GSM Apsardze: Autonams jau labu laiku cieš finansiālas grūtības 

Nonākot finansiālās grūtībās, SIA Autonams apmelo savus konkurentus publiski mēģinot graut to reputāciju, tā šorīt izplatītā paziņojumā norāda SIA GSM Apsardze.

Lelde Petrāne, 30.7.2014

autonams.lv

Kā vēstīts, 28. jūlijā SIA Autonams informēja, ka SIA GSM Apsardze nodarbojas ar ļaunprātīgu uzņēmuma sagrābšanu jeb reiderismu. Taču, kā norāda SIA GSM Apsardze pārstāvji, izplatītā informācija esot ne tikai apmelojoša, bet arī neatbilstot īstenībai, jo SIA Autonams jau labu laiku ciešot finansiālas grūtības, laikus nevarot norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem, uzņēmums esot ieķīlājis savu mantu vairāk nekā 637 000 eiro apmērā, vairāk nekā 48 000 eiro esot parāds Valsts ieņēmumu dienestam, kā arī Autonams esot parādā GSM Apsardzei vairāk nekā 85 000 eiro, lai gan naudu par sniegtajiem pakalpojumiem SIA Autonams no klientiem esot saņēmis. «Sasāpējusī finansiālā situācija arī kalpo par iemeslu, lai negodīgas konkurences ceļā mēģinātu publiski nomelnot konkurentu reputāciju, cenšoties nezaudēt tirgus pozīcijas. GSM Apsardze šobrīd plāno vērsties tiesā ar prasību piedzīt visus līdzekļus no SIA Autonama,» teikts paziņojumā.

«31. maijā SIA Autonams saviem klientiem izplatīja informāciju, ka turpmāk tiks piedāvāta jauna programmatūras iespēja. SIA Autonams savus klientus vienkārši nolika fakta priekšā. Savukārt, mēs kā sadarbības partneri un pakalpojuma sniedzēji pat netikām brīdināti, ka tiks mainīta programmatūra, lai gan tā ir tikai normāla biznesa prakse, ka servisa sniedzējs kā minimums pirms šādām darbībām tiek informēts. Taču SIA Autonams ne tikai neinformēja mūs par šādām izmaiņām, noklusēja informāciju no klientiem par pakalpojuma izvēles iespējām, bet jau 31. maijā izdzēsa visus klientu datus no GSM apsardze servera, iepriekš par to nebrīdinot uzņēmumu, tikai pēc vairākām dienām atsūtot paziņojumu, ka sadarbība tiek lauzta. Lai gan uz to mirkli SIA Autonams jau bija parādā desmitiem tūkstošu eiro, kurus mēs līdz šim neesam saņēmuši, lai gan no klientiem Autonams naudu ir iekasējis,» skaidro GSM Apsardze pārstāvis Juri Klein.

«Klienti mums ir teikuši, ka viņi nevēlas izmantot jaunu programmatūru, jo tai nav tik laba funkcionalitāte, kāda ir vecai programmatūrai, tā nav klientiem draudzīga un tai nav Jāņa Sētas karte un precīzas ielu adreses. Klienti nesaprot, kāpēc viņiem ir jāmaksā vairāk naudas par zemākas kvalitātes servisu un kāpēc viņiem mākslīgi tiek uzpiests, kādus pakalpojumus un pie kā iepirkt,» viņš turpina.

Vienlaikus uzņēmums arī norāda, ka neesot pieņemami arī izskanējušie apvainojumi par SIA Autonams datu bāzes negodprātīgu izmatošanu. SIA GSM apsardze esot iepirkusi klientu datu bāzi no CSDD. To varot darīt jebkurš uzņēmums.

SIA Autonams Latvijas tirgū nodrošina automašīnu papildaprīkojumu, kā arī ieviesis autoparku uzraudzības sistēmu SKYBRAKE. Pašlaik kompānija saskārusies «ar pārsteidzoši negodīgām un nelikumīgām darbībām no bijušā sadarbības partnera SIA GSM Apsardze puses, kas, iespējams, mēģina ienākt Latvijas tirgū ar negodīgas konkurences paņēmieniem. Proti, mēģinot «pārņemt» SIA Autonams klientu datubāzi un klientu vēsturiskos datus, lai turpmāk īstenotu SIA Autonams nodrošinātos pakalpojumus, pat nelikumīgi izmantojot SIA Autonams piederošo zīmolu SKYBRAKE», bija teikts Autonama paziņojumā medijiem.

Tajā arī bija ietverts izklāsts par GSM Apsardze darbībām:

- GSM Apsardze (kuras īpašnieks ir Igaunijas pilsonis) pērn nopirka daļu Latvijas kompānijas Jāņa Sēta (kas nodrošināja digitālo karšu pakalpojumus), ar kuru SIA Autonams bija noslēdzis līgumu par datu bāzes uzturēšanu un programmas apkalpošanu SIA Autonams izstrādātajam SKYBRAKE AUS pakalpojumam - autoparku uzraudzības sistēmai.

- Attiecīgi GSM Apsardze automātiski piekļuva SIA Autonams klientu vēsturiskajiem datiem bez informēšanas un saskaņošanas darbībām.

- SIA Autonams nolēma pārtraukt sadarbību ar GSM Apsardze, jo netika panākta vienošanās par līguma nosacījumiem, kā arī netika nodrošināta pakalpojumu kvalitāte.

- GSM Apsardze paturēja Autonama klientu datus un turpina aktīvi piedāvāt tirgū savus pakalpojumus ar Autonams piederošo zīmolu SKYBRAKE.

Kompānijas pārstāvji esot vērsušies tiesā pret SIA GSM Apsardze par negodīgu konkurenci un zīmola nelikumīgu izmantošanu, kā arī par nekvalitatīvu pakalpojumu nodrošināšanu, kā rezultātā ierosināti divi civilprocesi Rīgas apgabaltiesā un Rīgas Pilsētas Centra Rajona tiesā.

Tevi varētu interesēt

«Latvijas reiderisma praksē sākusies jauna ēra - digitālais reiderisms, ar ko saskāries...

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut SIA Firma Madara 89 iegādāties septiņus...

Konkurences padome (KP) kā šā gada būtiskākās izskatītās lietas nosauc 26 energobūvnieku...

Pērn autogāzes aprīkojuma uzstādītājs SIA Autonams savu apgrozījumu palielinājis par 28,99%,...

«Vairāku asociāciju rosinātā diskusija un pretdarbība autogāzes akcīzes nodokļa palielināšanai...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Valsts policija pēc notikuša kautiņa Vecrīgā astoņiem taksistiem noformējusi administratīvā...

«Latvijas reiderisma praksē sākusies jauna ēra - digitālais reiderisms, ar ko saskāries...

Latvijā šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir vērojams ārzemju viesu straujš...

Ar 21.jūliju Īrijā ir stājušies spēkā jauni pasta pakalpojumu tarifi, ko apstiprinājis...

Igaunijas lielākais fitnesa klubu tīkls MyFitness ir iegādājies 100% kapitāldaļu no City...

Dažas dienas Latvijas iedzīvotāji un viesi var piedalīties gastronomijas projektā Dinner in...

Kūrortveselības bizness Jūrmalā pakāpeniski attīstās; pilsēta kurortoloģiju definējusi par...

Ekonomikas ministrija (EM) rosina veikt izmaiņas esošajā regulējumā un kā maksas aprēķina...

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), veicot pasta nozares komersantu uzraudzību,...

Šā gada jūnijā ar AS Rīgas satiksme sabiedrisko transportu kopumā tika pārvadāti...