Investors

Eiro vērtība krītas, ECB pazeminot IKP pieauguma prognozes

LETA--AFP, 14.12.2018

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Eiro vērtība ceturtdien samazinājās pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka (ECB) nedaudz pazemināja eirozonas ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam, «pieaugot neskaidrībām» šajā reģionā un ārpus tā. ASV un Eiropas biržu indeksi pārsvarā kritās.

ECB prezidents Mario Dragi sacīja, ka eirozonas riski ir potenciāli negatīvi, tomēr tas neatturēja ECB no kvantitatīvās mīkstināšanas (QE) programmas izbeigšanas.

«Lai gan Mario Dragi iegrožoja iepriekšējie paziņojumi par QE, viņa preses konference atklāja divas skaidras patiesības – viņš vēl arvien ir dziļi nobažījies par eirozonas izaugsmes trauslumu un patur tiesības piemērot tālāku monetāru stimulēšanu,» sacīja interneta tirdzniecības platformas «Infinox» tirgus analītiķis Dž.R.Džou.

«CMC Markets» analītiķis Deivids Medens sacīja, ka «pesimistisks Dragi» ietekmējis eiro vērtību.

ECB saskaņā ar QE programmu iepludināja eirozonas ekonomikā 2,6 triljonus eiro, lai veicinātu izaugsmi un inflāciju.

Eiropas biržu indeksi maz mainījās, tirgus dalībniekiem vēl cerot, ka ASV un Ķīna ir ceļā uz vienošanās panākšanu tirdzniecībā.

ASV biržu indeksiem bija dažādas tendences, turpinoties nestabilitātei, ko izraisījis ASV-Ķīnas tirdzniecības karš un ģeopolitiskas problēmas.

ASV autobūvnieka «General Motors» akcijas cena saruka par 1,6%, ASV prezidentam Donaldam Trampam atkal kritizējot šo uzņēmumu un tā vadību par plāniem likvidēt darbavietas un slēgt rūpnīcas ASV.

Britu mārciņas vērtība pieauga dienu pēc tam, kad Lielbritānijas premjere Terēza Meja izturēja savas partijas parlamentāriešu neuzticības balsojumu.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās pieauga.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru kāpa, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien pieauga par 1,43 dolāriem līdz 52,58 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 1,30 dolāriem līdz 61,45 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» ceturtdien pieauga par 0,3% līdz 24 597,38 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» kritās par mazāk nekā 0,1% līdz 2650,54 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par 0,4% līdz 7070,33 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien kritās par mazāk nekā 0,1% līdz 6877,50 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par mazāk nekā 0,1% līdz 10 924,70 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 0,3% līdz 4896,92 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien kritās no 1,1369 līdz 1,1361 dolāram par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,2629 līdz 1,2660 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 113,29 līdz 113,61 jenai par dolāru.