Akceptē Ektornet būvniecības ieceri Pārdaugavā, Klīveru ielā 

Neraugoties uz publiskās apspriešanas laikā paustajiem iedzīvotāju iebildumiem, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejā akceptēta AS Swedbank grupas nekustamo īpašumu uzņēmuma SIA Ektornet Land Latvia būvniecības iecere, kas paredz uz uzņēmumam piederoša zemesgabala Pārdaugavā, Klīveru ielā 2, būvēt piecstāvu ēku ar darījumu un dzīvojamo funkciju.

LETA, 15.05.2014
1/4

Avots: Ektornet

Pašreizējie zemesgabala īpašnieki iecerējuši šajā vietā būvēt piecstāvu dzīvojamo un darījumu ēku, pagrabstāvā 5,5 metru augstumā izvietojot pazemes autostāvvietu. Rīgas pilsētas būvvaldes speciālisti norāda, ka būvniecības iecere atbilst normatīvajiem aktiem un teritorijas plānošanas dokumentiem.

Būvniecības ieceres publiskās apspriešanas laikā no 2. līdz 13.janvārim Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā saņemtas 32 aptaujas anketas, kurās pausts negatīvs viedoklis. Iedzīvotāji galvenokārt pauduši bažas, ka būvniecība var apdraudēt apkārtējo ēku noturību, it īpaši līdzās esošo ēku Staraja Rusas ielā 12, kas atrodas sliktā tehniskā stāvoklī, jo zem blakus ēkām ir plūstošās smiltis. «Ierosinu vērīgāk izpētīt grunts slāņus un gruntsūdeņus un precizēt, kāds bija iemesls iepriekšējās mājas nogrūšanai šajā gruntsgabalā pirms vairākiem gadiem, kad tā māja vienkārši vienā dienā nogruva. Ļoti nepatīkamas atmiņas - bail, ka šo būvdarbu rezultātā nenobrūk arī kāds Staraja Rusas 12 mājas stūris, jo māja ir veca, sienās ir daudz dziļu plaisu,» teikts vienā no anketām.

Būvniecības ieceres autori uzsver, ka projekta izstrādes gaitā veikta pazemes ūdeņu stāvokļu modelēšana un noteikts, ka piemērotākais konstruktīvais risinājums pamatu izbūvei būtu metāla rievsienas pielietojums pa ēkas perimetru. Projekta autors rekomendējis šo rievsienu veidot nevis triecienu veidā, bet spiešanas veidā, lai netiktu pārsniegtas pieļaujamās grunts vibrācijas. Paralēli būvniecības procesam arī tiks veikts blakus ēku konstruktīvā stāvokļa monitorings.

Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Viesturs Brūzis komitejas sēdē norādīja - ja tiks ievēroti visi būvnormatīvi, būvniecības procesam nevajadzētu izraisīt negatīvas sekas.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, iepriekš šajā vietā atradusies 1900.gadā celta četrstāvu ēka, kura 1999.gadā sabrukusi. Tā kā namā ilgāku laiku neviens nedzīvoja, negadījumā cietušo nebija, un Rīgas dome nekavējoties nojauca atlikušās drupas.

Patlaban gruntsgabalu izmanto kā nelegālu autostāvvietu bez gruntsgabala īpašnieka piekrišanas. Atbilstoši Rīgas teritorijas plānojumam 2006. līdz 2018.gadam zemes gabals atrodas jauktas apbūves ar dzīvojamo funkciju teritorijā, perimetrālās apbūves kvartālā, UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas Rīgas vēsturiskais centrs aizsardzības zonā.

SIA Arco Real Estate pērn septembrī sniegtajā atzinumā par jaunbūvējamās ēkas ar darījumu un dzīvojamo funkciju Klīveru ielā 2 iespējamo ietekmi uz apkārtējo īpašuma tirgus vērtību minēts, ka blakus esošo nekustamo īpašumu tirgus vērtība nepazemināsies. Būvvaldes speciālisti turklāt norāda, ka vienlaikus ar ēkas izbūvi ir plānots labiekārtot teritoriju, izveidot objektā kvalitatīvus apstādījumus, labiekārtojumu, apgaismojumu, organizēt atkritumu savākšanu, kas netieši var sekmēt arī apkārtējos īpašniekus un iedzīvotājus sakārtot savus īpašumus un ilgtermiņā uzlabot iedzīvotāju sadzīves apstākļus Klīveru ielas apkārtnē kopumā.

Kā liecina Firmas.lv informācija, SIA Ektornet Land Latvia pilnībā pieder Zviedrijas karalistē reģistrētam uzņēmumam Ektornet Latvia AB. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Andris Kovaļčuks, valdes locekļi - Kristaps Škapars un Katrina Muhls no Igaunijas. Ektornet ir nekustamo īpašumu uzņēmums, kuru 2009.gadā izveidoja Swedbank grupa. Tā pamatdarbība ir iegādāties, pārvaldīt un pārdot nekustamos īpašumus dzīvojamās apbūves, tirdzniecības, biroja un ražošanas telpu segmentos.

Jaunākais izdevums