Atpūta

FOTO: Klaipēdas tūrisma skolā radīta piparkūku pilsēta ar vēsturisko celtņu atveidiem

LETA/15MIN.LT/Monta Glumane, 16.12.2019

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Klaipēdas tūrisma skolas audzēkņi šogad izveidojuši piparkūku pilsētu, kurā var aplūkot pazīstamākās Klaipēdas vēsturiskās celtnes un pilsētas simbolus.

Pilsētiņas projektēšana un veidošana ilgusi vairākas nedēļas, un tajā piedalījušies teju 250 topošie konditori un viņu skolotāji. Viņu veikums piesaista gan ar izdomu un meistarību, gan Ziemassvētku noskaņai tik svarīgo kanēļa un ingvera smaržu.

No gandrīz simt kilogramiem pašu mīcītas piparkūku mīklas viņi izcepuši Klaipēdas vecpilsētai raksturīgos pildrežģa namus, tai skaitā astoņpadsmitajā gadsimtā celtās Rīsu dzirnavas, baznīcu, seno Biržas ēku, dzīvojamās mājas un pat vēsturisko burinieku "Meridianas", ar ko klaipēdieši īpaši lepojas.

Turpat līdzās apskatāms arī piparkūku mīklā atveidots Viļņas Ģedimina pils tornis un Traķu viduslaiku pils komplekss.

Kā norāda ieceres autori, ar savu darbu viņi vēlējušies pamudināt cilvēkus pirmssvētku laikā mazliet pierimt un vērīgāk paskatīties uz apkārt esošo skaistumu, kam ikdienas steigā bieži vien neiznāk pievērst uzmanību.

Aplūkot piparkūku pilsētu Klaipēdas tūrisma skolā var līdz 20.decembrim, pēc tam jauniešu darbus paredzēts dāvināt vairākām klaipēdiešu kopienām.

Komentāri

Pievienot komentāru