni mūziķi. Būtiski, ka tāpat kā iepriekšējā gadā līdzās uzvarētājiem uz Kopenhāgenu dosies arī otrās un trešās vietas ieguvēji, kuri varēs demonstrēt savus produktus starptautiskai auditorijai, piedaloties tematiskajās sacensībās un dibinot jaunus kontaktus.

Paralēli Creative Business Cup nacionālā fināla sacensībām aizvadītajā nedēļā norisinājās arī Baltic Sea Region iniciatīvas aktivitātes, kas Rīgā pulcēja konkursa finālistus no piecām Baltijas jūras reģiona valstīm. Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Dānijas pārstāvji trīs dienu garumā apmeklēja lekcijas un meistarklases, ko vadīja publiskās runas eksperte Vanda Dauksta, prezentēšanas prasmju treneris Glebs Maltsevs (Igaunija), inovāciju konsultants Kenets Agerholms (Dānija) un citi pieredzes bagāti eksperti. Savukārt konferences noslēgumā dalībnieki cīnījās par Baltic Sea Region uzvarētāja titulu. Arī šajās sacensībās pirmo vietu un 3000 eiro naudas balvu pārliecinoši ieguva Latvijas finālisti Gamechanger Audio, bet otrajā un trešajā vietā ierindojās uzņēmumi Interactio no Lietuvas un Myssy no Somijas, saņemot 2000 eiro un 1000 eiro lielas prēmijas sava biznesa tālākai attīstīšanai.

Creative Business Cup ir globāla mēroga iniciatīva, kuras centrā jau tradicionāli ir radošās uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. Konkursa mērķis ir atbalstīt inovatīvas idejas un veicināt to attīstību, pulcējot uzņēmējus no visas pasaules. Izvēlētajiem dalībniekiem ik gadu tiek sniegta iespēja satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, apmainīties ar idejām, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, kā arī piesaistīt papildu finansējumu sava biznesa tālākai attīstībai, vienlaicīgi gūstot plašāku atpazīstamību un uzkrājot neatsveramu pieredzi.

Tev varētu interesēt arī:

VIDEO: Latviešu ražotos Plasma Pedal novērtē pasaulē

Ar ticību idejai un neatlaidību aizsniedzas līdz klientiem visā pasaulē

Sekojot idejai: Veselības jaunuzņēmums CheeksUp koriģē iesākto kursu

Mana pieredze: Dizains ar pievienoto vērtību

CastPrint sāk plašāku sadarbību ar medicīnas iestādēm

Komentāri

Pievienot komentāru