Tirdzniecība un pakalpojumi

East Capital Tallinas apkaimē veidos jaunu loģistikas un rūpniecības parku

Db.lv, 09.02.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aktīvu pārvaldītājs East Capital Real Estate iegādājies 30 hektāru lielu zemes gabalu vairāku Tallinas galveno satiksmes artēriju tuvumā ar mērķi izveidot jaunu loģistikas un rūpniecības parku.

Topošais loģistikas parks atradīsies Tallinas apvedceļa un Tartu šosejas krustojumā, rajonā, kur tuvāko gadu laikā plānots uzbūvēt arī IKEA centru. Kopā ar jauno loģistikas parku, East Capital loģistikas nekustamo īpašumu portfelis pieaugs līdz 350 tūkstošiem kvadrātmetru.

Šobrīd ar vairāk nekā 200 tūkstošu kvadrātmetru loģistikas platību savā portfelī, uzņēmums ir lielākais loģistikas nekustamo īpašumu īpašnieks Baltijā. Aptuveni pirms gada investīciju fonds East Capital Baltic Property Fund III iegādājās 23 tūkstošus kvadrātmetru lielu loģistikas centru “Lidostas Parks” netālu no starptautiskās lidostas "Rīga".

"Mēs mērķtiecīgi fokusējamies uz loģistikas nozari, jo pēdējo gadu tendences un pandēmijas radītas sekas ir mainījušas un turpina mainīt daudzu uzņēmumu darbības modeļus. Mēs redzam pieaugošu pieprasījumu pēc loģistikas telpām un risinājumiem, lai spētu apmierināt augošās e-komercijas vajadzības un “pēdējās jūdzes” piegāžu vadību,” skaidro Martins Otsa (Martin Otsa), East Capital investīciju vadītājs.

Pēc eksperta novērojumiem gan attīstītāji, gan investori arvien aktīvāk darbojas loģistikas nekustamo īpašumu projektos, jo, salīdzinot ar citiem nekustamo īpašumu segmentiem, loģistika un vieglā rūpniecība piedāvā lielāku rentabilitāti un veicina aktīvu vērtības ātrāku pieaugumu. Jaunākie ziņojumi arī parāda, ka investori priekšroku dod nekustamajam īpašumam veselības aprūpes un loģistikas jomā. "Šī tendence noteikti raksturos daudzu tirgus dalībnieku turpmāko rīcību arī mūsu reģionā," uzsver Martins Otsa.

M. Otsa atzīst, ka nekustamā īpašuma attīstība aktīvu pārvaldības sabiedrībai, kura līdz šim koncentrējusies uz gataviem projektiem, ir jauns darbības virziens.

"Līdz šim mēs pārsvarā esam ieguldījuši objektos, kuriem jau ir īrnieki. Tā kā šajā segmentā ir arvien mazāk pietiekami pievilcīgu un mūsdienīgu objektu, mēs nolēmām paši uzsākt attīstības projektu," saka Otsa, uzsverot, ka East Capital ilglaicīgā un plašā pieredze komerciālo nekustamo īpašumu jomā nodrošinās stabilu pamatu uzņēmuma attīstībai arī jaunajā darbības virzienā.

Zemes gabals Tallinas Rae novadā tika iegūts pašvaldības rīkotā publiskā izsolē, un darījumu finansēja East Capital Group.

Komentāri

Pievienot komentāru