Daugavpils atklāj kultūrtūrisma perspektīvu 

Marka Rotko mākslas centra darbība pierādījusi kultūras tūrisma dzīvotspēju Latgalē, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Vēsma Lēvalde, 07.5.2015

Divu gadu laikā apmeklētāju skaits atjaunotajā Dinaburgas cietokšņa kompleksā, pateicoties Marka Rotko mākslas centra darbībai, pārsniedzis prognozes, apgalvo cietokšņa komandants Jānis Ostrovskis. Tūrisma statistikas dinamika pārliecinoši parāda, ka kultūras objekti izkonkurē gan slavenos Latgales amatniekus, gan zilo ezeru zemes pievilcību. Vienlaikus sarosījušies visi tūrisma jomas uzņēmumi, vēsturisko un kultūras objektu apsaimniekotāji, mēģinot apzināt tūrisma attīstības iespējas, problēmas un trūkumus. Pašvaldība izšķīrusies par jaunu pilsētas logotipu. To veidojusi Daugavpils grafikas dizaina studija Norrskog. Vizuālā identitāte tiecas atspoguļot daudzveidību, kas raksturīga pilsētai – bagātīgs arhitektūras mantojums, daudznacionāla sabiedrība, rosīga biznesa un izglītības vide. Pamatsauklī «Daugavpils ir daudzveidība» kultūra un māksla kā tūrisma objekti ir jauna un spilgta krāsa.

Pārsteidz ar vērienu

Daugavpils Marka Rotko centrs, kura izveidē ieguldīti vairāk nekā 3,5 miljoni eiro un iekļauta arī moderna digitālā ekspozīcija, vairākas izstāžu zāles, mākslas bibliotēka un konferenču centrs, kā arī mākslinieku darbnīcas un viesnīca, pērn piesaistījis gandrīz 116 tūkstošus cilvēku, no kuriem 103 tūkstoši bija apmeklētāji, bet gandrīz 13 tūkstoši – pakalpojumu saņēmēji. Ceturtā daļa bija ārvalstu tūristi. Pērn centrā bija aplūkojamas 36 izstādes, 16 rezidenču programmas, no tām piecas – starptautiskas, tur notikuši 11 kamermūzikas koncerti, stāsta centra mārketinga speciāliste Tatjana Kolota. Arī šobrīd centrā aplūkojama gan pasaulslavenā abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko sešas gleznas un digitālā ekspozīcija par viņa dzīvi un saistību ar Daugavpili, gan vairākas izcilu mākslinieku ceļojošās izstādes – Latgales reģiona mākslas dienu izstāde Klaunāde, ekspozīcija par Sigurdu Vīdzirksti – Ņujorkas avangardistu, poļu mākslinieku Karola Karvovska, Pšemislava Karvovska un Romana Boravska darbi, Valdas Mežbārdes un Eleonoras Pastares personālizstādes. M. Rotko gleznas, kas ir vienas no dārgākajām pasaulē, centrā aplūkojamas jau trešo gadu. Saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar mantiniekiem, šogad ekspozīcija tiks nomainīta ar citām Rotko gleznām. Aprīlī centrā notika starptautisks tēlnieku simpozijs, kurā tapušie darbi paliek pilsētai, tā izplatot mākslas ideju pilsētvidē.

Moderni un muzikāli

Nozīmīgs kultūras tūrisma objekts ir valsts kapitālsabiedrība Daugavpils teātris, kas ir vienīgais profesionālais teātris Latgalē. Arī Daugavpils teātris mainījis savu vizuālo identitāti – izstrādāts jauns logotips, kurā ietvertas Latvijas krāsas, apliecinot piederību šai valstij, tur saskatāmi klavieru taustiņi, kas vēsta par muzikālo virzienu.

Visu rakstu Daugavpils atklāj kultūrtūrisma perspektīvu lasiet 7. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Tevi varētu interesēt

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā norisinās starptautiskais keramikas mākslas simpozijs LANDescape....

Daugavpils pilsētas dome noslēgusi iepirkumu konkursu par Marka Rotko mākslas centra «Rotko...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Natana Hamonda (Nathan Hammond) specializācija ir zīmējumi debesīs....

Rezidence, galerija, akadēmijas filiāle ar darbnīcām un dizaina inkubatoru – puse no...

Par startup darbību pēdējo gadu laikā ir runāts daudz, taču nesaistot ar...

Dodoties Balvu virzienā, ikviena garāmbraucēja uzmanību turpmāk piesaistīs īpaša autobusa...

Reģionālais laikraksts Staburags viesojies suņu audzētavā Zak de Lux Skrīveros....

Rezaka ir apdzīvota vieta Alsviķu pagastā, uz kuru nekursē sabiedriskais transports. Vienīgais...

Pasaulslavenais amerikāņu apakšveļas zīmols Victoria's Secret nosaucis 10 jaunas modeles,...

Vērmanes dārzā šodien notika pirmā atklātā suņu terapijas jeb kanisterapijas nodarbība,...

Elīza Drāzniece ieguvusi izglītību un darba pieredzi modes pasaules mekās Parīzē un...

Sākta galotņu apzāģēšana Bauskas pilskalna parka kokiem, kas aug Brīvības bulvāra malā....