Jaunākais izdevums

Jaunākais lielākājam Baltijas loģistikas centru īpašniekam un pārvaldniekam East Capital Real Estate piederošais fonds - East Capital Real Estate IV - iegādājies “pēdējās jūdzes” loģistikas, izplatīšanas un vieglās rūpniecības centru Jankiskiu 52 Viļņas priekšpilsētā.

Šis pirkums ir pirmais fonda darījums Lietuvā. Fonds nesen iegādājās Igaunijas SEB bankas galveno mītni Tallinā un tā mērķis ir kopējā fonda lielumā sasniegt 400–500 miljonus eiro.

Iegādātais objekts ir nesen uzbūvēts, moderns loģistikas, vieglās rūpniecības un izplatīšanas centrs, kura kopējā iznomājamā platība sasniedz aptuveni 13 000 kvadrātmetrus. Tas atrodas Jankiskiu ielā 52/52, tikai 15 minūšu attālumā no Viļņas pilsētas centra un ar ērtu piekļuvi Viļņas rietumu apvedceļam un Viļņas-Klaipēdas A1 šosejai.

Ēka tika būvēta 2016. un 2018. gadā, un nesen ieguva prestižo ilgtspējības sertifikātu BREEAM ar novērtējumu "In-Use Very Good". Tas ir vērtīgs papildinājums pieaugošajam East Capital Real Estate pārvaldībā esošajam BREEAM sertificēto īpašumu portfelim, kurā šobrīd ir jau septiņi īpašumi. Uzņēmuma mērķis ir tuvākajā nākotnē sertificēt visu savu 400 000 kvadrātmetru lielo nekustamā īpašuma portfeli.

Jankiskiu 52 centrs ir pilnībā iznomāts četriem īrniekiem. Nomnieku vidū ir starptautiska tekstilizstrādājumu, higiēnas aprīkojuma un objektu apkalpošanas risinājumu sniedzēja “Elis” Lietuvas galvenā mītne; vadošais ilgtspējīgu iepakojuma risinājumu, papīra izstrādājumu un pārstrādes pakalpojumu sniedzējs visā pasaulē “DS Smith Packaging Lithuania”; novatorisks Eiropas un pasaules elektropreču ražotājs “OBO Bettermann” un viens no lielākajiem dabisko materiālu un līmju piegādātājiem Lietuvā “WOOD LINE”.

"Jaunākais pirkums atbilst IV fonda peļņas un diversifikācijas mērķiem gan ģeogrāfiski, gan segmentu ziņā. Esam ļoti priecīgi, ka mums pieder loģistikas centrs ar cienījamiem īrniekiem - starptautiski atpazīstamiem zīmoliem ar stingru apņemšanos ievērot vides ilgtspējas standartus. Tas lieliski saskan ar mūsu jaunā fonda ieguldījumu politiku, atbalstot ESG standartus nekustamo īpašumu nozarē. Augsti vērtējam arī Lietuvas loģistikas un rūpniecības tirgus stabilitāti un ilgtspējīgas izaugsmes potenciālu," komentē Madis Raidma, East Capital Real Estate izpilddirektors.

“Loģistikas loma pēc-Covid pasaulē arvien palielināsies – pandēmija ir paātrinājusi strukturālas pārmaiņas patērētāju un biznesa uzvedībā, kas nākotnē sekmēs augsta līmeņa pieprasījumu pēc loģistikas īpašumiem. Uzsākot veiksmīgas attiecības ar East Capital Real Estate IV Lietuvā, SEB veicina ilgtspējīgu ieguldīšanu modernos īpašumos loģistikas un vieglās rūpniecības nozarēs”, uzsver Vilius Juzikis, SEB valdes loceklis un Korporatīvās banku apkalpošanas nodaļas vadītājs.

Darījumu finansējusi SEB banka, un procesu konsultējuši Walless un KPMG Baltics no pircēja puses un SPC Legal un Realtum Advisors no pārdevēja puses.

East Capital Real Estate IV ir dibināts 2019. gada beigās, un ir aktīvu pārvaldīšanas kompānijas East Capital ceturtais nekustamā īpašuma fonds, kas koncentrējas uz īpašumiem Baltijā un Centrāleiropā. Fonds mērķē uz investīcijām augstvērtīgos, komerciālos īpašumos, galvenokārt biroja un loģistikas segmentos.

Fonds jau ir saņēmis lielu interesi no Eiropas investoriem un plāno ieguldīt 400-500 miljonus eiro. East Capital Real Estate komanda ir bāzēta Stokholmā, Tallinā, Rīgā un Viļņā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

East Capital Tallinas apkaimē veidos jaunu loģistikas un rūpniecības parku

Db.lv, 09.02.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aktīvu pārvaldītājs East Capital Real Estate iegādājies 30 hektāru lielu zemes gabalu vairāku Tallinas galveno satiksmes artēriju tuvumā ar mērķi izveidot jaunu loģistikas un rūpniecības parku.

Topošais loģistikas parks atradīsies Tallinas apvedceļa un Tartu šosejas krustojumā, rajonā, kur tuvāko gadu laikā plānots uzbūvēt arī IKEA centru. Kopā ar jauno loģistikas parku, East Capital loģistikas nekustamo īpašumu portfelis pieaugs līdz 350 tūkstošiem kvadrātmetru.

Šobrīd ar vairāk nekā 200 tūkstošu kvadrātmetru loģistikas platību savā portfelī, uzņēmums ir lielākais loģistikas nekustamo īpašumu īpašnieks Baltijā. Aptuveni pirms gada investīciju fonds East Capital Baltic Property Fund III iegādājās 23 tūkstošus kvadrātmetru lielu loģistikas centru “Lidostas Parks” netālu no starptautiskās lidostas "Rīga".

"Mēs mērķtiecīgi fokusējamies uz loģistikas nozari, jo pēdējo gadu tendences un pandēmijas radītas sekas ir mainījušas un turpina mainīt daudzu uzņēmumu darbības modeļus. Mēs redzam pieaugošu pieprasījumu pēc loģistikas telpām un risinājumiem, lai spētu apmierināt augošās e-komercijas vajadzības un “pēdējās jūdzes” piegāžu vadību,” skaidro Martins Otsa (Martin Otsa), East Capital investīciju vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru