Likumi

EM: Saeimai mēneša laikā jāpieņem galīgajā lasījumā grozījumi jaunajā Būvniecības likumā

Dienas Bizness, 24.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai Būvniecības kontroles birojs varētu sākt darbu šā gada 1.oktobrī, Saeimai mēneša laikā no šīs dienas galīgajā lasījumā jāapstiprina grozījumi jaunajā Būvniecības likumā. Kā zināms jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos šodien atlika līdz 2014.gada 1.oktobrim.

Būvniecības kontroles birojs varēs uzsākt darbu tikai pēc tam, kad uz likuma pamata tiks izdoti Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas regulēs tā darbību, kā arī rasts finansējums biroja darbības nodrošināšanai un darbā pieņemti attiecīgie speciālisti.

Ekonomikas ministrijas piedāvātie grozījumi paredzēja biroja izveidi un pārejas regulējumu, nosakot kad birojs uzsāk pildīt tam noteiktos uzdevumus. Taču Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 2. aprīļa sēdē grozīja šo ministrijas piedāvāto formulējumu, nosakot, ka grozījumi par biroja izveidi nestājas spēkā, kamēr nav izskatīts un pieņemts galīgajā lasījumā šobrīd atvērtais Būvniecības likums (pieņemts 2013. gada 9.jūlijā).

Tas nozīmē, ka līdz brīdim, kamēr šie grozījumi nebūs pieņemti un stājušies spēkā, ministrija nevar virzīt izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē MK noteikumus par biroja izveidi, kā arī pieprasīt attiecīgo finansējumu budžeta izveidei.

Ministru kabineta noteikumus Valsts sekretāru sanāksmē ir iespējams izsludināt tikai pēc tam, kad Saeimas deputāti būs lēmuši par grozījumu atbalstīšanu (kurus atbildīgā komisija skata kopš š.g. februāra) Būvniecības likumā, un tie stāsies spēkā. Jāpiebilst, ka minētie grozījumi vēl nav izskatīti Saeimā 2.lasījumā.

Komentāri

Pievienot komentāru