Zināmi konkursa Creative Business Cup nacionālie finālisti 

Pagājušajā nedēļā kopstrādes telpās Teikums tika aizvadīts jauno uzņēmēju konkursa Creative Business Cup pusfināls, kura laikā 20 izvēlētie dalībnieki klātesošajiem prezentēja savas inovatīvās biznesa idejas.

Db.lv, 27.8.2018
1/2

Publicitātes foto

Žūrijas pārstāvji noteica piecus spēcīgākos pretendentus, kuri rudenī turpinās cīņu nacionālajā finālā. Starptautiskais konkurss Latvijā tiek organizēts jau sesto reizi, un tā uzvarētājs iegūs iespēju doties uz lielo finālu, kas novembrī norisināsies Kopenhāgenā Global Entrepreneurship Week nedēļas ietvaros.

Par šī gada daudzsološākajiem uzņēmumiem tika atzīti CastPrint, CheeksUp, Safe & Stable, Gamechanger Audio un BlindArt, kas katrs pārstāv dažādus radošo industriju segmentus. Inovatīvo 3D poligrāfijas ģipšu ražotājs CastPrint piedāvā progresīvu pieeju lūzumu ārstēšanai; virtuālā bērnu spēle CheeksUp paaugstina produktivitāti logopēdiskajā terapijā, automatizējot skaņas atkārtošanos un izmantojot artikulēšanas uzdevumus; mūzikas inženieru kompānija Gamechanger Audio ražo inovatīvus elektroniskos mūzikas izstrādājumus; sociālais uzņēmums BlindArt izstrādā mūsdienīgus un funkcionālus dizaina priekšmetus, iesaistot cilvēkus ar redzes traucējumiem, savukārt studentu radītais zīmols Safe & Stable piedāvā uzlabotu balto spieķi ar ultraskaņas sensoru cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Izvēloties spēcīgākos pretendentus, tika ņemti vērā divi būtiski kritēriji - pirmkārt, uzņēmuma izstrādātajai biznesa idejai bija jābūt inovatīvai un radošās kompetencēs balstītai, un, otrkārt, žūrija vērtēja arī jaunuzņēmuma darbības potenciālu un ilgtspēju starptautiskā mērogā. Visi pieci finālisti šoruden oktobrī turpinās dalību konkursa nākamajā kārtā un cīnīsies par nacionālā uzvarētāja titulu, lai jau novembrī pierādītu sevi starptautiskajā finālā Dānijā līdzās vairāk nekā 70 citu valstu pārstāvjiem un pretendētu uz galveno balvu - 15 000 EUR. Pieredzes gūšanai uz Kopenhāgenu varēs doties arī otrās un trešās vietas ieguvēji, un papildus tam Creative Business Cup ietvaros Rīgā norisināsies Baltic Sea Region meistarklase un konkurss, kurā piedalīsies nacionālie uzvarētāji no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm.

«Creative Business Cup skaidri parāda, ka no radošo industriju vides aug patiešām perspektīvi jaunie uzņēmumi, kas ļoti prasmīgi spēj savienot radošās vērtības ar biznesu. Starpdisciplīna un tieši industriju mijiedarbība, manuprāt, ir mūsu jauno uzņēmumu panākumu atslēga. Ticu, ka ikviens no Latvijas pusfinālistiem šogad Kopenhāgenā spēs sastādīt pamatīgu konkurenci pārējiem,» komentē konkursa žūrijas pārstāve, uzņēmuma Vividly dibinātāja Gunita Kuļikovska.

Creative Business Cup ir globāla mēroga iniciatīva, kuras centrā jau tradicionāli ir radošās uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. Konkursa mērķis ir atbalstīt inovatīvas idejas un veicināt to attīstību, pulcējot uzņēmējus no visas pasaules. Izvēlētajiem dalībniekiem ik gadu tiek sniegta iespēja satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, apmainīties ar pieredzi un idejām, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, kā arī piesaistīt papildu finansējumu sava biznesa tālākai attīstībai, vienlaicīgi gūstot neatsveramu pieredzi.

Šogad nacionālās žūrijas pārstāvju vidū ir 2016. gada projekta dalībniece un uzņēmuma Vividly dibinātāja Gunita Kuļikovska, «Jauno uzņēmēju centrs» valdes loceklis Aivars Timofejevs, Kultūras ministrijas radošo industriju nodaļas vadītāja Lilita Sparāne, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatora vadītāja Liene Pērkone, Dānijas Kultūras institūta vadītājs Saimons Holmbergs un uzņēmuma Creamfinance valdes loceklis Dāvis Barons.

Creative Business Cup konkursa atlasi Latvijā organizē LIAA Radošo industriju inkubators sadarbībā ar «Jauno uzņēmēju centrs »Jobs&Society«». Konkursa partneri - Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts. Konkursu finansē ERAF projekta «Reģionālie biznesa inkubatoru un Radošo industriju inkubators» ietvaros.

No šīs sadaļas

Virtuālās realitātes (VR) studija PlatformaVR Latvia līdz gada beigām plāno investēt jaunās...

Personāla tehnoloģiju uzņēmums Motivio ir piesaistījis pirmssēklas investīcijas 80 000 eiro apmērā...

Lai iedrošinātu izgudrojumu un inovāciju attīstību, ieinteresētu tehniskajā jaunradē, Latvijas...

Latvijas jaunuzņēmums BeeTech Services ir izveidojis digitālu biškopības pierakstu veikšanas un...

«Revolut» iepazīstina ar jaunu metāla karti, ar kuru norēķinoties kontā būs iespējams...

Pēc divu gadu produkta izstrādes un 50 klientu interviju procesa Latvijas medicīnas izglītības tehnoloģiju...

Jauno uzņēmēju konkursa «Creative Business Cup» nacionālajai atlasei šogad pieteikušies 34 jaunie...

Kopš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības atklāšanas ASV to apmeklējuši...

Fiksācijas līdzekļu drukāšanas uzņēmums «CastPrint» uzsācis sadarbību ar vairākām privātām...

Darba roku arvien trūkst, konkurence pieaug un efektivitāte ir jāpaaugstina – tas viss...