Viedokļi

Izdevēja komentārs: Latvija pirmajā vietā!

Jānis Maršāns - DB valdes loceklis un līdzīpašnieks, 25.09.2018

Jānis Maršāns

Foto: no DB arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Republika 18. novembrī svinēs savu simtgadi. Labākā dāvana, ko varam saņemt šajā jubilejā, ir neatkarīga Latvijas valsts. Tomēr tas ir atkarīgs no mums pašiem. Neatkarīgai valstij ir vajadzīga tautas griba. Mums nevar būt neatkarīga valsts, ja mēs to negribam. Ja neuzņemamies atbildību. Ja domājam, ka neatkarību mums nodrošinās citi.

Paskatīsimies uz Eiropas neatkarīgajām, turīgajām valstīm. Šveici, vai labāk Somiju, kura tāpat kā mēs ir Eiropas Savienībā. Vai tiešām jūs domājat, ka šo valstu brīvību un bagātību garantē kāds cits, izņemot pašus šveiciešus un somus? Vai tiešām jūs domājat, ka šīm valstīm vispirms ir atnākusi bagātība un tikai tad brīvība? Brīvība, vēlme to sargāt un tad bagātība. Jo neviens cits pārmērīgi turīgiem kļūt mums neļaus. Un neviens cits nenodrošinās mums brīvību. Brīvību izvēlas paši.

6. oktobrī ir Latvijas Saeimas vēlēšanas. Uz tām varat iet un varat neiet. Gan jau Saeimu ievēlēs arī bez jums. Tad atkal varēsiet sūdzēties par stulbeņiem, kas ir pie varas. Varēsiet smieties par Valsts prezidentu. Brīnīties par premjeru. Un kaunēties par ministriem. Kur tad jūsu intereses, kāpēc tās nav pirmajā vietā?

Ir tikai viens jautājums. Vai jūs šādu uzdevumu politiķiem esat devuši? Vai jūs vispār esat piedalījušies vēlēšanās? Vai balsojot, jūs esat skaidri pateikuši – mēs balsojam par jums, lai jūs Latvijas intereses liktu pirmajā vietā?

Latvija pirmajā vietā! Tāds ir mūsu uzdevums nākamajai Saeimai, nākamajai valdībai un nākamajam Valsts prezidentam. Tā ir galvenā izmaiņa, kurai ir jānotiek Latvijas politikā. Tā ir paradigmas maiņa. Latvija pirmajā vietā! Nevis citas intereses un tad, varbūt, kaut ko arī Latvijai pa sētas durvīm. Bet vispirms Latvijas intereses, un tad citas.

Latvijas cilvēku intereses. Latvijas uzņēmēju intereses. Latvijas bērnu, ģimeņu, sieviešu un vīriešu intereses. Šīm interesēm nākamajai varai ir jābūt pirmajā vietā.

Mums nav jākalpo svešām ģeopolitiskām interesēm – ne austrumos, ne arī rietumos. Mūsu valsts ir dibināta, lai būtu Latvija. Valstij ir jēga, ja tā darbojas Latvijas tautas interesēs. Latvijai ir jāatgūst valsts pastāvēšanas jēga, jo cilvēki pamet bezjēdzīgu valsti.

Kam ir vajadzīga valsts, kas kalpo «nacionālajai maksātnespējas administratoru mafijai»? Kam ir vajadzīga valsts, kas izgudro OIK, lai daži kļūtu bagāti, bet tauta maksātu par dārgāko elektrību visā Baltijā? Kam ir vajadzīga valsts, kuras dienesti kalpo «vilkačiem uzplečos», nevis likumam? Kam ir vajadzīga valsts, kuras politiskā mafija stāsta vienu, bet dara citu?

Bailes. Mafijas galvenais instruments visur ir bailes. Arī politikā cilvēkus iebiedē. Iebiedē vienu ar otru. Cik ilgi var uzķerties uz viena un tā paša āķa? Varbūt vienreiz pietiek? Mums ir veselais saprāts.

Laikraksts Dienas Bizness cer tieši uz veselā saprāta uzvaru 6. oktobra vēlēšanās. Mēs piedāvājām jūsu vērtējumam rakstus, kuri pēdējā pusgada laikā izsaukuši lielāko lasītāju uzmanību. Domājiet paši, lemiet, kam uzticēties!

Latvijas tautas griba būs tā, kas 6. oktobrī noteiks – būs izmaiņas vai viss paliks pa vecam. Šo gribu var iespaidot saprāts un var iespaidot bailes. Patiesība un meli. Var balsot par tiem pašiem, kuri jau gadiem ilgi ir bijuši pie varas, un cerēt, ka šoreiz tomēr būs kaut kā savādāk. Vai sevi mānīt, domājot, ka tie paši cilvēki ar citu partijas nosaukumu ir kāda cita partija.

Grūti aicināt balsot par nezināmo, bet tāda ir pārmaiņu cena. Nevar darīt vienu un to pašu un cerēt, ka rezultāts būs cits. Tas ir pašapmāns. Jāpasaka ir skaidri – ja negribat, ka jums melo tie, kas ir pie varas, beidziet melot paši sev. Arī tā ir izvēle, kas ir jāizdara. Beigt melot un pateikt skaidri, ko mēs gribam.

Mēs gribam, lai Latvijas valsts kalpo Latvijas tautai! Lai valdība domā, kā palielināt Latvijas cilvēku ienākumus, nevis nodokļus! Lai Saeima pieņem likumus, skatoties vispirms uz to, ko grib Latvijas sabiedrība, nevis ierēdņi Briselē! Lai Latvijas uzņēmēju, nevis ārzemnieku, intereses ir tās, kuras lobē Latvijas premjers un finanšu ministrs! Mēs negribam, lai Latvija ir tikai placdarms svešām interesēm! Mēs gribam, lai pēc vēlēšanām jaunais valsts vadītājs iznāk mūsu priekšā un pirmie vārdi, ko viņš saka, ir – Latvija ir pirmajā vietā! Pasaka un rīkojas Latvijas tautas interesēs.

Šodienas numurā ir publicēti raksti par trim personībām, kuras pārstāv trīs politiskos spēkus, kurus iedzīvotāju socioloģiskās aptaujas jau labu laiku ierindo popularitātes ziņā pirmajās trīs vietās. Vienam no viņiem būtu jāieņem premjera amats pēc atbildības principa, jo cilvēki būs balsojuši par šīm partijām, zinot, kas ir premjera kandidāts. Kurš būs labākais Latvijas premjers? Tas ir viens no svarīgākajiem jautājumiem, lai izdarītu savu politisko izvēli. Mēs neaģitējam ne par vienu no viņiem, jo laikraksta misija nav aģitēt, bet likt domāt un izdarīt izvēli pašiem. Tas būs atkarīgs no jums, cienījamie laikraksta lasītāji, kurš būs nākamais Latvijas premjers.