FOTO: Getvikas lidostā mašīnas stāvvietā drīzumā varētu novietot roboti 

Ceļotāji, kas izlidos no Londonas Getvikas lidostas, drīzumā, iespējams, varēs nesatraukties par brīvas autostāvvietas atrašanu, jo viņu vietā to darīs robots, raksta CNN Money.

Db.lv, 05.02.2019
1/23

Foto: Stanley Robots

Šā gada otrajā pusē lidostā tiks testēts autonoms robots, kas brauks pa priekšu transportlīdzeklim, kas jānovieto un iebrauks brīvajā vietā. Izmēģinājumi trīs mēnešus notiks vienā no lidostas ilgtermiņa stāvvietām.

Getvikas lidosta ir otra lielākā Lielbritānijas lidosta un pērn tās pakalpojumus izmantoja 46,1 miljons ceļotāju.

Pieteikums pilsētas atbildīgajām institūcijām liecina, ka lidostas stāvvietā tiks izmantoti Francijas kompānijas Stanley Robotics ražotie roboti. Kā liecina informācija šīs kompānijas mājaslapā, iepriekš izgatavotājs robotus testējis arī Francijā, Šarla de Golla un Lionas lidostās.

Ne Getvikas lidostas, ne Stanley Robotics pārstāvji pagaidām nav snieguši komentārus.

Getvikas lidosta plāno robotu stāvvietām atvēlēt 170 no esošajām 2350 auto novietošanai paredzētajām vietām, lai radītu 270 robotu stāvvietas un tādējādi palielinātu kopējo stāvvietu skaitu par 100.

Lai nodotu automašīnu robotam, pasažierim būs jāiebrauc vienā no astoņām kabīnēm, skārienjutīgā ekrānā jāapstiprina stāvvietas rezervācija un robots parūpēsies par viņa automašīnu. Šim pakalpojumam gan būs piekļuve informācijai par automašīnas īpašnieka lidojumu, lai robots varētu atbraukt automašīnu, kad tās īpašnieks atgriezīsies.

Lidosta plāno eksperimentu sākt aprīlī un noslēgt augustā.

Galerijā augstāk – Stanley Robots ražotie roboti, kas tiks izmantoti Getvikas lidostā!

Jaunākais izdevums