FOTO: 10 000 eiro no OCTA līdzekļiem iegulda atstarojošo apģērbu kolekcijā 

Valsts policijas (VP) un apģērbu zīmola ZIB* radītajai atstarojošo apģērbu un aksesuāru kolekcijai «Festivālu vasara» no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) tika piešķirti 10 000 eiro, biznesa portālam Db.lv pastāstīja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Monta Glumane, 20.06.2018
1/33

Foto:publicitātes

Katru gadu no OCTA līdzekļiem tiek finansēti vairāki projekti, kuru mērķis ir satiksmes drošības profilakse, norāda VP. Šis Valsts policijai ir jau trešais projekts, kurā, sadarbojoties ar latviešu apģērbu dizaineriem un ražotājiem, tiek izveidota atstarojošo apģērbu kolekcija, tādējādi vēršot sabiedrības uzmanību tam, cik svarīga ir atstarojošu elementu lietošana ceļu satiksmē.

«Saprotot, ko vēlamies, mēs vērsāmies pie latviešu apģērbu dizaineriem un ražotājiem, un šoreiz kā vispiemērotākais tika izvēlēts apģērbu zīmols ZIB*.Uzņēmums arī iepriekš ar saviem apģērbiem ir vērsuši sabiedrības uzmanību, ka būt redzamam var būt gan droši, gan skaisti. Šī jaunā apģērbu kolekcija nav vienīgā iespēja kā būt pamanāmam – šis ir tikai piemērs un ierosinājums. Ir vairāki citi veidi, tostarp arī ierastā dzeltenā veste vai citi apģērbi ar jau iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem – katrs pats izvēlas, kā rūpēties par savu redzamību ceļu satiksmē,» skaidro S.Grāvīte.

Atstarojošo apģērbu un aksesuāru kolekcija radīta cilvēku drošībai – šīs sadarbības mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par līdzatbildības nozīmību atstarotāju lietošanā un redzamībā uz Latvijas ceļiem, mudinot ikvienu vairāk izmantot atstarotājus, kas ir integrēti gan apģērbā, gan aksesuāros.

«Mūsu mērķis izstrādājot kolekciju bija radīt ērtus, ikdienas apģērbus jauniešiem, kas lieliski izskatās dienā un pilda atstarotāja funkciju vakarā. Kolekcija sastāv no mīkstiem, patīkamiem trikotāžas apģērbiem un praktiskiem aksesuāriem. ZIB* komanda rūpīgi strādāja pie tehniskā risinājuma, kā rezultātā atstarojošais materiāls ir nemanāmi iestrādāts košos zīmējumos. Ar atstarojošo apģērbu mugurā var atrasties ārā līdz pat tumšai naktij un kārtīgi izbaudīt vasaru, tajā pat laikā rūpējoties arī par savu drošību,» skaidro ZIB* vadītāja Inga Līsmane.

«Diemžēl vēl joprojām ceļu satiksmes negadījumos bieži cieš tieši mazaizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki. Lai gan vasaras mēnešos diennakts tumšais laiks ir īsāks, nekā rudens un ziemas mēnešos, rūpēties par savu drošību un redzamību ceļu satiksmē ir svarīgi visu gadu. Šī iniciatīva atgādina, ka dzeltenā veste nav vienīgā iespēja kā būt pamanāmam. Priecē, ka jau trešo gadu policijai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar uzņēmējiem, kuri ar savām radošajām idejām palīdz mums vērst sabiedrības uzmanību šai tik aktuālajai tēmai un pierāda, ka būt redzamam ceļu satiksmē var būt vienlaicīgi droši un skaisti,» norāda Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Jaunākais izdevums