FOTO: Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss 

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca sadarbībā ar Biznesa efektivitātes asociāciju sākusi darbu pie dažādiem pasākumiem, lai racionālāk izmantotu finansējumu un uzlabotu pakalpojumu kvalitāti.

LETA, 10.04.2017
1/42

Foto: Ieva Čīka/LETA

Kā šodien preses konferencē par efektivitātes pasākumiem slimnīcā teica tās valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga, medicīnas nozare ir ļoti resursietilpīga, tāpēc nepieciešamas dažādas efektivitāti uzlabojošas aktivitātes.

Veselības ministre Anda Čakša norādīja, ka arī veselības aprūpes sistēmas reformā tiek norādīts, ka būtiski efektīvi organizēt darbu tā, lai katrs eiro dotu savu pienesumu. Veselības aprūpes piesaistītā finansējuma apmērs ir liels, tāpēc svarīgi arī šo finansējumu pareizi lietot, piebilda Čakša.

Viņa teica, ka galvenais mērķis efektivitātes uzlabošanā ir panākt, lai pacienti tiktu pareizi sistematizēti, lai netiktu velti tērēts laiks un cilvēkresursi. Slimnīcu darbs jāorganizē maksimāli efektīvi, saglabājot kvalitāti.

Slimnīcas valdes locekle Arta Biruma pastāstīja, ka darbs pie efektivitātes sākts 2015.gadā un jau tagad redzami rezultāti. Viens no Stradiņu slimnīcas veiktajiem uzlabojumiem ir elektroniskā darba laika uzskaites ieviešana normālā darba laika strādājošajiem, kā arī elektroniskā atvaļinājumu pieteikšana darbiniekiem, kas būtiski ietaupījusi darbinieku un vadītāju laiku.

Patlaban efektivitātes uzlabojumi redzami arī Neatliekamās medicīnas centrā, kur jau tagad samazināts aizpildāmu veidlapu skaits no 25 uz 22, turklāt darbu efektīvāku padara arī tā dēvētā "zaļā koridora" darbībā, kur slimnīca vēlas panākt, lai pacientam būtu nepieciešams tikai viens ģimenes ārsta nosūtījums par iekļūšanu tajā. Lai nodrošinātu šādu sistēmu, nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos, kas ļautu diagnostikas speciālistiem pašiem nosūtīt pacientu uz speciālista konsultāciju.

Biznesa efektivitātes asociācijas valdes loceklis Kārlis Urbāns norādīja - būtiski, ka Stradiņa slimnīca pie asociācijas vērsās pati, jo ar varu neko nevarot panākt.

Pēc viņa paustā, Latvijas slimnīcas efektivitātes uzlabošanas pasākumu ziņā trīs gadus atpaliek no Lietuvas, kur šādi pasākumi jau ieviesti, taču nekas neesot nokavēts un esot jāturpina darbs, kas nebūšot viegli un ātri, jo "domāšanas maiņa nav vienas dienas jautājums".

Patlaban Stradiņa slimnīca turpina darbu pie vairākiem projektiem, tostarp operāciju bloka darba plānošanas, pacientu plūsmas uzlabošanas Neatliekamās palīdzības centrā, pacientu medicīniskās dokumentācijas plūsmas uzlabošanas, lai samazinātu dublējošas darbības, kā arī iecerēts uzlabot zāļu apriti slimnīcā, lai samazinātu nevajadzīgus krājumus un uzlabotu cilvēku darbu, kā arī citi projekti.

Jau ziņots, ka Rīgas Pilsētas būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jauno korpusu, aģentūru LETA informēja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle, ēkā pabeigti celtniecības darbi 29 948 kvadrātmetru platībā, izbūvējot sešus virsstāvus un divus pazemes stāvus, ar savienojošiem tuneļiem uz blakus esošajām būvēm. Līguma ietvaros uzcelta arī atsevišķa ēka - energobloks, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas.

Sīle norādīja, ka tuvākajā laikā būvdarbu izpildītājs pilnsabiedrība "SBRE" nodos jauno korpusu slimnīcas valdījumā un pilnībā atbrīvos būvlaukumu.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties jaunajā korpusā!

Jaunākais izdevums