Jaunā laika Rīgas domes frakcija ir saņēmusi atbildi no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, par to, ka birojs ir veicis pārbaudi vai Rīgas domes deputāts Aris Lācis (TP) ir pārkāpis likumu Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā vai nav.
Pārbaudē konstatēts, ka A.Lācis strādā VAS Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu kardioloģijas centrā, ir Rīgas domes deputāts, kā arī padomes priekšsēdētājs RSK apdrošināšanas A/S, padomes loceklis SIA Rīgas satiksme, kā arī padomes loceklis a/s Ceļu pārvalde. Savienojot visus šos amatus, bez rakstveida atļaujas A.Lācis pārkāpis likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā 7.panta piektās daļas 4.punktā noteiktos amatu savienošanas ierobežojumus, informēja Jaunais laiks frakcijas priekšsēdētājs Olafs Pulks.
A.Lācis 2007.gada 5.oktobrī tika saukts pie administratīvās atbildības un sodīts ar naudas sodu.
''Izrādījās, ka cilvēks kurš pārmetot Laurai Bulmanei (JL) neieinteresētību ''Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas'' jautājumu risināšanā, ierosināja viņas atbrīvošanu no Sociālo jautājumu komitejas vadītājas amata, pats ir pārkāpis likumu,'' notikušo komentē O. Pulks.
Izpētot situāciju, kāda tā ir pašlaik, varam konstatēt, ka A.Lācis arī šobrīd ieņem šos pašus amatus minētajās kapitālsabiedrībās, akcentē O. Pulks.