Fakts, ka visas koalīcijas atbalsts demisionējušā Induļa Emša pēctecim Saeimas spīkera krēslā Gundaram Daudzem (Latvijai un Ventspilij) tika panākts tikai pēc noteiktas politiskās vienošanās, jau vien liek domāt, ka ar Aigara Kalvīša valdību kaut kas kārtībā nav.
Īpaši jau ņemot vērā, ka vienošanās faktiski paredz lūk, ko - Daudze tiek atbalstīts minētajā amatā, bet zaļie zemnieki neliek šķēršļus izmaiņām valdībā. Šādai situācijai varētu būt vismaz divi iemesli.
No vienas puses, nav noslēpums, ka lielāko iedzīvotāju daļu nebūt neapmierina pagalam neveiksmīgā valdības cīņa ar inflāciju - nupat tā ir sasniegusi savu rekordlīmeni. Savukārt prokuratūras nu jau ilglaicīgā rosīšanās vietējās politikas virtuvē, kā arī ekonomikas ministra Jurija Stroda (TB/LNNK) demisija ļauj Kalvītim un viņa vadītajai partijai patīk rīkot pasākumus, kas ļautu novērst daļai sabiedrības domas no ekonomiskās situācijas valstī.
Vispirms notika pamatīga gānīšanās par Ekonomikas ministrijas darbu, pēc tam - tielēšanās ar nākamā spīkera kandidatūru, cenšoties parādīt, ka bez ierunām augstā amatā netiek iecelts cilvēks, kurš pārstāv smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga partiju? Vēl jau tikai atliek cilvēkiem likt saprast, ka notiks dažu ministru maiņa, kas atrisinās teju visas problēmas. Nevar arī nepieminēt uz spēcīgu argumentu pamata atstādināto KNAB vadītāju Alekseju Loskutovu.
Taču, no otras puses, nav izslēgts, ka starp koalīcijas partneriem tiešām ir sabriedušas zināmas domstarpības, bet Stroda un Emša demisija tiek izmantota kā laba iespēja pārbīdīt vēl dažas figūras uz politiskā šaha dēlīša. Tiesa, visu koalīcijas partiju pārstāvji apgalvo, ka iepriekšminētā vienošanās par izmaiņām valdībā neesot vērsta ne pret vienu konkrētu personu, bet gan nodrošinot zināmus spēles noteikumus nākotnei. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka neatkarīgās Latvijas vēsturē laiku pa lakam ir pamainījusies kāda pietiekami augsta ranga amatpersona, taču tam nav sekojušas šāda veida atrunas.
Tādējādi, visticamāk, jau tuvākajā laikā mēs varam gaidīt vēl ne vienu vien pārmaiņu pašreizējās valdībai kopbildē. Ja pietiekami īsā laika posmā valdībā tiks nomainīts vairāk par vienu ministru, to jau var uzskatīt par tās kapitālo remontu, nevis tikai kosmētisku atsvaidzināšanu.