Lauksaimniecība

FOTO: Tomātu sezonu sāk rudenī

Armanda Vilcāne, 08.11.2018

Edgars Romanovskis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Aizvadītajā audzēšanas sezonā būtiski palielinājušies ziemas siltumnīcu kompleksa Mežvidi operatora SIA Latgales dārzeņu loģistika tomātu realizācijas ieņēmumi

SIA Latgales dārzeņu loģistika tomātu realizācijas ieņēmumi 2017./2018. gada audzēšanas sezonā, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, pieauguši par 207,6 tūktošiem eiro, liecina uzņēmuma sniegtā informācija. SIA Latgales dārzeņu loģistika valdes loceklis Edgars Romanovskis izaugsmi skaidro ar ieguldījumiem audzēšanas procesa efektivitātē.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Aizvadītajā tomātu audzēšanas sezonā SIA Latgales dārzeņu loģistika tomātu realizācijas ieņēmumi sasniedza 832,97 tūkstošus eiro, kas ir par vairāk nekā 200 tūkstošiem vairāk nekā vēl gadu iepriekš, kad realizācijas ieņēmumi veidoja 625,4 tūkstošus eiro. Audzis arī uzņēmuma kopējais apgrozījums. Mežvidos tomātu audzēšanas sezona parasti ilgst no oktobra vidus līdz jūlija beigām, un šobrīd veikalu plauktos jau nonākuši pirmie šajā sezonā Latgalē audzētie tomāti.

Siltumnīcu kompleksa Mežvidi galvenais agronoms Juris Gruduls atklāj, ka šāds audzēšanas laiks izvēlēts, balstoties uz tirgus pieprasījumu. «Augustā Latvijā vienmēr ir tomātu pārprodukcija, tāpēc mēs sezonu sākam rudenī - tā, lai oktobra beigās varam novākt pirmo ražu. Pagājušajā sezonā kopumā novācām vairāk nekā 255 tūkstošus kilogramu tomātu,» skaidro J. Gruduls. Pēc viņa teiktā, Mežvidos patlaban tiek audzētas sešas dažādas tomātu šķirnes, un nākotnē uzņēmums neizslēdz iespēju papildināt produkcijas klāstu ar jauniem tomātu veidiem. «Mēs nepārtraukti meklējam to, kas varētu patikt pircējiem. Pieprasītākais, protams, ir sarkanais tomāts, jo tā ir klasika,» atzīst siltumnīcu kompleksa galvenais agronoms, piebilstot, ka cilvēki ir iecienījuši arī ķekaru tomātus. Mežvidos audzētie tomāti pārsvarā nonāk lielajos tirdzniecības tīklos, taču uzņēmums labprāt sadarbojas arī ar vietējiem tirgotājiem. «Katru dienu saņemam pasūtījumus no saviem klientiem - Maxima, Rimi, Sky un citiem tirgotājiem. Ņemot vērā pieprasījumu, ik dienu tomātus novācam un sūtām prom, pārsvarā uz Rīgu,» teic J.Gruduls.

Lai gan 2017. gadā SIA Latgales dārzeņu loģistika zaudējumi pārsniedza 400 tūkstošus eiro, uzņēmums turpina attīstīties un arī šosezon plāno palielināt tomātu, kuru audzēšanā tiek izmantoti tikai bioloģiskie augu aizsardzības līdzekļi, produkcijas apjomus. «Mēs cenšamies panākt to, ka tomāti tiek audzēti maksimāli dabīgā vidē un ir gan veselīgi, gan garšīgi. Mežvidu tomātu audzēšanai un aizsardzībai tiek lietoti tikai bioloģiskie augu aizsardzības līdzekļi, apgaismojums rudenī un ziemā pietuvināts saules gaismai, savukārt tomātu ziedus apputeksnē siltumnīcā dzīvojošās kamenes,» stāsta E. Romanovskis. Finansiālos zaudējumus viņš saista ar nepieciešamību veikt papildu investīcijas uzņēmuma attīstībā, tajā skaitā augu gaismošanas sistēmās un ražošanas procesa efektivizēšanā.

Visu rakstu Pieaug realizācijas ieņēmumi lasiet 8. novembra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

LASI ARĪ:

FOTO: Uz jumta Briselē audzē dārzeņus un zivis

Dārzeņu audzētājs Rītausma startēs sulu tirgū

FOTO, VIDEO: No modes skatēm uz Rītausmas siltumnīcām

FOTO, VIDEO: SIA Mārupes Siltumnīcas izmēģina tumšo tomātu audzēšanu