Daugavas stadiona pārbūvei nozāģētos kokus kompensēs ar dižstādiem 

Daugavas stadiona attīstītāji aicina uz diskusiju par Daugavas stadiona kvartāla attīstību un teritorijas apbūvi, kā arī funkcionāli traucējošo un bojāto koku nozāģēšanu, aizstājot tos ar jaunu koku dižstādījumu izveidi, informē VSIA «Kultūras un sporta centrs «Daugavas stadions»» pārstāve Laura Matusēviča.

Zane Atlāce - Bistere, 26.6.2019
1/4

Publicitātes foto

Daugavas stadiona rekonstrukcija notiek vairākās kārtās. Pirmās kārtas ietvaros tika pilnībā rekonstruēta Rietumu tribīne, kā arī no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Nākošajās attīstības kārtās tiks uzbūvēta ledus halle, vieglatlētikas manēža ar multifunkcionalitāti, vieglatlētikas treniņu laukums, rekonstruēts centrālais sporta laukums, izbūvēts Park&Ride stāvparks, kā arī veikts kopējais teritorijas labiekārtojums un apkārtējo ielu rekonstrukcijas.

Šobrīd īstenotā otrā attīstības kārta paredz ledus halles būvniecību, kuras ietvaros tika izstrādāta kopējā Daugavas stadiona kultūras un sporta kvartāla apbūves attīstības koncepcija.

Jau ir izstrādāta ledus halles būvprojekta minimālā sastāvā dokumentācija. Ledus hallei būs divi ledus laukumi, kurus ikdienā izmantos treniņprocesiem, kā arī nelielu sacensību norisei tādos sporta veidos kā hokejs, daiļslidošana, šortreks un kērlings. Ledus halles funkcionālais risinājums paredz iespēju organizēt dažādus kultūras pasākumus - koncertus, teātra izrādes, izstādes un Dziesmu un deju svētku laikā izvietot dalībniekus mēģinājumu un koncertu laikā. Jāpiebilst, ka jaunā ledus halle tiks izmantota kā treniņu halle 2021.gada Pasaules hokeja čempionāta laikā, uzliekot augstu atbildību veikt darbus tā, lai ledus halle tiktu izbūvēta noteiktajā laikā un budžetā.

Par ledus halles būvprojektu saņemti gandrīz visi nepieciešamie atbildīgo iestāžu saskaņojumi un šobrīd Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijā atlicis saskaņot jautājumus par ciršanas atļaujas izsniegšanu daļai no teritorijā augošajiem kokiem, tajā skaitā liepu rindai.

Izstrādājot ledus halles būvprojektu minimālā sastāvā, eksperti no SIA LABIE KOKI veica visu koku novērtējumu, atzīmējot kokus, kas uzskatāmi par vērtīgiem un īpaši vērtīgiem. Eksperti sniedza atzinumu par plānotās būvniecības ietekmi uz teritorijā esošajiem kokiem. Būvniecības ietvaros paredzēts saglabāt visus kokus, kuri slēdzienā atzīti par vērtīgiem vai ļoti vērtīgiem. Vienlaikus, lai teritorijā izvietotu visus paredzamos objektus, daļu no kokiem, tajā skaitā liepu rindu, būvniecības ieceres realizēšanas ietvaros saglabāt nav iespējams. Lai kompensētu koku nozāģēšanu, Daugavas stadiona labiekārtošanas un tālākās attīstības plāns paredz jaunu koku - dižstādu stādījumus ar koku apjomu, kas pārsniedz šobrīd Daugavas stadiona teritorijā esošo koku skaitu, tādējādi atsverot koku zaudējumu, kurus diemžēl nav iespējams saglabāt.

Daugavas stadions kā sporta un masu kultūras pasākumu vieta ir jāapzaļumo ar jauniem koku stādījumiem, kuri nepieciešami jebkura indivīda labsajūtai. Lai nodrošinātu sabiedrības informēšanu un izskaidrotu būvniecības ieceres ietekmi uz apkārtējo pilsētvidi, kā arī, lai uzklausītu sabiedrības ierosinājumus pirms Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas lēmuma par koku ciršanas saskaņošanu, projekta attīstītāji aicina ikvienu interesentu uz konstruktīvu diskusiju.

Diskusija notiks pirmdien, 1. jūlijā, plkst. 17, Daugavas stadiona konferenču zālē.

Daugavas stadiona Ledus halle ir projekta Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkārtnē (ID Nr. 5.6.1.0/17/I/001) būvniecības nākamais posms. Projektu īsteno VSIA Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu un VAS Valsts nekustamie īpašumi.

Kopējais projekta finansējums ir 61 965 627,85 eiro, t.sk., ERAF finansējums 37 550 530,46 eiro, valsts budžeta finansējums 5 559 179,02 eiro, pašvaldības finansējums 1 500 000,00 eiro, privātais finansējums 1 729 004,81 eiro un cits finansējums.

Tevi varētu interesēt

Izsakot neuzticību, no amata atcelts VSIA «Kultūras un sporta centrs «Daugavas stadions»...

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) ir iepazinusies ar piedāvāto Daugavas stadiona apbūves...

Daugavas stadiona attīstības otrajā kārtā tiks būvēta ledus halle, atjaunots centrālais sporta...

Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions piedāvā interesentiem nomāt telpas, informē stadiona...

Nule kā atjaunotajā Daugavas stadionā 29.maijā notiks vērienīgākās starptautiskās vieglatlētikas...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Ar svinīgu ceremoniju un Latvijas nacionālo čempionātu BMX riteņbraukšanā Valmierā sestdien,...

Ir izraudzīts Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas (LMMDV) piebūves Alejas ielā...

Kambodžā sabrūkot jaunceļamai ēkai, bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 26, pirmdien paziņojušas...

Investējot 60 miljonus eiro, lietuviešu ieguldījumu pārvaldības sabiedrība Capitalica Asset Management...

Centra rajona apkārtni Ganību dambī nākamā gada vasarā papildinās jauns lielākā nekustamo īpašumu...

Atjaunots Mellužu parka estrādes komplekss un gliemežvāka formas brīvdabas koncertestrāde, informē...

Rīgā, Jaunpils ielā atklāta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona...

Nekustamo īpašumu attīstītājs «KBO» ir pilnībā pabeidzis četru daudzdzīvokļu namu projektu...

Londonā tiks veidota īpaša vieta peldētājiem – baseins, kas atradīsies uz 55...

Imantā, Dumbrāja ielā 29 blakus divām projekta Solaris augstceltnēm plānota jaunas daudzdzīvokļu...