Fotoaparātus vairs nevajadzēs

2018. gada 13. aprīlis plkst. 13:54
Autors: Jānis Vēvers
Sadaļa: Viedierīces
Dalies ar šo rakstu

Ja mobilo telefonu ražotāju plāns ir dot izšķirošo triecienu amatieru fotoaparātiem, lai pilnībā iznīcinātu šo segmentu un pircējus «pārsēdinātu» uz viedtelefoniem, Huawei lieliem soļiem tuvojas šim mērķim.

Paraugoties uz P20 Pro, uzreiz redzams, ka Huawei ir pamatīgi piestrādājuši, lai tālrunis būtu pievilcīgs, un, iespējams, pat centušies tajā apvienot vairāk, nekā vajadzētu, proti, plānā korpusā ievietot jaudīgu kameru, plašu ekrānu un vēl piedevām arī ietilpīgu akumulatoru.

P20 Pro piesaista uzmanību ar ļoti neparastu un vizuāli krāšņu toņmaiņas korpusu. Tonētais spogulis, protams, ir baiss pirkstu nospiedumu magnēts, taču saulē vizuļo tik skaisti, ka varētu vienu otru estētu «paķert» tikai ar ārieni.

Otra uzkrītošā lieta neapšaubāmi ir trīs kameras lēcas. Tā kā 180 gramus smagajam tālrunim ir tikai 7,8 milimetrus biezs korpuss, visai kamerai tajā vieta neatradās, tādēļ to nācās pāris milimetrus izbīdīt uz āru. Jo īpaši centrālo 40 megapikseļu un tālummaiņas kameru, kas kā divas acis bolās uz pasauli. Tas tomēr nav ļoti pārdomāts risinājums. Pirmkārt, izvirzījums bieži aizķeras aiz kabatas malas, otrkārt, noguldot tālruni uz muguras, tas uz virsmas atbalstās ar lēcu. Tādējādi pieaug risks, ka stikliņš ātri saskrāpēsies. Pieredze diemžēl rāda, ka vēl neviens no šobrīd tālruņos izmantotajiem aizsargstikliem nav spējīgs pilnībā pasargāt no švīkām.

Jāpiebilst, ka tālrunim piemīt ūdens noturība atbilstoši IP67 standartam, kas ļauj to uz pusstundu iemērkt saldūdenī. Proti, to var droši nomazgāt un lietot lietū. Pie trūkumiem var pieskaitīt 3,5 milimetru austiņu pieslēgvietas likvidēšanu. Lai arī komplektā ir iekļauta pāreja, no tās ir maza jēga, ja mūzikas klausīšanās laikā jāpalādē tālrunis.

Huawei šogad necentās sagatavot flagmanim jaunu procesoru, bet gan paņēma pārbaudīto un gana jaudīgo Mate 10 Pro «dzinēju». Tas ir pašu Huawei ražotais Hisilicon Kirin 970 ar četriem 2,4 GHz kodoliem un četriem 1,8 GHz kodoliem. Tos papildina 12 kodolu Mali G72 grafiskā karte. Pieminēšanas vērta ir arī 128GB iebūvētā atmiņa, ko gan nevar papildināt, un 6GB operatīvā. Veiktspējas testos procesors uzrāda viduvējus rezultātus un netur līdzi Galaxy S9 Plus, taču ikdienas lietošanai jaudas ir atliku likām.

Visu tehnoloģiju apskatu Fotoaparātus vairs nevajadzēs lasiet 13. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi