Jo vairāk iespēju iegādāties vinjetes, jo labāk

2018. gada 17. maijs plkst. 11:05
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Tirgū ir parādījušies dažādi risinājumi autoceļu lietošanas nodevas jeb vinjetes iegādei, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šobrīd to iespējams apmaksāt ne vien e-csdd.lv un degvielas uzpildes stacijās, bet arī ar vietējo kompāniju SMSvinjetes.lv un mobilās aplikācijas Viglat starpniecību.

«Esam dzirdējuši, ka ir radīti vēl citi risinājumi, taču ikdienā ar tiem neesam saskārušies,» teic Ģirts Zariņš, SMSvinjetes.lv (SIA Baltic Tools) vadītājs. Mobilās aplikācijas Viglat mārketinga vadītāja Anda Ozola norāda, ka konkurence Latvijā nav liela, risinājuma būtība ir atšķirīga. Valsts Policijas satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre uzskata – jo vairāk iespēju iegādāties vinjetes, jo labāk. SIA Kurbads un Ko loģistikas speciālists Toms Hartmanis piedāvātās alternatīvas vērtē pozitīvi. «Jautājums - kas notiks nākotnē. Novēlu kādam no latviešu uzņēmumiem būt tam, kas šo darīs globāli,» viņš teic.

Īsi pirms iebraukšanas

DB jau rakstīja, ka pērn tirgū ienāca SMSvinjetes.lv, piedāvājot iespēju par autoceļu lietošanas nodevu norēķināties ar īsziņas starpniecību. «Pakalpojums ir parocīgs. Mūsu pieredze rāda, ka vadītāji vinjetes rezervāciju veic īsi pirms iebraukšanas konkrētajā valstī, lai, šķērsojot robežu, visi «papīri» būtu kārtībā. Nav noslēpums, ka policija visaktīvākā ir tieši pierobežā un pārbauda, vai ceļu lietošanas nodeva ir samaksāta,» saka Ģ. Zariņš. Uzņēmuma klientu lokā pārsvarā ir Baltijas kompānijas, no kurām lielākā daļa ir no Latvijas. Uzņēmums strādā pie lietotāju skaita audzēšanas, pieslīpē esošo pakalpojumu. «Strādājam pie vēl vismaz divu valstu ceļu apmaksas sistēmu pievienošanas mūsu rīkam,» viņš stāsta.

Šī gada janvārī atklāta mobilā lietotne Viglat nodevas apmaksai Latvijā. Tās izveides mērķis ir palīdzēt autovadītājiem un uzņēmumiem samazināt nelietderīgi patērēto laiku un apmaksāt nodevu, neizkāpjot no automašīnas. Ar lietotnes palīdzību iespējams apmaksāt nodevu pirms robežas faktiskās šķērsošanas. «Doma par vienkāršotu vinjetes apmaksas rīku radās, konsultējoties ar autovadītājiem. Visbiežāk viņi saskaras ar trim šķēršļiem. Pirmkārt, uz valstu robežām esošie kioski nereti ir grūti sasniedzami kravas automašīnu vadītājiem. Tāpat šie kioski izmanto iespēju piemērot krietnu uzcenojumu. Otrkārt, apmaksājot vinjetes tuvākajās degvielas uzpildes stacijās, iespējams saskarties ar vairākām neērtībām, tostarp neatļautu ceļa mērošanu no robežas līdz tuvākajai stacijai. Turklāt pie robežpilsētu stacijām nereti nav iespējas novietot kravas auto. Ja rodas iespēja to novietot, visticamāk, citiem autovadītājiem ir apgrūtināta piekļuve stacijai. Turklāt tajās vinjetēm piemērots uzcenojums, padarot to tirdzniecību par visai ienesīgu uzņēmējdarbības sastāvdaļu. No pieredzes, CSDD vinjetes apmaksa nav sevišķi ērta nedz autovadītājiem, nedz uzņēmumu īpašniekiem. Lai padarītu ērtu vinjetes apmaksas procesu, radīta lietotne Viglat,» stāsta A. Ozola.

Visu rakstu Akcents uz ērtību lasiet 17. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu