FOTO: Top Daugavas stadiona jaunās tribīnes 

Pagājušā gada aprīlī tika uzsākta Daugavas stadiona jauno tribīņu būvniecība un esošo tribīņu atjaunošana. Tas ir pirmais no stadiona iecerētās vērienīgās rekonstrukcijas posmiem, kuram jānoslēdzas jau pēc četriem mēnešiem. «Pašlaik neredzu pat mazākās indikācijas attiecībā uz sarežģījumiem, kas neļautu projektu nodot 15. maijā,» biznesa informācijas portālam db.lv sacīja Nacionālās sporta bāzes «Daugavas stadions» valdes priekšsēdētājs Elmārs Martinsons.

Rūta Lapiņa, 2018. gada 05. janvāris plkst. 8:30

Pašlaik vienas jaunās tribīnes betona konstrukcijas izbūves darbi iet straujiem soļiem uz priekšu, un jau drīzumā tur varēs sākt uzstādīt krēslus, tikmēr otra tribīne sagādā sava veida izaicinājumus būvniekiem. E. Martinsons atklāj, ka līdz ar betona rūpnīcas slēgšanu Jelgavā, būvniekam nācies meklēt jaunu attiecīgā izejmateriāla piegādātāju. «Tas ir sava veida izaicinājums, bet pārējie darbi rit pēc grafika,» viņš piebilst.

Veiksmīgi jau pabeigta tablo metāla konstrukciju un kājas balstu montāža, atjaunoti lielie apgaismes masti un uzstādīti gaismekļi – prožektori, kā arī pievilkti elektropieslēguma kabeļi, vājstrāvas un tās vadības sistēmas. «Apgaismojums būs kā diena pret nakti, ja salīdzinām ar iepriekšējo,».

E. Martinsons arī atzīmēja, ka pašreizējie laikapstākļi pozitīvi ietekmē darbu gaitu, jo ziemas apstākļiem salīdzinoši siltā āra gaisa temperatūra ļauj turpināt arī āra darbus. Aktīvi tiek veikti arī teritorijas labiekārtošanas darbi, tostarp asfaltbetona seguma atjaunošana un bruģa ieklāšana.

Jau maija beigās Daugavas stadions ir norādīts kā starptautisko vieglatlētikas sacensību «Rīgas Kausi» norises vieta, kas jau apstiprināts starptautiskajā vieglatlētikas sacensību kalendārā. «Mēs ļoti priecājamies, ka pirmais pasākums, kas notiks atjaunotajā Daugavas stadionā, ir tieši sporta pasākums,» atzīmē E. Martinsons. Tajā šovasar iecerēti pasākumi saistībā arī ar Latvijas simtgades svinībām un, protams, Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem, kuri norisināsies jau 2018. gada vasarā.

Projektam iecerēti vēl divi posmi, kurus realizējot vieglatlētiem būs pieejama vieglatlētikas manēža ar 500 skatītāju vietām, kā arī vieglatlētikas treniņu laukums, multifunkcionālā halle un ledus halle. Tos iecerēts realizēt līdz 2022. gadam, bet, tā kā Latvijas Hokeja federācija jauno ledus halli iecerējusi kā treniņu halli 2021. gada Pasaules čempionātam, tai jābūt pabeigtai jau 2020. gadā, lai savu atzinumu varētu sniegt arī starptautiskās organizācijas. Daugavas stadiona rekonstrukcijas projekta nākamās kārtas tiks realizētas jau kopā ar metu konkursa uzvarētāju. Sākotnēji izsludinātajā metu konkursā netika izvēlēts Daugavas stadiona teritorijas atjaunošanas projekta uzvarētājs, bet diviem pretendentiem konkursā piešķirtas otrās vietas - personu apvienībai, kuras dalībnieki ir SIA «Uģis Šēnbergs, arhitekts», SIA «Tiksli forma», SIA «Geologistic» un personu apvienībai «Nams un Mark arhitekti».

E. Martinsons stāsta, ka ar abiem pretendentiem joprojām risinās sarunu procedūra. Iepriekš bija plānots jau līdz 2017. gada beigām noslēgt līgumu, tomēr iepirkumu komisija turpina darbu, lai izvēlētos piemērotāko kandidātu. Tā kā hokeja halles būvniecība jānoslēdz ievērojami ātrāk nekā iepriekš plānots, arī projekta attīstītāji sarunu procedūru ir ieinteresēti noslēgt pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk.

Projekta pirmās kārtas būvprojekta izstrādi, būvniecības darbus un projekta autoruzraudzību veic pilnsabiedrība LNK Industries Partnership par kopējo līguma summu 10,697 miljoni eiro.

Projektu ievieš Daugavas stadions sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem ERAF līdzekļiem 40,002 miljonu eiro apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums 7,06 miljonu eiro apmērā, valsts budžeta finansējums 893,1 tūkstoša eiro apmērā, paša Daugavas stadiona finansējums 1,768 miljonu eiro apmērā un privātās investīcijas 1,24 miljonu eiro apmērā, kopumā veidojot investīcijas 50,965 miljonu eiro apmērā (bez PVN).

Projekta konsultanti SIA «Ernst & Young Baltic» ir aprēķinājuši, ka stadiona projekts līdz 2037. gadam nodrošinās aptuveni 63 miljonu eiro atdevi Latvijas ekonomikai. Atzīmēts, ka nozīmīga būs arī projekta būvniecības izmaksu radītā pozitīvā ietekme uz ekonomiku.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

Egļu un priežu skujas var kļūt par vienu no Latvijas bioekonomikas stūrakmeņiem,...

Ēdināšanas biznesa veiksme tikai desmit procentu apmērā atkarīga no garšīgas kotletes, uzskata...

Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo...

No šīs sadaļas
2018. gada 05. janvāris plkst. 16:21

Par 1,4 miljoniem eiro SIA Velve pārbūvēs Anatomikuma vēsturisko staļļa ēku par...

2018. gada 02. janvāris plkst. 10:29

2018.gada janvārī ekspluatācijā plānots nodot Bauskas peldbaseinu, kura būvniecība izmaksāja...

2017. gada 27. decembris plkst. 9:42

Lai uzlabotu mācību vidi abās Ķekavas novada vidusskolās un atrisinātu problēmu ar...

2017. gada 22. decembris plkst. 8:23

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) gada nogalē veica kārtējo pārbaudi topošā lielveikala...

2017. gada 21. decembris plkst. 16:52

Vidzemes slimnīcā pabeigti Bērnu slimību nodaļas pārbūves darbi, kuri sabiedrības vērtēšanai...

2017. gada 20. decembris plkst. 16:55

Multifunkcionālās servisa ēkas būvniecība Alūksnes Pilssalā ir pabeigta. Ēka kalpos pašvaldības...

2017. gada 20. decembris plkst. 14:19

Norit daļēji sagruvušās piecstāvu ēkas Rīgā, Jeruzalemes ielā 3, demontāža....

2017. gada 19. decembris plkst. 15:16

Slēgtās BMX ziemas treniņbāzes izveidi Ventspilī plānots pabeigt līdz Latvijas simtgadei, aģentūra...

2017. gada 19. decembris plkst. 14:33

Pelni, kas koģenerācijas stacijās rodas kā blakusprodukts pēc enerģētiskās šķeldas dedzināšanas,...

2017. gada 18. decembris plkst. 14:04

Pāvilostas ostas pārvalde pērn ieguva iespēju izmantot trīs miljonus no Eiropas Jūras...