Karjera

Jauns darba portāls aizpildīs nišu

Didzis Meļķis, 24.01.2018

Jānis Kreilis

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#«Zemākās algu robežas vakances mēs neņemam – lai nebūtu zemāk par 1000 eiro uz rokas.»

Arī Latvija ir tikusi pie sava specializēta darba vakanču un saistītas informācijas portāla, kas domāts īpaši latviešiem ārvalstīs un viņu ģimenes locekļiem, kas meklē šeit iespēju strādāt un dzīvot.

Reģionā šādas vietnes fokusētām auditorijām ir viscaur – Zviedrijā ir WorkInSweden.com, un pēc līdzīgas loģikas ir veidoti arī somu, igauņu un lietuviešu attiecīgie portāli. Somijā ir arī īpašs pārbraukušo un tur apmetušos dzīvesstila izdevums ar modīgu nosaukumu Expatify.com, un ar Back2BG.com izceļas arī bulgāri. Latvijas YourMove.lv, kas šodien tiek oficiāli atklāts Draugiem Grupa telpās, arī ir mērķtiecīgi veidots tieši Latvijas un diasporas darba tirgus kontaktiem, un dara to cilvēki, kas «pazīst drēbi» jeb paši ir ilgāku laiku mācījušies un strādājuši ārzemēs un tad atgriezušies uz dzīvi un darbu Latvijā.

Fonā YourMove.lv (www.yourmove.lv) ir pēdējā gada laikā ļoti lielu atsaucību guvusī kustība Ar pasaules pieredzi Latvijā (AppLV).

Portāla dibinātāji skaidro, ka ideja par to ir «dabiska atlase no tā, ko mēs jau darām kustībā un biedrībā AppLV. Pie mums no sākta gala cilvēki interesējās gan par kontaktiem darba meklējumos, gan otrādi – par potenciālajiem darbiniekiem, lai aizpildītu vakances, ko nevarēja izdarīt ar vietējā darba tirgus palīdzību vien. Paralēli runājot ar diasporas biedrībām – gan Eiropas Latviešu apvienību, gan citām -, bija redzama liela atsaucība un ieinteresētība.» Uz šādas jaunas digitālas darba kontaktu vides nepieciešamību norāda arī vispārējais ekonomiskais fons ar darbaspēka trūkumu, ko pavada arī algu līmeņa pieaugums. «Ir zināmi piemēri, kad latvieši ir atgriezušies šeit strādāt un ir ne vien apmierināti, bet arī vēl vairāk apmierināti nekā pirms tam par savām karjerām ārzemēs,» nepieciešamību publiski runāt par iespējām Latvijā un individuāliem, kaut ikdienišķiem veiksmes stāstiem raksturo portāla dibinātājs un arī AppLV vadītājs Jānis Kreilis.

Par portāla biznesa modeli J. Kreilis skaidro, ka «ļoti kategoriski uzņēmumu vakanču filtri nav uzstādīti, un patlaban sadarbība ir ar apmēram 30 Latvijas uzņēmumiem. Tomēr tas, kas noteikti raksturo ikvienu no šiem uzņēmumiem, ir rietumnieciska biznesa vide un kultūra un Latvijai atbilstīgs gana augsts atalgojums. Zemākās algu robežas vakances mēs neņemam – lai nebūtu zemāk par 1000 eiro uz rokas. Tas ir mūsu mērķis, jo tāda ir aplēsta arī ienākumu kritiskā robeža, lai cilvēki vispār apsvērtu atgriešanās iespēju, kam nu peļņa ir arguments.»

Arī DB uzrunātie uzņēmumi no sākotnējo YourMove.lv klientu loka izsaka viedokli, ka tas solās būt labs tirgus roba aizpildīšanai.

«Mēs ar cerībām skatāmies uz šo jauno projektu, jo līdz šim neesam redzējuši nevienu interneta vietni Latvijā, kurā būtu apkopota visa nepieciešamā aktuālā informācija cilvēkiem, kuri ilgu laiku ir bijuši ārpus Latvijas un vēlas atgriezties, vai arī ārzemniekiem, kuri ieinteresēti strādāt un dzīvot Latvijā,» saka Circle K Business Centre personāla konsultante Žaneta Krūmiņa.

Visu rakstu Jauns darba portāls aizpildīs nišu lasiet 24. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.