Darba pilnas rokas

2018. gada 01. marts plkst. 8:40
Autors: Sandra Dieziņa
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vilnas pārstrādes uzņēmumam SIA Limbažu Tīne pirms Dziesmu un deju svētkiem ir daudz pasūtījumu

Limbažu Tīne specializējusies vilnas un linu izstrādājumu ražošanā. Uzņēmumā auž etnogrāfiskos audumus pēc autentiskiem paraugiem. Ražošana notiek ēkā, kurai rit jau 104. gads. Interesanti, ka uzņēmumā darbojas vairākas vēsturiskas iekārtas, to vidū joprojām tiek izmantota simtgadīga auduma prese, kas darbojas no uzņēmuma pirmsākumiem.

No Latvijas un Jaunzēlandes

SIA Limbažu Tīne ražošanas vadītāja Anna Vintere stāsta, ka vidēji vienā dienā tiek pārstrādāti līdz 200 kg dzijas, mēnesī vidēji – ap trīs līdz četrām tonnām. Vidēji dienā uzņēmuma darbinieces noauž ap 18 metriem etnogrāfisko audumu. Pavisam uzņēmumā ir 10 aužamās stelles. Atkarībā no auduma, viena darbiniece dienā var noaust sešus, astoņus metrus. Lēnāk izdodas tie audumi, kam krāsu toņi ir biežāk jāmaina. Segas mēnesī tiek saražotas atkarībā no tā, kāds ir pieprasījums. Klienti ir Latvijas uzņēmumi, kas saražoto eksportē uz citām valstīm.

Darbs uzņēmumā notiek vienā maiņā. Aitu vilnu uzņēmums iepērk galvenokārt Jaunzēlandē – ap 70%, pārējā ir pašmāju zemnieku izaudzēto aitu vilna. Vietējā tirgū iepirktai vilnai jābūt izmazgātai. To piegādā gan privātpersonas, gan saimniecības, bet lielākais piegādātājs ir Sunākstes vilnas nams, stāsta ražošanas vadītāja. Viņa slavē šo uzņēmumu, kas rūpējas par kvalitatīvas vietējās izejvielas nodrošināšanu. Parasti pavasarī gan vietējās vilnas vairs nav, jo trūkst vietas, kur to izmazgāt un izžāvēt.

Limbažu Tīne ražo dzijas un austos izstrādājumus – tautastērpus, segas, galda segas, dvieļus. Šobrīd visvairāk tiek darināti audumi tautastērpiem, jo pirms vasarā gaidāmajiem XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem ir pats karstākais darba laiks.

Visu rakstu Darba pilnas rokas lasiet 1. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu