Tirdzniecība un pakalpojumi

FOTO: Pārtikas ražotāji prezentē inovācijas izstādē Riga Food 2019

Ilze Žaime, 05.09.2019

Foto: ILZE ŽAIME

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pulcējot nozares profesionāļus no visas pasaules, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala atklāta izstāde «Riga Food 2019», kas apskatāma līdz 8.septembrim.

«Riga Food» piedāvā iepazīt starptautiskus pārtikas un dzērienu ražotājus, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa nodrošinātājus un uzņēmumu pārstāvjus.

Kopumā izstādi šogad apmeklēs 700 uzņēmumu pārstāvji no 37 valstīm, kuru starpā 40% ir Latvijas ražotāji, 23% - Latvijas importētāji un pakalpojumu sniedzēji un 37% - ārvalstu uzņēmēji. No ārvalstīm lielākoties piedalīsies lielie uzņēmumi, kas meklē jaunus noieta tirgus. Pirmo reizi izstādē būs uzņēmumi no Baškortostānas, Lielbritānijas un Rumānijas.

Izstādē apskatāmi 16 kopstendi no Baltkrievijas, Čehijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Meksikas, Latvijas, Lietuvas, Kanādas, Uzbekistānas, Polijas, Ukrainas un Hersonas apgabala, Krievijas, Baškortostānas, Tulas apgabala un Altaja novada.

Latvijas nacionālo kopstendu pārtikas jomā pārstāv 22 uzņēmumi - «Almarini», «Alija Starkelsen», «Dimdiņi», gaļas nams «Ādaži», «Kronis», «Lat Eko Food«, «LKOM», «Jaunpils pienotava», «Mosenc», «Perfecto», «Skrīveru saldumi», «Top Food«, «Valežs», «Very Berry» un vairāki Latvijas Maiznieku biedrības pārstāvji.

Izstādes laikā Latvijas novadu hallē ar savu gastronomisko piedāvājumu piedalīsies Latvijas novadu mazie un vidējie uzņēmumi un mājražotāji.

Inovāciju jomu izstādē pārstāvēs 17 uzņēmumi un mājražotāji. Vienlaikus inovāciju dienas ietvarā izstādē varēs iepazīties ar pētījumiem par pārtikas nozares aktualitātēm, pārtikas produktu jaunumiem, inovatīviem videi draudzīgiem pārtikas iepakojumiem un jaunām laukaugu šķirnēm.

Šogad izstādē «Riga Food» notiks arī pavāru konkursa «Bocuse d Or» pusfināls, bārmeņu konkurss «Labākais alus kokteilis 2019», Latvijas labāko pavāru sacensības «Meistarpavārs» un konkursa «Inovāciju balva» demo diena.

Tāpat izstādes laikā notiks Eiropa Inovāciju un tehnoloģiju institūta zināšanu kopienas «EIT Food» jaunuzņēmumu konkursa fināls, kura laikā jaunie speciālisti prezentēs 10 inovatīvus produktus. Pirmās vietas ieguvējs saņems 10 000 eiro balvu, bet otrās vietas - 5000 eiro.

Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība «BT 1» sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Agroresursu un ekonomikas institūtu, Latvijas Tehnoloģisko centru, «EEN Latvija», «Pavāru klubu», «Diplomatic Economic Club Latvia» un citiem.