FOTO: Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss 

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca sadarbībā ar Biznesa efektivitātes asociāciju sākusi darbu pie dažādiem pasākumiem, lai racionālāk izmantotu finansējumu un uzlabotu pakalpojumu kvalitāti.

LETA, 2017. gada 10. aprīlis plkst. 15:45

Kā šodien preses konferencē par efektivitātes pasākumiem slimnīcā teica tās valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga, medicīnas nozare ir ļoti resursietilpīga, tāpēc nepieciešamas dažādas efektivitāti uzlabojošas aktivitātes.

Veselības ministre Anda Čakša norādīja, ka arī veselības aprūpes sistēmas reformā tiek norādīts, ka būtiski efektīvi organizēt darbu tā, lai katrs eiro dotu savu pienesumu. Veselības aprūpes piesaistītā finansējuma apmērs ir liels, tāpēc svarīgi arī šo finansējumu pareizi lietot, piebilda Čakša.

Viņa teica, ka galvenais mērķis efektivitātes uzlabošanā ir panākt, lai pacienti tiktu pareizi sistematizēti, lai netiktu velti tērēts laiks un cilvēkresursi. Slimnīcu darbs jāorganizē maksimāli efektīvi, saglabājot kvalitāti.

Slimnīcas valdes locekle Arta Biruma pastāstīja, ka darbs pie efektivitātes sākts 2015.gadā un jau tagad redzami rezultāti. Viens no Stradiņu slimnīcas veiktajiem uzlabojumiem ir elektroniskā darba laika uzskaites ieviešana normālā darba laika strādājošajiem, kā arī elektroniskā atvaļinājumu pieteikšana darbiniekiem, kas būtiski ietaupījusi darbinieku un vadītāju laiku.

Patlaban efektivitātes uzlabojumi redzami arī Neatliekamās medicīnas centrā, kur jau tagad samazināts aizpildāmu veidlapu skaits no 25 uz 22, turklāt darbu efektīvāku padara arī tā dēvētā "zaļā koridora" darbībā, kur slimnīca vēlas panākt, lai pacientam būtu nepieciešams tikai viens ģimenes ārsta nosūtījums par iekļūšanu tajā. Lai nodrošinātu šādu sistēmu, nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos, kas ļautu diagnostikas speciālistiem pašiem nosūtīt pacientu uz speciālista konsultāciju.
Biznesa efektivitātes asociācijas valdes loceklis Kārlis Urbāns norādīja - būtiski, ka Stradiņa slimnīca pie asociācijas vērsās pati, jo ar varu neko nevarot panākt.

Pēc viņa paustā, Latvijas slimnīcas efektivitātes uzlabošanas pasākumu ziņā trīs gadus atpaliek no Lietuvas, kur šādi pasākumi jau ieviesti, taču nekas neesot nokavēts un esot jāturpina darbs, kas nebūšot viegli un ātri, jo "domāšanas maiņa nav vienas dienas jautājums".

Patlaban Stradiņa slimnīca turpina darbu pie vairākiem projektiem, tostarp operāciju bloka darba plānošanas, pacientu plūsmas uzlabošanas Neatliekamās palīdzības centrā, pacientu medicīniskās dokumentācijas plūsmas uzlabošanas, lai samazinātu dublējošas darbības, kā arī iecerēts uzlabot zāļu apriti slimnīcā, lai samazinātu nevajadzīgus krājumus un uzlabotu cilvēku darbu, kā arī citi projekti.

Jau ziņots, ka Rīgas Pilsētas būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jauno korpusu, aģentūru LETA informēja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle, ēkā pabeigti celtniecības darbi 29 948 kvadrātmetru platībā, izbūvējot sešus virsstāvus un divus pazemes stāvus, ar savienojošiem tuneļiem uz blakus esošajām būvēm. Līguma ietvaros uzcelta arī atsevišķa ēka - energobloks, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas.

Sīle norādīja, ka tuvākajā laikā būvdarbu izpildītājs pilnsabiedrība "SBRE" nodos jauno korpusu slimnīcas valdījumā un pilnībā atbrīvos būvlaukumu. 

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties jaunajā korpusā! 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2017. gada 10. aprīlis plkst. 15:36

Tiks izsludināts vērienīgākais projektēšanas un būvdarbu konkurss Rail Baltica projektam...

2017. gada 10. aprīlis plkst. 12:52

Godīgā tirdzniecība jeb fairtrade ļauj ražotājam saņemt godīgu samaksu par savu darbu,...

2017. gada 10. aprīlis plkst. 12:18

Vairāki Latvijas kosmētikas nozares pārstāvji – MADARA Cosmetics, Bio2You, Stenders, Kinetics...

2017. gada 10. aprīlis plkst. 11:40

Biedrības Zemnieku saeima valdes locekle un KS Mūsmāju dārzeņi priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa...

2017. gada 10. aprīlis plkst. 10:45

Saldumu un sāļo uzkodu ražotājs Orkla Confectionery & Snacks Latvija 2017. gadā...

2017. gada 10. aprīlis plkst. 9:45

Rīgas Centrāltirgus (RCT) valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs intervijā Dienas Biznesam...

2017. gada 10. aprīlis plkst. 8:46

Finansējumam Murjāņu sporta ģimnāzijas būvju rekonstrukcijai no 7,9 milj. eiro sarūkot līdz...

2017. gada 07. aprīlis plkst. 17:59

Rīgas pilsētas būvvalde Čiekurkalna 7.šķērslīnijā 3 fiksējusi tehniski neapmierinošas...

2017. gada 07. aprīlis plkst. 17:13

Piektdien, 7.aprīlī, ekspluatācijā nodots Siguldas Sporta centrs, kura izveidē ieguldīti vairāk...

2017. gada 07. aprīlis plkst. 16:50

Dāņu investors Larss Tūsens ir informējis Latvijas lidsabiedrību airBaltic, ka ir pabeigtas...