Citas ziņas

DB klubs: Darbs nevar būt šovs

Daiga Laukšteina, 31.10.2016

DB 31.oktobra numura vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nav normāla situācija, ka prese pirmā uzzina, kurp brauks KNAB un veiks savas procesuālās darbības, tā DB uzņēmēju kluba biedru tikšanās rītā saka galvenais viesis - Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Viņš uzteic DB iniciatīvas sakritību ar paša plānu uzrunāt uzņēmējus, jo KNAB viens nav cīnītājs. Jābūt atbalstam gan no biznesa vides, gan valsts pārvaldes un sabiedrības kopumā.

KNAB jau 2010. gadā ar vēstules palīdzību mēģināja uzrunāt biznesa veidotājus, lai pārliecinātu, ka korupcija un koruptīva amatpersona var sabojāt dzīvi ne tikai kādam cilvēkam, bet arī kaitēt biznesam. J.Streļčenoks nolasīja dažas rindas no minētās vēstules: «korupcija visās tās izpausmēs rada būtiskus riskus uzņēmējdarbības veikšanai. Aktīvi piedaloties koruptīvās shēmās vienreiz, kļūstam par pašu kļūdas ķīlniekiem. Korumpantu apetīte ar katru reizi tikai augs. Cīņa ar korupciju sākas no jums jau šodien. Esat daļa no vienotas valsts, kur nav vietas pērkamiem lēmumiem, amatpersonām un valsts pārvaldei.»

Pateicoties «publiskajiem šoviem» ar roku dzelžiem un maskām, KNAB sabiedrības acīs ir vairāk represīva iestāde. Bet ar ko jārēķinās uzņēmējam, ja pie viņa ierodas KNAB, un kāpēc pēc lielā «šova» aizturētie cilvēki pat netiek notiesāti, taču tai pašā laikā KNAB neatlaidīgi pieķēries tiesvedībai ar 80 gadus vecu mājkalpotāju, kura nav atvērusi durvis, vai kādai bibliotekārei, jautāja DB galvenā redaktore Līva Melbārzde. «Pirmkārt, KNAB ierašanās apriori nenozīmē, ka uzņēmums ir vainīgs un veicis kādas koruptīvās darbības. Gadījumos, kad ar vienkāršu saraksti nepietiek, primāri ir jānoskaidro visi apstākļi, par ko mums ir informācija. Bet tas noteikti nevar būt kā šovs. Maksimāli mēģinām šo informāciju noturēt KNAB iekšienē. Šogad vairākkārt bijām pie augstākajām amatpersonām, uzņēmējiem, un ir patīkami apzināties, ka šī informācija palika starp KNAB un konkrēto personu. Neesam ieinteresēti graut kāda prestižu vai biznesu. Šovi mazinās. Runājot par pēdējiem notikumiem jeb Jūrmalas lietu, procesuālās darbības sākās pulksten 7.30, bet pirmās publikācijas presē parādījās ap 14.00 – pat pāris stundu vēlāk nekā prognozēju. Nestrādājam šovam. Galvenais ir fiksēt pierādījumus, un lai tie nepazustu. Tikai tad sniegsim informāciju, ko prasa sabiedrība.»

Visu rakstu Nestrādājam šoviem lasiet pirmdienas, 31.oktobra laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru