Tehnoloģijas

Huawei: 5G tīkls ir efektīvāks un drošāks nekā 4G

LETA, 06.11.2019

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nākamos desmit gadus Ķīnas elektroierīču ražotājs «Huawei» koncentrēsies uz mākslīgā intelekta un tā tehnoloģiju attīstību, trešdien preses konferencē sacīja «Huawei» Baltijas uzņēmumu tirgus attīstītājs Dans Masiļūns.

Viņš atzīmēja, ka «Huawei» nākotnes mērķis ir veidot savienotu un digitāli inteliģentu sabiedrību, tāpēc «Huawei» nākamos desmit gadus koncentrēs uz čipu, procesoru, matemātisko algoritmu izstrādi, kas stiprinās mākslīgā intelekta attīstību.

Pēc Masiļūna teiktā, mākslīgais intelekts ir nākotnes tirgus, kurā «Huawei» vēlas ieguldīt un pilnveidoties, tāpēc investīcijas procesoros, čipos un atvērtā ekosistēmā ir būtiska, lai tiektos pēc šī mērķa.

Viņš piebilda, ka mērķu sasniegšanai nākamajos piecos gados «Huawei» plāno investēt 1,5 miljardus ASV dolāru attīstības programmā ("Huawei Developer Program").

«Huawei Technologies» komunikācijas vadītājs Baltijā Mindaugs Pluķis norādīja, ka šī gada deviņos mēnešos «Huawei» ievērojami investējis informācijas un komunikācijas tehnoloģijās, kas veicinājis būtisku finanšu rezultātu izaugsmi. Vienlaikus «Huawei» līdz šim ir noslēdzis 60 sadarbības par 5G tehnoloģiju nodrošināšanu - patlaban «Huawei» nodrošinājis 400 000 «Massive Mimo» tehnoloģijas 5G tīklam.

Savukārt, runājot par kiberdrošību līdz ar 5G ienākšanu, «Huawei» viceprezidents kiberdrošības jautājumos Mika Lauhde teica, ka, ienākot 5G tīklam, kiberdrošības jautājumi ir aktualizējušies vairāk nekā laikā, kad ienāca 4G tīkls. Viņš sacīja, ka nav šaubu, ka 5G tīkls ir efektīvāks un drošāks nekā 4G, tāpēc ir svarīgi izglītot valstis par rīcību, kas līdz šim ir bijusi svarīga kiberdrošības jautājumos, un to, kas ir nākamie izaicinājumi kibedrošības telpas stiprināšanai.

Jau ziņots, ka «Huawei Technologies Latvia» pagājušajā gadā strādāja ar 27,058 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 19% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās vairākkārtīgi un bija 1,05 miljoni eiro.

Kompānija «Huawei Technologies Latvia» reģistrēta 2005.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 85 372 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums «Huawei Technologies Cooperatief».