Būvniecība un īpašums

Ektornet: Gada laikā augušas pārdošanas cenas privātmājām un komercīpašumiem

Žanete Hāka, 12.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šī gada pirmajā ceturksnī vidējā nekustamo īpašumu darījumu summa, salīdzinot ar atbilstošo periodu pirms gada, palielinājusies par nepilniem 4%, liecina Swedbank Grupa uzņēmuma Ektornet pārdošanas dati.

Pēc nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet pārdošanas datiem, šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pirmajiem trīs mēnešiem 2013.gadā, par 3% palielinājies privātmāju darījumu skaits, bet zemes gabaliem - par 4%.

Ektornet privātmāju vidējā pārdošanas summa bijusi 85 tūkstoši eiro, kas ir par 12% augstāka nekā 2013.gadā. Savukārt uzņēmuma komercīpašumu, industriālo platību un dzīvojamo namu vidējā pārdošanas summa sasniegusi 342 tūkstošus eiro – proti, par 22% lielāka nekā pirms gada. Tajā pašā laikā dzīvokļu jaunajos projektos un sērijveida namos vidējā pārdošanas summa saglabājusies aptuveni 2013.gada pēdējā ceturkšņa līmenī – 76 tūkstoši eiro un 48 tūkstoši eiro.

«Vidējās darījumu summas palielināšanās ir solis nekustamo īpašumu tirgus atveseļošanās virzienā. Tāpat kopējās aktivitātes pieaugums liecina, ka optimisms atgriežas – arvien vairāk cilvēku vēlas iegādāties māju vai zemi, lai paši celtu mājokli,» uzņēmuma ceturkšņa datus komentē Ektornet valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

Tāpat kā iepriekš Ektornet visvairāk darījumu noslēdzis Rīgā – centrā un mikrorajonos – un vairāk nekā 70% no tiem dzīvojamā segmentā. Populārākie mikrorajoni bijuši Mežciems, Ziepniekkalns un Zolitūde. No uzņēmumam piederošajiem īpašumiem jaunajos projektos pieprasītākie bijuši dzīvokļi Līduma ielā 8A, Mežciemā, un Bērzavotos, Ķekavas novada Baložos. Vairāk nekā puse Ektornet nekustamo īpašumu darījumu notikuši skaidrā naudā.

Nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet portfeļa vērtība no 185 miljoniem eiro 2012.gada beigās samazinājusies līdz 93 miljoniem eiro 2013.gada beigās. Uzņēmuma portfelī ir vairāki simti dažādu veidu mājokļu, komercobjektu, zemju un investīciju projektu visā Latvijā.

Pērn Ektornet noslēdzis vairākus darījumus - pārdots Panorama Plaza projekts, 518 dzīvokļu māja Salnas ielā 21, Pļavniekos, kā arī 280 dzīvokļu māju komplekss Krustkalni Jaunlazdu ielā, Ķekavā un septiņstāvu biroja ēka Gunāra Astras ielā 1A, Purvciemā.