Ekonomika

Eiropas latviešu uzņēmēju virtuālajā saietā aktualizēs pārmaiņas

Db.lv, 18.05.2021

Normandijas menedžmenta un biznesa skolas profesors un Mākslīgā intelekta programmas direktors, kā arī transformējošās līderības konsultants Agnis Stibe.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

20. maijā jau trešo reizi norisināsies Eiropas uzņēmēju un uzņēmīgo cilvēku tīklošanās pasākums, kurā aicināts piedalīties jebkurš interesents.

Šoreiz plānota ļoti aktuāla tēma – pārmaiņas. Kā tās ietekmē katru no mums, kā izdzīvot uzņēmumiem un ne tikai izdzīvot, bet izmantot pārmaiņas savā labā?

Jau ierasts, ka ikkatra biedrības “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai" (#esiLV) virtuālā saieta pievienotā vērtība ir lektori, kas stāsta par uzņēmējiem nozīmīgām tēmām. Šoreiz ar pieredzi dalīsies un ar priekšlasījumu “Pārmaiņas ir uzņēmumu jaunais draugs” uzstāsies Normandijas menedžmenta un biznesa skolas profesors un Mākslīgā intelekta programmas direktors, kā arī transformējošās līderības konsultants Agnis Stibe, kas šobrīd dzīvo Parīzē.

A.Stibe ir četrkārtējs TEDx runātājs, Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta pārliecinošas pilsētvides pētniecības nozares dibinātājs, sadarbojas ar daudziem uzņēmumiem un organizācijām. "Pārmaiņas notiek visu laiku, visiem un vienmēr. Filozofi saka – nekas nav tik pastāvīgs kā pārmaiņas. Un, ja tas ir kaut kas, kas vienmēr ir, tad mums labāk ar to ir labi sadzīvot," tāda ir prof. A.Stibes pārliecība un vienkāršā valodā ar uzskatāmiem piemēriem viņš to rāda un māca arī citiem. Viņš regulāri dažādās valstīs sniedz priekšlasījumus un meistarklases par transformācijas un pārmaiņu tēmu un nozīmi.

"Ja pārmaiņas izprot, ja izprot savu reakciju visos līmeņos, domāšanu un rīkus, tad var darīt visu, lai pašiem dzīvē labi, un tad arī uzņēmumam ir labi, sabiedrībai labi, un tā tālāk. Mēdzu lekcijās rādīt Rubika kubu, tautā sauktu par kubiku rubiku. Kādreiz tas bija katrā mājā, un pārsvarā nesalikts. Un es arī nevarēju viņu salikt. Domāju, ka problēma ir manī. Un tikai pirms diviem gadiem, kad nopirku šo saviem bērniem, ieraudzīju, ka tur ir ne tikai tas kubiks rubiks, bet arī instrukcija, kā viņu salikt. Sapratu – ja ir paraugs, tad jautājums ir tikai, cik daudz mēs ieliekam savu gribēšanu, enerģiju, laiku, lai to iemācītos. Tagad es to varu salikt divās minūtēs. Mācīšanās process nebija viegls, prasīja koncentrēšanos, bet, kaut kādā brīdī ir tāds līmenis, ka esi ietrenējis zemapziņu un rokas pašas darbojas. Tas ir viens no piemēriem – kad cilvēks skatās uz pārmaiņām un tās nesaprot, tad liekas, ka tas ir grūti, neiespējami, briesmīgi. Bet es saku – nē, pārmaiņas ir grūtas un šausmīgas tik ilgi, kamēr tās nav saprastas, līdzīgi kā šis! Tikko tiek izskaidrots, kā tas notiek – kas notiek neironu līmenī, kas notiek ķermenī, psiholoģijā un socioloģijā, tad cilvēks sāk just – ā, es varu sevi kontrolēt, varu sevi pārvaldīt, es saprotu, kas notiek! Un tas ir pamats.”

A. Stibe daudz braukājis pa pasauli, un ir bijusi iespēja salīdzināt arī mentalitātes. Viņš atzīst, ka galvenais ir būt godīgiem un redzēt skaidri stiprās un vājās puses arī nācijas līmenī, un varbūt tas, kas šķitis tikai trūkums, tāds nemaz nav: "Jā, mūsu vēsture pat gēnu līmenī mūs ir nostādījusi kaut kādā aizsardzības, izdzīvošanas pozīcijā, kas atļauj tautai, ciltij turpināt savu gaitu neatkarīgi no ārējiem apstākļiem, un tas nozīmē pielāgošanos un izdzīvošanu. Un es domāju, ka tas ir arī viens no mūsu spēcīgākajiem mantojumiem. Mēs spējam izdzīvot, mūsu valoda ir izdzīvojusi, tradīcijas. Tas ir mūsu spēks. No otras puses – mums nav pierasts izcelties, nav pierasts iet atklātā diskusijā, izpausties. Pārmaiņu nozīmē tas var būt diezgan nopietns traucēklis, cilvēks klusē, nestāsta. Viņš klusē un uzņēmumā nesaka, ka redz, kā varētu darboties labāk. Varbūt mēģinājis, bet vadītājs ir ar līdzīgu domāšanu un nokušinājis, sak, dari savu darbu un liecies mierā. Es esmu bijis citādāks, esmu pats sevi centies mainīt dažādos veidos, un latviešu auditorijai to arī mēģinu parādīt – ka es kā latvietis, ar visu vēsturisko mantojumu, ar PSRS laiku bagāžu, esmu iespējis un daudzi citi arī iespējuši. Mums katram iekšā ir tā saucamais transformācijas gēns, ko vajag tikai aktivizēt."

Lektors sola arī iepazīstināt pasākuma dalībniekus ar tīri praktiskiem rīkiem, kas spēj palīdzēt ikdienā, vienalga, vai vadi milzīgu uzņēmumu vai esi vienīgais saimnieks mazā veikaliņā: "Citreiz ir tā – cilvēks saka: "Es gribu paplašināt savu uzņēmējdarbību!" Un viņš saka to itin bieži. Kad reāli paskaties, cik viņš tam velta dienā laiku – nulle minūtes! Ir pavisam vienkārši triki, kā likt sev mainīties, un izmainīsies arī tava uzņēmējdarbība, apstākļi, dzīve."

Tīklošanās pasākumā ar iedvesmojošu priekšlasījumu uzstāsies arī personības izaugsmes konsultante Ilze Spīgule-Buijtenvega (Buijtenweg) no Zviedrijas. Viņa stāstīs par personiskās izaugsmes ietekmi uz biznesa attīstību pārmaiņu laikā. Kā ierasts, dalībniekiem būs iespēja prezentēt savu biznesu un nodibināt kontaktus ar uzņēmējiem no dažādām Eiropas valstīm.

Tīklošanos rīko biedrība "Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai" (#esiLV), kas veidota kā ārvalstīs darbojošos Latvijas izcelsmes uzņēmēju un nozares profesionāļu un organizāciju kopiena pieredzes apmaiņai un biznesa partnerību veidošanai. Tikšanās notiks Zoom platformā 20. maijā plkst. 20.00 pēc Latvijas laika. Pasākums ir bezmaksas, un tajā aicināts piedalīties ikviens Latvijā vai citā Eiropas valstī dzīvojošs latviešu uzņēmējs vai uzņēmīgs cilvēks. Ierobežoto virtuālo vietu skaita dēļ organizatori lūdz pieteikt savu dalību līdz 19. maijam. Atskata video būs pieejams Eiropas latviešu apvienības un #esiLV “Youtube” kanālos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Tautiešu ārzemēs biznesa idejas – Latvijas eksportspējas stiprināšanai

Db.lv, 31.05.2021

Anta Gulbe profesionālajā darbībā ir bijusi saistīta ar mērniecību. Dzīvojot Vācijā, viņa Liepājas biznesa inkubatorā vēlas noslīpēt savu ideju par dronu izmantošanu un mērniecības datu apstrādi.

Foto no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmo reizi 74 diasporas pārstāvju biznesa idejas sākušas dalību Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) pirmsinkubācijas un inkubācijas programmā, lai tās noslīpētu par eksportspējīgām, inovatīvām precēm vai pakalpojumiem, kas spētu mērogoties ar pasaules ražojumiem.

Martā izsludinot jaunu dalībnieku uzņemšanu LIAA biznesa ideju kalvēs – inkubatoros – pirmo reizi tika uzrunāta Latvijas diaspora ārvalstīs, aicinot pieteikties tiešsaistes pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai. "Mūsu rīcībā ir pasaules līmeņa programma, kura ir veidota, iedvesmojoties no jaunuzņēmumu biznesa kultūras un darba metodoloģijas, un ir praksē pārbaudīta vairāku gadu garumā. Tāpēc bija vēlme ar to dalīties arī ārpus Latvijas robežām, dodot iespēju tautiešiem jebkurā pasaules vietā sākt biznesu Latvijā, tādējādi uzturot īpašo saiti ar dzimteni," saka Arta Krūze, Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) Diasporas koordinatore ekonomikas jautājumos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Eiropas latviešu uzņēmēji tiksies gada noslēguma tīklošanās pasākumā

Db.lv, 16.12.2021

Uzņēmēju un uzņēmīgo kluba Vācijā “Biznesa Bites” valdes priekšsēdētāja Karīna Cīglere (Ziegler).

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uz šī gada noslēdzošo Eiropas virtuālo tikšanos 16.decembrī aicināts pulcēties ikviens Latvijas izcelsmes uzņēmējs, kuru interesē gūt noderīgas, praktiskas zināšanas, uzklausīt īstus pieredzes stāstus un dibināt kontaktus ar iespējamiem sadarbības partneriem un jauniem klientiem.

Eiropas latviešu uzņēmēju virtuālā tīklošanās notiks jau piekto reizi, un arī šoreiz aicināti piedalīties gan diasporas, gan Latvijas uzņēmēji vai tie, kuri tikai vēl prāto par savu ideju iespējamu realizāciju un vēlas gūt zināšanas un iedrošinājumu.

Decembra pasākuma galvenā lekcija būs par tēmu “Autentiska līderība”.

Virtuāli klātesošajiem būs iespēja uzzināt, kā pilnveidot līderības prasmes; kā izvēlēties piemērotākos darbības virzienus un veidot izcilu komandu; kā ietekmīgi komunicēt, lai sadzird darbinieki un sadarbības partneri.

Meistarklasi par šiem jautājumiem vadīs Inga Ezera, starptautiski pieredzējusi biznesa, līderības un personības attīstības trenere ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi augsta līmeņa amatos. Ierasta un dalībnieku iecienīta sadaļa uzņēmēju tīklošanās pasākumos ir praktiskie pieredzes stāsti. Šoreiz ar to dalīsies Šveicē mītošā Liene Poriete. Viņa nesen sākusi realizēt savu radošās uzņēmējdarbības ideju, projektu “fine art plate”, apvienojot divas lielās aizraušanās – vizuālo un kulinārijas mākslu. Ceļš līdz savam sapnim bijis garš un interesants, un tajā gūtas atziņas un pieredze, kas var noderēt arī citiem diasporā dzīvojošajiem, kas vēl tikai prāto par savu ideju realizēšanu. Līdzīgi kā iepriekšējā reizē, dalībniekiem būs iespēja īsumā prezentēt sevi, savu piedāvāto produktu vai pakalpojumu un pastāstīt, kādu sadarbību šobrīd meklē.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Rīko tīklošanās pasākumu uzņēmējiem par atbalstu Ukrainai un aktuālo biznesā

Db.lv, 02.03.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šobrīd daudziem uzņēmējiem kardināli jāmaina sava biznesa darbība, jāpārskata partnerības, piegāžu ķēdes, noieta tirgus. Teju visi arī vēlas atbalstīt Ukrainu savu iespēju robežās.

Kā to labāk un mērķtiecīgāk darīt, ar kādiem biznesa riskiem un iespējām šobrīd rēķināties un kā pārorientēt uzņēmējdarbību – par to tiks stāstīts īpaši organizētā virtuālajā darbnīcā 3. martā, kurā aicināti visi interesenti – Latvijas un diasporas uzņēmēji, kā arī starptautiskos koncernos strādājošie Latvijas speciālisti.

“Uzņēmējiem un starptautiskajās korporācijās strādājošajiem profesionāļiem ir sviras efekts uz to, kas notiek gan ar Krievijas ekonomiku, gan arī uz to, cik atbalsta līdzekļu var plūst Ukrainas atbalstam. Ar mūsu palīdzību gribam to sviru iekustināt, parādot tos dažādos veidus, kā uzņēmēji Latvijā un diasporā, kā arī profesionāļi, kas strādā lielākajās korporācijās, var ar savu aktīvu iesaisti šo ekonomisko ietekmi uz šo kara situāciju pavairot,” informē diasporas uzņēmēju, profesionāļu un zinātnieku biedrības “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” (kustības #esiLV) valdes locekle Elīna Pinto.

Komentāri

Pievienot komentāru