Pārtika

FOTO: AS Dobeles dzirnavnieks spēj saražot līdz pat 150 tonnām makaronu dienā

Elīna Pankovska, 13.09.2018

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēdējos pāris gadus graudaugu nozare piedzīvojusi dažādus izaicinājumus, tomēr, neskatoties uz visu, AS Dobeles dzirnavnieks spējis palielināt pārstrādāto graudu apjomu un saražotās produkcijas apjomu, norāda uzņēmuma vadītājs Kristaps Amsils.

Viens no uzņēmuma ražotajiem produktiem ir dažādu veidu makaroni, kas tiek arī eksportēti. AS Dobeles dzirnavnieks spēj saražot ik dienu līdz 150 tonnam spageti un īsās formas makaronu. Makaronu ražošanas līnijas kapacitāte ir līdz pat trīs tonnām makaronu stundā Kopumā uzņēmums diennaktī spēj pārstrādāt vairāk nekā tūkstoti tonnas graudu.

Produktu ražošana ir izkārtota pamīšus pa stāviem, kur tiek apstrādātas gan pārslas, gan arī makaroni. Ražošana ir iekārtota tā, ka sākas augšējā stāvā un tad virzās līdz pat pirmajam stāvam. Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, tas darīts tāpēc, lai efektivizētu darbu.

Makaronus AS Dobeles dzirnavnieks sāka ražot 2012. gadā, kad tika atklāta īsformu makaronu ražotne, savukārt 2013. gadā - spageti ražotne. Joprojām makaronu realizācijā vērojams pieaugums. Ja 2016. gadā tās bija 25,8 tūkst. tonnu, tad pagājušajā gadā - jau 30 tūkst. tonnu. Līdz ar to uzņēmums kļuvis par lielāko makaronu ražotāju Ziemeļeiropā. Lielākā daļa no saražotā gan tiek eksportēta uz citām valstīm. Piemēram, no kopējā saražotā spageti apjoma aptuveni 95% tiek eksportēti.

Jāmin, ka spageti tiek kaltēti un padoti pa slīdošām lentēm, kur ar naža palīdzību tiek apgriezti. Pārējās darbības - makaronu sijāšana, sapildīšana un fasēšana tiek veikta automātiski ar robotu palīdzību. Lai gan liela daļa darbu jau šobrīd ir automatizēti, nākotnē uzņēmums plāno to vēl paplašināt, jo novērojamas problēmas ar darbaspēka piesasisti.

Pasta ar Dobeles dzirnavnieka zīmolu tiek ražota no durum jeb cieto kviešu miltiem, kas ir ar augstāku uzturvielu īpatsvaru. Savukārt, piemēram, makaroni ar zīmolu Presto tiek ražoti no mīksto kviešu miltiem. Kopumā tiek ražoti vairāk nekā desmit makaronu veidi. Jāpiebilst, ka uzņēmuma ražotnē tiek izgatavota produkcija arī privātajām preču zīmēm.

AS Dobeles dzirnavnieks ir lielākais pārtikas ražošanas uzņēmums Latvijā un tā apgrozījums pērn sasniedza 113,72 milj. eiro, kas ir par 27% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt peļņa bija 4.17 milj. eiro. Uzņēmuma lielākais akcionārs ir Igaunijas graudu ražotājs AS Tartu Mill. AS Dobeles dzirnavnieks galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.