Jaunākais izdevums

Dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražotājs Baltijā, Latvijas uzņēmums SIA CrossChem, publicējis atjaunotās 2021. gada finanšu vadlīnijas, kas liecina, ka šī gada ieņēmumi pārsniegs sākotnēji plānoto apmēru par 45–56% un sasniegs 26–28 miljonus eiro.

Savukārt EBITDA* sākotnēji noteikto pārsniegs par gandrīz ceturtdaļu, sasniedzot 1,4–1,5 miljonus eiro.

Izmaiņas ir notikušas ievērojamā pieprasījuma pēc CrossChem ražotā AdBlue® produkta pieauguma dēļ, kas novērojams visā pasaulē. To izraisījis ierobežotais piedāvājums no Eiropas ražotājiem, kuri cieš no augstajām gāzes cenām un limitētās izejvielu pieejamības. To savukārt pastiprina Ķīnā un Krievijā noteiktie ierobežojumi slāpekļa saturošo produktu eksportam.

Izejvielu cenu pieauguma dēļ arī CrossChem paaugstinājis galaproduktu cenas galapatērētājiem un klientiem. Tomēr kopējā EBITDA maržas dinamikā ir redzams, ka CrossChem cenu politika ir samērīga un pamatota, un nestandarta tirgus apstākļi netiek izmantoti spekulatīvos nolūkos, norāda uzņēmumā.

“Mēs kā Latvijas ražotājs un eksportētājs ar 100% Latvijas kapitālu esam izveidojuši vairāk nekā 15 rūpnīcas visā pasaulē, kā arī nodrošinām eksportu uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Pateicoties CrossChem diversificētajai piegādātāju politikai, spējam ražot un apkalpot pieaugošo tirgus pieprasījumu. Visas CrossChem ražotnes esam veidojuši ar lielu jaudas rezervi, lai pēkšņa pieprasījuma pieauguma gadījumā, tās būtu spējīgas nodrošināt piegādes. Abi šie faktori rada CrossChem konkurences priekšrocības un veido spēcīgu pamatu pārliecinošu rezultātu sasniegšanai,” uzsver CrossChem valdes priekšsēdētājs Ričards Andersons.

Nākamo gadu vadlīnijās uzņēmuma vadība nav veikusi izmaiņas izejvielu cenu svārstību dēļ. Turpmāko trīs gadu laikā CrossChem plāno īstenot obligāciju programmu 10 miljonu eiro apmērā.

2021. gadā CrossChem biržā Nasdaq Riga First North emitējis pirmās obligācijas 3 miljonu eiro apmērā. Ienākumi no obligācijām tiks izmantoti, lai atbalstītu uzņēmuma attīstības programmu 2021.- 2025. gadam.

*Aprēķināts šādi: EBITDA = peļņa pirms nodokļiem + nolietojums un amortizācija + procenti un tamlīdzīgi izdevumi - procenti un līdzīgi ienākumi

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA CrossChem International filiāle Honkongā šī gada februārī saņēmusi Vācijas auto industrijas asociācijas VDA (Verband der Automobilindustrie) akreditāciju, kas ļauj uzsākt dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražošanu.

CrossChem filiāle savu darbību Honkongā uzsāka 2016. gadā ar mērķi nodrošināt austrumkrastu ar CrossChem ražotām precēm.

2019. gada novembrī tika pieņemts lēmums investēt AdBlue® ražotnes izveidē, lai nodrošinātu reģionu ar lokāli ražotu produktu.

2022. gada februārī, pēc VDA akreditācijas, ražotne ir uzsākusi savu darbību. Šī ir jaunākā CrossChem AdBlue® rūpnīca, tās jauda ir 1,5 miljoni litru šķidruma mēnesī.

“CrossChem speciāli mums Latvijā izstrādātā AdBlue® ražošanas iekārta ir unikāla un īpaši piemērota mūsu reģiona specifikai – tā kā zemes Hong Kongā ir ļoti maz un tā maksā ļoti dārgi. VDA licences iegūšana apliecina, ka ir ieguldīti ievērojami līdzekļi ražošanas kvalitātes nodrošināšanai, kā arī ir pārbaudītas CrossChem Hong Kong izplatīšanas ķēdes. VDA kontrolē izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidrumu ražotāju atbilstību visā pasaulē un revīziju katrā ražotnē veic reizi 3 gados. Mēs esam ļoti lepni un pateicīgi CrossChem Latvijas komandai par lielo uzticēšanos, atbalstu un kopā paveikto,” teic Džeks Kvāns (Jack Kwan), CrossChem Hong Kong direktors.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma "AdBlue" ražotājs SIA "CrossChem" pusmiljona eiro vērtam projektam piesaistījis Norvēģijas grantu, informē uzņēmumā.

"CrossChem" ieguvusi vairāk nekā 223 000 eiro Norvēģijas grantu programmā "Bizness un Inovācijas" projektam "Jaunu produktu ieviešana ražošanā "CrossChem"". Kopējā projekta summa veido 495 859 eiro.

"CrossChem" piedalījās atklātā konkursā "Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu ieviešana ražošanā", kas ļāva iegūt 223 137 eiro Norvēģijas līdzfinansējumu projektam. Programmas īstenošanu nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ar mērķi veicināt sadarbības veidošanu un stiprināt divpusējās attiecības starp Latviju un Norvēģiju.

Piesaistītos līdzekļus kompānija izlietos jaunā produkta "AdBlue EVO" ieviešanai ražošanā. "AdBlue EVO" būs jaunākās paaudzes "AdBlue" šķidrums, kas darbosies gan paaugstinātas slodzes, gan zemu temperatūru apstākļos, nezaudējot savas īpašības. Projekts paredz jaunā produkta ieviešanu līdz 2023.gada septembrim.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražotāja SIA CrossChem apgrozījums 2021. finanšu gadā sasniedzis 31,8 miljonus eiro.

Savukārt uzņēmuma bruto peļņa augusi par 79 % un ir 3,5 miljoni eiro – tā liecina auditora revidētais pārskats par 2021. gadu.

2022. gadam tiek prognozēts apgrozījums 50 miljonu eiro apmērā.

2021. gadā CrossChem EBITDA, salīdzinot ar 2020. gadu, pieaugusi par 110% un sasniedz 2,2 miljonus eiro. Vidējais 6 gadu CrossChem izaugsmes rādītājs turpina saglabāties 26% gadā.

“2021. finanšu gada laikā uzņēmums stabili īstenoja noteikto stratēģiskās attīstības plānu – turpināja paplašināt klientu portfeli un palielināja tirdzniecības apjomus, veiksmīgi pārvarot Covid-19 pandēmijas izaicinājumus. Tie ietvēra gan izejvielu, degvielas un komponenšu sadārdzināšanos, gan jūras konteineru deficītu loģistikas maršrutos. 2022. gadā CrossChem turpinās palielināt eksporta apjomus, pārstāvniecību skaitu ārpus Latvijas robežām, ražošanā ieviesīs jaunus, inovatīvus produktus un atvērs Baltijā unikālu ķīmisko preču testēšanas laboratoriju,” norāda Ričards Andersons, CrossChem valdes priekšsēdētājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dīzeļdegvielas piedevas "AdBlue" ražotājs SIA "CrossChem", sadarbojoties ar degvielas uzpildes staciju tīklu "Latvijas nafta", atvēris trīs jaunas pašapkalpošanās "AdBlue" uzpildes stacijas - Siguldā, Piņķos un Grenctālē, informē uzņēmumā.

Investīcijas uzpildes staciju izveidē netiek atklātas.

Sadarbības līgums ar "Latvijas naftu" paredz turpmākajos gados uzstādīt vairāk nekā 25 "AdBlue" uzpildes stacijas visā Latvijā.

Līdztekus "AdBlue" ražošanai, CrossChem veic arī šīs degvielas piedevas ražošanai nepieciešamo iekārtu ražošanu un uzstādīšanu, kā arī attīsta mobilo "AdBlue" uzpildes staciju tīklu, kas šobrīd plešas no Igaunijas līdz pat Horvātijai. Latvijā šobrīd ir 13 šādas stacijas.

"CrossChem valdes priekšsēdētājs Ričards Andersons informē, ka līdz 2025.gadam uzņēmums plāno savu uzpildes staciju tīklu paplašināt līdz 250 "AdBlue" uzpildes punktiem pasaulē. "Latvijas Naftas" tīklam pievienojušās trīs jaunas, kopā sasniedzot astoņas "AdBlue" uzpildes stacijas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma "AdBlue" ražotājs SIA "CrossChem" atvēris jaunu ražotni Polijas dienvidos, Silēzijas apgabalā, informē uzņēmumā.

Polijas rūpnīcas, kuras platība ir 1500 kvadrātmetru, "AdBlue" ražošanas jauda ir 8,4 miljoni litru mēnesī.

Latvijas uzņēmums CrossChem atver jau 17. rūpnīcu  

Auto ķīmijas ražotājs SIA “CrossChem” atklājis jaunu rūpnīcu 90 kilometrus no Ungārijas...

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ričards Andersons norāda, ka ikvienas jaunas rūpnīcas atvēršana ir uzņēmuma izsvērts un ilgtspējīgs solis - tā vietā, lai pārvadātu produktu tūkstošiem kilometrus tālu, "CrossChem" izveido rūpnīcu tur, kur ir pieprasījums.

"Polija ir ne tikai viena no lielākajām Eiropas valstīm, bet arī ļoti nozīmīgs transporta mezgls - ar mūsu ražoto "AdBlue" plānojam nodrošināt lielāko daļu Polijas," piebilst R.Andersons.

Jau ziņots, ka 2020.gadā "CrossChem" strādāja ar 15,526 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas peļņa bija 692 813 eiro.

Uzņēmums "CrossChem" reģistrēts 2007.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,301 miljons eiro.

SIA “CrossChem” ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums, kas nodrošina AdBlue® eksportu uz vairāk kā 60 pasaules valstīm.

Kompānijas vienīgais īpašnieks ir SIA "CrossChem International", kas vienādās daļās pieder Andersonam un Janai Muzičenko.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražotājs Baltijā SIA CrossChem 2021. gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar to pašu laika periodu pērn kāpinājis uzņēmuma apgrozījumu par 36%, sasniedzot vairāk nekā 9,8 miljonus eiro, liecina uzņēmuma operatīvie finanšu dati.

Arī uzņēmuma bruto peļņa šī gada pirmajā pusgadā pieaugusi par 93%, sasniedzot 1,2 miljonus eiro, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu. Savukārt neto peļņa palielinājusies par 30%, sasniedzot 558 208 eiro. Sešu mēnešu laikā EBITDA pieaugusi par 31%.

CrossChem atvēris jaunu rūpnīcu Polijā 

Dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma "AdBlue" ražotājs SIA "CrossChem" atvēris...

“2021. gadā pasaules tirgus piedzīvo nebijušu ažiotāžu un ir novērojams dažādu preču deficīts, tāpēc pieprasījums pēc CrossChem ražotā AdBlue® ir kāpis vairākkārtīgi. Savlaicīgi apzinoties riskus un iespējas, stratēģiski gatavojāmies šiem tirgus apstākļiem un 2020. gadā dubultojām ražošanas jaudas Latvijas rūpnīcā, kā arī atvērām jaunas rūpnīcas ārpus Latvijas robežām. Šie stratēģiskie soļi ir piešķīruši papildu spēkus uzņēmumam un grupai kopumā,” norāda SIA CrossChem valdes priekšsēdētājs Ričards Andersons.

Latvijas uzņēmums CrossChem atver jau 17. rūpnīcu  

Auto ķīmijas ražotājs SIA “CrossChem” atklājis jaunu rūpnīcu 90 kilometrus no Ungārijas...

SIA CrossChem ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums un vienīgais Vācijas auto industrijas asociācijas VDA (Verband der Automobilindustrie) akreditētais dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražotājs Baltijā, kas kopš 2007. gada nodrošina patērētājus ar šo produktu. CrossChem ir vairāk nekā 15 rūpnīcas visā pasaulē, kā arī uzņēmums nodrošina eksportu uz vairāk kā 50 pasaules valstīm.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmums, dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražotājs SIA CrossChem parakstījis ilgtermiņa sadarbības līgumu vairāku simtu tūkstošu eiro vērtībā ar Igaunijas degvielas uzpildes staciju tīkla Olerex holdinguzņēmumu Aqua Marina, tādējādi paplašinot darbību Baltijā.

Sadarbības ietvaros Olerex tiks nodrošināts ar autotransporta produktiem.

Aqua Marina ir Olerex un Olerex Terminal holdingkompānija ar 200 miljonu eiro aktīviem. Aqua Marina ir dibināta 1990. gadā. Olerex ir degvielas mazumtirgotājs ar gandrīz 100 pilna servisa un ātrās apkalpošanas degvielas uzpildes stacijām visā Igaunijā, un piecām stacijām Lietuvā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 25 gadu pieredzi nozarē un tas darbojas ar 1,5 miljardu eiro apgrozījumu. Pēdējos gados Olerex ir arī vairākkārt atzīts par visstraujāk augošo degvielas uzņēmumu Igaunijā.

“Sadarbība ar Igaunijā bāzēto Olerex ļauj nostiprināt CrossChem klātbūtni Baltijā un piesaistīt jaunus tranzīta klientus, spēcinot uzņēmuma pozīcijas un sniedzot klientiem nepieciešamo stabilitāti. AdBlue® būtiski samazina automašīnu izplūdes gāzu kaitīgo izmešu nokļūšanu vidē, un likumsakarīgi, ka pieprasījums pēc tā pieaug arī kaimiņvalstīs,” uzsver Ričards Andersons, CrossChem valdes priekšsēdētājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Norvēģijas finanšu instrumenta programmā "Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu ieviešana ražošanā" atklāta konkursa rezultātā atbalstu saņēmuši 19 projekti, piesaistot no 223 līdz pat 599 tūkstošiem eiro, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

LIAA administrētajā programmā atbalstu saņēmušie uzņēmumi ieviesīs ražošanā jaunus produktus, automatizēs ražošanas procesus kā arī veiks pētnieciskos darbus sadarbībā ar Norvēgijas un Latvijas zinātniekiem.

"Šī ir viena no retajām programmām, kurā bija iespējams piesaistīt līdzfinansējumu arī ražošanas iekārtām, tādēļ konkurence par finansējumu bija augsta. Kopumā atklātā konkursā pieteicās vairāk 63 uzņēmumi. 18 no 19, atbalstu saņēmušajiem, uzņēmumiem izdevies piesaistīt arī partnerus no Norvēģijas, kas ļaus attīstīt jaunas kompetences un īstenot sadarbības projektus arī nākotnē. Latvijas eksporta struktūrā augsto tehnoloģiju produkcija sasniegusi jau 20% un uzņēmumu lielā interese par jauno tehnoloģiju ieviešanu liecina, ka šī sadaļa turpinās kāpt," uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #18

DB, 03.05.2022

Dalies ar šo rakstu

SIA Light Guide Optics International vidējā darba alga ir ap 3,5 tūkstošiem eiro, kas pašlaik starp ražojošajiem uzņēmumiem varētu būt augstākais atalgojums Latvijā, spriež Daumants Pfafrods, Light Guide Optics International vadītājs.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 3. maija numurā:

Statistika. ES izejvielu tirdzniecības pirmskrīzes skaitļi

Tēma

Nodokļu ieņēmumi pārspēj plānoto

Valsts maka biezums atkarīgs no iekšējā patēriņa

Pasaules ekonomika. ASV troni vēl neatdos

Aviācija. Aviācijas atgūšanos no pandēmijas bremzēs karš

Aktuāli. Kaut kas jau jāprognozē

Tendences. Paņemt kredītu digitālam penthausam

HoReCa. Ierobežojumu atcelšana ļauj samazināt pārstrādei nederīgo atkritumu daudzumu

Portrets. Ričards Andersons, SIA CrossChem valdes priekšsēdētājs

Komentāri

Pievienot komentāru