Jaunākais izdevums

Latvijas lielākais pārtikas ražotājs AS “Dobeles dzirnavnieks”, parakstot līgumu par Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmuma AB “Baltic Mill” 100% kapitāla daļu iegādi, plāno palielināt graudu pārstrādes jaudu Baltijas valstīs un stiprināt savu eksportspēju.

Līgumā un normatīvajos aktos noteiktajos termiņos un kārtībā tiks iesniegti ziņojumi trīs Baltijas valstu Konkurences padomēs, kuru atzinumi nepieciešami pilnīgai darījuma pabeigšanai.

“Eksporta tirgu paplašināšana un apjomu palielināšana ir mūsu stratēģiskais mērķis jau teju 10 gadu garumā. Šajā periodā esam mērķtiecīgi investējuši un attīstījuši ražošanu Latvijā, lai nodrošinātu ar produkciju vietējos iedzīvotājus un spētu apmierināt ārējo tirgu pieprasījumu. Pagājušajā gadā AS “Dobeles dzirnavnieks” eksportēja 68% pārdotās produkcijas. Likumsakarīgi, ka meklējam iespējas celt ražošanas kapacitāti, lai varētu konkurēt globālajā tirgū un apmierināt klientu prasības arī tādos tirgos, kur produktu pasūtījumu apjomi un piegādes termiņi ir gana izaicinoši,” skaidro AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

“Augstu novērtējam “Baltic Mill” tirgus pieredzi, komandu un izveidoto produktu zīmolu portfeli, kas lepojas ar kvalitāti. Esam gandarīti par iespēju papildināt uzņēmumu grupu ar šādu spēcīgu atbalsta vienību Lietuvā. Redzam, ka nākotnē, realizējot stratēģisku investīciju plānu, Lietuvā iespējams attīstīt ražotnes, kas izaugsmes un ražošanas apjomu ziņā būtu līdzvērtīgas “Dobeles dzirnavnieka” sniegumam,” saka K. Amsils.

“Investīciju piesaiste no tik spēcīga un uzticama tirgus dalībnieka kā “Dobeles dzirnavnieks” ir laba ziņa visai “Baltic Mill” grupai un mūsu partneriem, piegādātājiem un Lietuvas zemniekiem. Saglabājot mums būtiskās lietuviešu vērtības un kvalitāti, kas panākta daudzu darbības gadu laikā, grupas uzņēmumi iegūs arī stabilu investīciju pamatu, lai sekmīgi augtu nākotnē. Mums ir ļoti svarīgi, lai investori novērtētu un atbalstītu “Baltic Mill” uzņēmumu stiprās puses, apzinātos lietuvisko vērtību nozīmi, plānotu tās saglabāt, kā arī vairotu vietējo ražošanas kapacitāti,” saka “Baltic Mill” grupas vadītājs Vīgants Reifons.

V. Reifons uzskata – lai mūsdienās sekmīgi konkurētu, ir jāspēj kļūt par spēcīgu tirgus spēlētāju ne tikai vietējos tirgos, bet visā reģionā. “Šī partnerība starp diviem pārtikas uzņēmumiem palīdzēs nodrošināt konkurētspējas priekšrocības Eiropā un ļaus piedāvāt patērētājiem augstākas kvalitātes produktus gan vietējos, gan eksporta tirgos. Tas nozīmē arī lielāku stabilitāti vietējiem zemniekiem un grupas darbiniekiem.”

Pēc darījuma īstenošanas AS “Dobeles dzirnavnieks” plāno investēt Lietuvas graudu pārstrādātāja ražotņu modernizēšanā un paplašināšanā, kas ļaus attīstīt ražošanu un sniegt nopietnu atbalstu uzņēmumu grupas kopējās eksportspējas celšanā.

Pēdējo 10 gadu laikā savas infrastruktūras un ražošanas attīstībā AS “Dobeles dzirnavnieks” ieguldījusi vairāk nekā 120 milj. eiro. Šogad uzņēmums pabeidza divus pēdējo gadu nozīmīgākos investīciju projektus – Baltijā pirmās bioloģisko graudu pilna realizācijas cikla infrastruktūras izveidi un inovatīvas pastas ražošanas tehnoloģiskās līnijas uzstādīšanu, investējot vairāk nekā 30 milj. eiro.

Līgumā un normatīvajos aktos noteiktajos termiņos un kārtībā Konkurences padomēs visās trīs Baltijas valstīs tiks iesniegti ziņojumi, un darījuma īstenošana notiks pēc to izskatīšanas un apstiprināšanas. Plānots, ka darījums noslēgsies līdz šī gada beigām.

"Dobeles dzirnavnieks" ir reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,897 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas graudu ražotājs "Tartu Mill".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvija sevi pilnībā spēj apgādāt ar pārtiku, un paliek vēl pāri, ko realizēt ārvalstu pircējiem, vienlaikus joprojām esošais svaiga piena un graudu eksports ir labs pamats, lai investētu šo produktu pārstrādes jaudās.

Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteiktie pasākumi ir ietekmējuši dažādu nozaru piegāžu ķēdes, un šādos apstākļos lielākie ieguvēji ir tie, kuriem viss nepieciešamais ir pieejams pašu mītnes zemēs. Šis faktors ir būtisks tieši attiecībā uz pārtiku, bez kuras cilvēki nevar iztikt nekādos apstākļos.

Maciņu spogulis

Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesore, Agroresursu un ekonomikas institūta vadošā pētniece Ingūna Gulbe uzsver, ka pārtikas galvenajās nozarēs Latvija ir pašpietiekama, jo eksportē vairāk, nekā importē. Protams, 100% pilnīgi visu pārtiku, ko patērējam, saražot Latvijā nav iespējams, jo klimatiskie apstākļi neļauj izaudzēt un realizēt pircēju iecienītos citrusaugļus, arī zemenes janvārī–aprīlī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 16,3 tūkstošiem uzņēmumu, kas tika reģistrēti 1991. gadā, šobrīd aizvien aktīvi ir 4,4 tūkstoši, liecina Lursoft apkopotie dati par uzņēmumiem, kuriem šogad aprit 30 gadi.

Vairākums no tiem ir individuālie uzņēmumi (41,86%), zemnieku saimniecības (24,32%) un sabiedrības ar ierobežotu atbildību (29,60%).

Šo 30 gadu laikā kopš reģistrēšanas uzņēmumi pārdzīvojuši vairākas krīzes, tostarp gan Krievijas finanšu krīzi 1998.gadā, gan globālo ekonomisko finanšu krīzi 2007. – 2010.gadā, uzņēmumus pamatīgi norūdot un pieprasot no to īpašniekiem un vadītājiem spēju reaģēt un pārorientēt darbu. Arī šobrīd jau gadu dzīvojam krīzes apstākļos, ko radījusi Covid-19 izraisītā pandēmija. Kamēr vieniem uzņēmumiem šo krīzi izdodas izmantot savā labā un pat sasniegt jaunus finanšu rādītāju rekordus, daudzas nozares pandēmija ir būtiski ietekmējusi. Atšķirībā no iepriekš piedzīvotām krīzēm, šoreiz uzņēmējiem pieejami dažādi atbalsta pasākumi no valsts. Tos, kā parāda Lursoft pētījums, izmantojuši arī vairāki pirms 30 gadiem dibinātie uzņēmumi.

Komentāri

Pievienot komentāru